PlayStation 4 to ciągle jedna z najpopularniejszych konsoli dostępnych na rynku. Chociaż od premiery PlayStation 5 minęło już trochę czasu, duża część graczy zwleka chwilę z zakupem, inni – sięgając po nowe rozwiązanie od Sony, swoją starą konsolę ofiarują… dzieciom.

To strzał w dziesiątkę! PlayStation 4 to w dalszym ciągu bardzo dobrej jakości sprzęt, oferujący bardzo duży wybór gier, w tym tych dla dzieci. Chcąc sprawić prezent dzieciom z rodziny, poprzednia konsola Sony, stanowi bardzo dobry i racjonalny pod względem kosztów wybór.

Dobrym uzupełnieniem takiej konsoli są odpowiednie gry. Po jakie sięgnąć, szukając sposobów na zaangażowanie najmłodszych? Mamy w czym wybierać!

Gry na konsolę PS4 to w dużej mierze propozycje edukacyjne, a także – przygodowe, które pozwolą dzieciom odkrywać świat ulubionych bajek, filmów i zabawek. Dobrze więc szukać gier w oparciu o zainteresowania najmłodszych. Po jakie gry warto sięgnąć? Przyjrzyjmy się najciekawszym propozycjom!

Co wziąć pod uwagę, wybierając grę dla dziecka?

Spis treści

Gry-na-PS4-dla-dzieci

Wszystkie gry a PlayStation 4, mają oznaczenie wieku mówiące o tym, po ukończeniu ilu lat można po nią sięgać. Najniższy dopuszczalny pułap to etykieta PEGI-3. Nie oznacza oczywiście, że w tak oznaczoną grę mogą grać trzylatki.

W praktyce uznaje się to jako oznaczenie mówiące o tym, że w rozgrywce nie pojawiają się obrazy i dźwięki, które mogą przestraszyć dziecko. Tak identyfikowane są pierwsze gry, dla dzieci rozpoczynających przygodę z konsolą.

Od jakiego wieku warto zachęcać dziecko do grania na konsoli? To indywidualna kwestia, związana zarówno z rozwojem motoryki małej, niezbędnej do obsługi kontrolera, jak również – możliwości zrozumienia akcji rozgrywającej się na ekranie.

Młodsze dzieci nie powinny spędzać zbyt wiele czasu przed ekranem – dlatego dobrze wybierać gry o krótszych rozgrywkach czy pojedynczych misjach, które pozwalają lepiej kontrolować to, ile czasu najmłodszy członek rodziny poświęca na grę.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, szukając idealnej gry dla dziecka?

  • Zainteresowania – jeśli dziecko jest fanem Harry’ego Pottera lub Psiego Patrolu, dobrze szukać gier osadzonym w tym uniwersum.
  • Opinie użytkowników – warto się z nimi zapoznać – rodzice często dzielą się wrażeniami po pierwszej rozgrywce.
  • Gameplay – obejrzenie nagranej rozgrywki pozwoli ustalić, czy gra jest do przejścia dla dziecka – musimy wziąć pod uwagę indywidualne możliwości tego, kogo planujemy obdarować.
  • Czy nie są wymagane dodatkowe sprzęty – niektóre gry steruje się z poziomu smartfona – dobrze więc ustalić, czy dziecko ma już swój telefon lub rodzic jest skłonny użyczyć mu swojego aparatu.

Jakie tytuły będą pewniakiem, jeśli chodzi o dzieci? Czas przyjrzeć się polecanym tytułom!

Najlepsze gry dla dzieci – TOP 3 tytuły!

Trudno stworzyć uniwersalną listę najlepszych gier dla dzieci. Wszystko zależy od zainteresowań dziecka i jego kolegów, od wieku i zaznajomienia z obsługą kontrolera.

Są jednak gry, które można uznać za świetną rozrywkę, która przypadnie do gustu obdarowanym, a jednocześnie – nie sprawi nadmiernej trudności w pokonywaniu kolejnych plansz.

GRA PS4 PSI PATROL: MIASTO PRZYGÓD WZYWA

Gra oparta na kinowym hicie o zespole bohaterskich piesków. W rozgrywce możemy odkryć zupełnie nowe lokacje z filmu, wcielając się w Chase’a, Marshalla, Skye lub Liberty. Zbierając smakołyki i odblokowując odznaki, musimy wypełniać postawione przed nami psie misje.

GRA PS4 WIEDZA TO POTĘGA

To najlepszy wybór, jeśli szukamy gry edukacyjnej! Bierzemy udział w teleturnieju, zmagając się na wiedzę z przeróżnych kategorii. Na tych, którzy odpowiedzą nieprawidłowo, czekają różne, nie do końca miłe niespodzianki!

Dzięki temu tytułowi zachęcamy dziecko do rozwijania zainteresowań w konkretnych dziedzinach, a także – uważnego słuchania na lekcjach – nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się zdobyta w szkole wiedza.

GRA PS4 SACKBOY: A BIG ADVENTURE

Kultowy bohater gier na PlayStation powraca w 3D! Razem z Sackboyem, przemierzamy ośnieżone górskie szczyty, gęste dżungle, podwodne królestwa, a nawet kosmiczne kolonie. Zachwycająca grafika i ciekawa rozgrywka wciągnie nie tylko najmłodszych, ale też ich rodziców.

Wybór gier dla dzieci jest naprawdę duży! Przykładowo lista tytułów na PlayStation 4 w sklepie MediaMarkt obejmuje wiele murowanych hitów, które zaangażują nie tylko najmłodszych, ale też trochę starszych graczy.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.