Sen jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Nocna regeneracja to czynność, która pozwala usprawnić funkcjonowanie organizmu, poprzez zapewnienie solidnej dawki odpoczynku narządom wewnętrznym, strukturom ciała oraz mózgowi.

Dodatkowo, jej prawidłowy przebieg przyczynia się do usuwania napięć z ciała, dzięki obraniu swobodnej pozycji podczas snu. Na jakość i higienę odpoczynku wpływa dobrze dobrany materac, poduszka, ale też dobrze dobrana kołdra. Jaki model okrycia syntetycznego wybrać w Bydgoszczy?

Dlaczego wybór kołdry do spania jest ważny?

Okrycie ciała do snu pozwala poczuć się bezpiecznie, rozluźnić ciało i wprowadzić umysł w senny nastrój. Głównym zadaniem kołdry jest jednak zapewnienie komfortu termicznego osobie śpiącej, która przebywa w spoczynku.

Ze względu na niską aktywność w nocy, ciało człowieka szybciej się wychładza, czego efektem może być nadmierne odczuwanie zimna, które prowadzi do pobudek nocnych. Duża liczba wybudzeń może prowadzić do pojawienia się uczucia niewyspania o poranku, a także chronicznego zmęczenia organizmu.

Zakup wysokiej jakości kołdry pozwoli na właściwe otulenie ciała do snu. Zapewni właściwą temperaturę ciała w nocy, a także nie doprowadzi do jego wychłodzenia lub nadmiernego przegrzewania. 

Dobrej jakości modeli warto szukać w autoryzowanych sklepach, a jednym z liderów na rynku jest producent łóżek i materacy Hilding.

Kołdra syntetyczna – najlepsze modele w Bydgoszczy!

Kołdra syntetyczna jest rodzajem okrycia, które jest wytwarzane z surowców i włókien silikonowych lub poliestrowych, które nie występują w przyrodzie naturalnie. To kołdra, która jest najlepszym wyborem dla osób borykających się z alergią na naturalne komponenty, jak pierze, puch lub inne włókna naturalne.

Kołdry syntetyczne, w ofercie marki Hilding, wytwarzane są zgodnie z normami europejskimi, dzięki czemu są bezpieczne w kontakcie ze skórą, a ich właściwości pozwalają na unikanie rozwoju alergenów, takich jak roztocza czy cząsteczki kurzu podczas użytkowania.

koldra-syntetyczna-najlepsze-modele-w-bydgoszczy
Jaką kołdrę wybrać w Poznaniu?

Producent Hilding oferuje różne modele kołder syntetycznych, dzięki czemu każdy kupujący może z łatwością dobrać jej grubość oraz wielkość do swoich potrzeb. Ciekawymi modelami są:

  1. Kołdra AMZ Outlast – to rodzaj okrycia, które zostało wyprodukowane przy użyciu najnowszych technologii, z wykorzystaniem innowacyjnych włókien LuxFill, które są pojedynczymi, spiralnie skręconymi włóknami poliestrowymi, które dla wzmocnienia zostały pokryte warstwą silikonu.To rodzaj wkładu, który zmniejsza szansę rozwoju potencjalnie alergizujących czynników, a dodatkowo jest wypełnieniem lekkim i sprężystym. Dodatkowym atutem modelu jest dodatek z termoaktywnej warstwy OUTLAST, który zapobiega przegrzewaniu ciała, a także nadmiernemu odczuwaniu chłodu w zimowe noce.
  2. Kołdra AMZ MediSens – wypełnia ją antyalergiczne włókno Pure Fill. To rodzaj wkładu, który jest najlepszym wyborem dla osób borykających się z astmą lub silną alergią. Taki rodzaj wypełnienia pozwala na otrzymanie okrycia, które jest wolne od szkodliwych substancji chemicznych, a dodatkowo pozwala chronić włókna przez zniszczeniem i zabrudzeniem.Kołdra jest pikowana przy pomocy nowoczesnych maszyn, a wzór przeszycia zapobiega przemieszczaniu się wypełniających ją włókien, co zapobiega powstawaniu tak zwanych zimnych stref w okryciu.

Na komfort i efektywność snu wpływa wiele czynników, jak dobrze dobrany materac, właściwa poduszka czy odpowiednia temperatura w sypialni. Wybór kołdry jest często bagatelizowany, przez co wiele osób nie przesypia prawidłowo nocy.

 Dzięki modelom kołder, dostępnych w ofercie marki Hilding i ich odpowiednim dopasowaniu do swoich potrzeb, higiena snu znacznie się poprawi, a o poranku pojawi się upragnione uczucie wyspania i gotowości do działania.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.