Oczyszczenie ciała z toksyn to jedno z największych zainteresowań ludzi starających się żyć zdrowo. Do tej pory królowała tutaj głównie dieta. Niektórzy przewidują jednak, że rok 2016 a być może i następne będą należały do minerałów.

Glinka bentonitowa i jej właściwości

Glinka taka powstaje z pyłu wulkanicznego, znanego z wielu zdrowotnych zastosowań. Chemicznie jest geologiczną postacią glinu. Charakteryzuje się tym, że posiada ujemny ładunek jonowy. Jony ujemne są bardzo pożyteczne dla człowieka i gwarantują mu zdrowie. Jony ujemne przyciągają do siebie jony dodatnie, które z kolei nie są tak korzystne.

Glinka-bentonitowa

Dzięki temu wszelkie niesłużące człowiekowi substancje posiadające większość jonów dodatnich, czyli głównie toksyny (nawet metale ciężkie jak rtęć) są bezpiecznie usuwane z organizmu.

Bentonit osłania również organizm przed wniknięciem w niego szkodliwych substancji. Wchłanianie odbywa się w jelicie grubym, a całość usuwana jest wraz z produktami przemiany materii.

Oprócz tego glinka charakteryzuje się wysoką zawartością pierwiastków takich jak krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód. Znajdują się tu także pierwiastki śladowe: selen, molibden, cynk.

Zatem oprócz właściwości oczyszczających glinka bentonitowa jest dobrym źródłem ważnych składników odżywczych. Glinka pomaga również w odbudowaniu zniszczonych komórek oraz przywróceniu odpowiedniego PH w organizmie.

Bentonit jest pomocny w leczeniu dolegliwości skórnych, wzmacnia układ odpornościowy, pomaga schudnąć.

Bentonit jako kosmetyk

Glinka nadaje się również do zastosowania jako kosmetyk, do pielęgnacji ciała. Kąpiel w glince ma również działanie detoksykujące. Pomaga pozbyć się problemów skórnych, trądziku, egzem.

Nadaje się jako naturalna i skuteczna pasta do zębów. W tym wypadku glinka dla zwiększenia efektu oraz dla odświeżenia oddechu może zostać zmieszana z sodą oczyszczoną.

Otrzymujemy wówczas pastę usuwającą bakterie, wzmacniającą szkliwo zębów, a jednocześnie odświeżającą oddech. Z bentonitu wykonywane są również maseczki odmładzające.

Wiecie co jest najlepsze dla zdrowia gdy na drzewach pojawiają się liście? SOK Z BRZOZY! o jego leczniczych właściwościach dowiesz się z artykułu. Wspaniałe właściwości ma także olejek z czarnuszki, rzadko kto go zna ale ta sytuacja zmienia się z roku na rok! Tak samo jest w przypadku dzikiego ryżu który ma niesamowity wpływ na Nasze zdrowie. Sprawdź też czym jest pyłek pszczeli i jakie ma właściwości i tutaj głęboki ukłon dla pracowitych pszczół.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.