Manualne szczoteczki do zębów coraz częściej zastępujemy ich elektrycznymi odpowiednikami. Jakie są ich zalety i dlaczego warto zainwestować w dobrej klasy szczoteczki elektryczne, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Istota prawidłowej higieny jamy ustnej

Problemy z prawidłową higieną jamy ustnej miewają zarówno dzieci jak i dorośli. Często czyścimy zęby niedokładnie, za krótko lub za pomocą zużytej i źle dobranej szczoteczki do zębów.

Dlaczego warto zainwestować w elektryczną szczoteczkę do zębówPonadto zdarza nam się zapominać o czyszczeniu języka oraz przestrzeni między zębami. Tymczasem od prawidłowej i regularnej higieny jamy ustnej zależy nie tylko stan naszego uzębienia, ale i ogólny stan zdrowia. Źle szczotkowane zęby mogą doprowadzić do licznych stanów zapalnych, wpłynąć na kondycję serca czy płuc.

Co zatem zrobić, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem? Przede wszystkim należy zacząć od doboru szczoteczki do zębów. Szczególnie skuteczne w codziennej higienie jamy ustnej są szczoteczki elektryczne.

Także dla dzieci

Elektroniczne odpowiedniki ręcznych szczoteczek do zębów stanowią doskonałe narzędzie w codziennej walce z zanieczyszczeniami jamy ustnej, usuwaniem bakterii i osadów.

Występują one w wersji na baterie lub też z wbudowanym akumulatorem. Opcja na baterie doskonale sprawdzi się podczas podróży. Podobnie jak ich manualne odpowiedniki, szczoteczki elektryczne występują w wersji dla dorosłych oraz dla dzieci.

Wybór elektrycznej szczoteczki, zwłaszcza dla dzieci, które poznały już tajniki prawidłowego szczotkowania zębów, to świetne rozwiązanie. Tym bardziej że szczoteczki dla dzieci posiadają piękne kolory i wzory (np. z bohaterami bajek Disneya) oraz dodatkowe funkcje, co niewątpliwie zachęci dzieci do dbania o higienę jamy ustanej.

Zalety szczoteczki elektrycznej

Szczoteczki elektryczne są bardzo proste w obsłudze. Cechą charakterystyczną klasycznych szczoteczek elektrycznych jest wymienna główka-szczotka, która w zależności od modelu może wykonywać nawet prawie 10 tysięcy ruchów czyszczących na minutę.

Tymczasem używając szczoteczki manualnej, przeciętnie wykonujemy zaledwie 200 ruchów na minutę. Ta różnica sprawia, że szczoteczka elektryczna jest o wiele skuteczniejsza. Istnieją również szczoteczki obrotowo-pulsacyjne, soniczne czy ultradźwiękowe.

W internetowym sklepie dentystycznym domowystomatolog.pl dostępny jest szeroki wybór szczoteczek elektrycznych, a także innych produktów do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Warto przetestować różne możliwości.

Podobne wątki:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.