Regulacja brwi to podstawa, dlatego dziś podpowiadamy jak nadać im pożądany kształt samodzielnie w domu. Dlaczego warto poddawać się domowej regulacji brwi? Bo już nie będziesz musiała co chwilę biegać do kosmetyczki, tracąc czas i pieniądze – co w skali roku okaże się być naprawdę sporą oszczędnością czasu i pieniędzy.

Nie tylko profesjonaliści uważają, że brwi to najważniejszy szczegół kobiecej twarzy. Nieuregulowane i nieuczesane brwi psują nawet najbardziej staranny i dopracowany makijaż.

Jeśli do tej pory zdarzało ci się zaniedbywać brwi albo po prostu nic z nimi nie robiłaś, bo nie zdawałaś sobie sprawy z ich znaczenia, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jakie korzyści płyną z ich regulowania oraz jak robić to poprawnie.

Koniecznie sprawdź:

Dlaczego warto regulować brwi?

Spis treści

Nawet piękne naturalne rzęsy wymagają poprawek. Nawet jeśli to tylko kilka włosków do wyrwania – różnica może być naprawdę ogromna. Depilacja brwi sprawia, że osiągamy tzw. efekt liftingu oka, a także nadaje im regularny kształt i sprawia, że choć staną się cieńsze, podkreślają kształt oczu i otwierają spojrzenie.

Jeszcze do niedawna wiele kobiet regulowało brwi, ale nie zdawało sobie sprawy z ich niekorzystnego wyglądu. Choć dziś teoretyczne wszystkie panie wiedzą, jaki kształt brwi jest idealny i najbardziej pożądany – okazuje się, że w praktyce wszystko wychodzi nieco inaczej.

regulacja-brwi
Domowa regulacja brwi

Nadanie brwiom właściwego kształtu to podstawa prawidłowej regulacji, dopiero później dochodzi ewentualne uzupełnienie pustych przestrzeni między włoskami za pomocą kredki lub pomady do brwi.

Na czym polega efekt liftingu oka?

Najłatwiej porównać to na dwóch brwiach, z których jedna jest w stanie nienaruszonym i naturalnym, druga jest już po depilacji. Brew, którą starannie wydepilowano, nadając jej piękny kształt łuku, sprawia, że cała twarz od razu jest inaczej odbierana, ma po prostu przyjemniejszy wyraz i jest bardziej zadbana.

Przestrzeń nad okiem staje się szeroka i gładka, łatwiej rozprowadzać na niej różne kosmetyki (bazy, cienie). Powieka jest uniesiona. Zobacz jak farbować brwi kawą i kakao!

Idealny kształt brwi – trzy proste kroki

regulacja-brwi-2

Przed przystąpieniem do depilacji brwi, warto na początku podzielić brew na trzy części. Możesz użyć do tego ołówka lub linijki, które pomogą ci je wyznaczyć.

Krok 1. Wyznaczamy najgrubszą część brwi.

Najgrubsza część brwi to miejsce, w którym zaczynają rosnąć włoski. Początek brwi musi znajdować się w pionowej linii, biegnącej od krawędzi nozdrza do czoła.

Krok 2. Ustalamy długość zewnętrznej krawędzi brwi.

Zewnętrzna krawędź brwi musi leżeć na linii łączącej nozdrze z zewnętrznym kącikiem oka.

Krok 3. Wyznaczamy długość łuku.

By wyznaczyć długość łuku, trzeba podzielić brew na trzy równe części. Najwyżej położony punkt łuku, po którym zacznie się już zewnętrzna (opadająca w dół) krawędź brwi, powinna znajdować się na dwóch trzecich długości, licząc od początku brwi, tj. jej najgrubszej części.

Depilacja brwi

Po wyznaczeniu trzech odcinków brwi należy przystąpić do działania. Zwróć uwagę na to, że brwi wznoszą się w prostej linii do dwóch trzecich długości, zaczynając od początku, a potem opadają i stają się cieńsze. Włoski natomiast układają się w stronę zewnętrzną – od nosa w stronę ucha.

brwi-po-regulowaniu
Wyregulowane brwi

Przy regulacji brwi usuwa się te, które znajdują się poza pożądaną linią. Jeśli jesteś początkująca w domowym depilowaniu brwi, dopóki nie nabierzesz wprawy, możesz posłużyć się kredką – narysuj nią linię, która będzie tworzyć kształt twoich naturalnych brwi.

Jeśli się pomylisz lub brwi wyjdą ci niesymetryczne, zawsze będziesz mogła to zmazać i poprawić, a dopiero, kiedy efekt będzie zadowalający, przystąpisz do depilacji. Dwie równe linie na obu brwiach to gwarancja sukcesu.

Regulacja brwi cienkich

Jeśli jesteś posiadaczką takich brwi, masz je naturalnie wąskie i nie da się ich w żaden sposób zagęścić – nie martw się, i na to jest rozwiązanie! Wystarczy, że usuniesz za pomocą pęsety tylko kilka włosków. Koniecznie sprawdź: jakie używać kosmetyki do stylizacji brwi!

cienkie-brwi
Cienkie brwi

To znacząco poprawi ich kształt. Zaczynaj usuwanie zbędnych włosków od nasady nosa, dopiero później wyrywaj pojedyncze włosy pod i nad brwią. Wszystko rób tak, by końcowy efekt był symetryczny.

Takie brwi najczęściej wymagają nie tylko regulacji, ale też podkreślenia – polecamy korzystnie na co dzień z cieni dopasowanych kolorem do naturalnego koloru włosów.

Regulacja brwi gęstych

Często zdarza się, że panie obdarzone gęstymi brwiami decydują się tylko na usunięcie włosków z ich zewnętrznej części, a ich początek zostawiają w naturalnym kształcie. Jest to jednak dosyć niekorzystny sposób, ponieważ taki zabieg w przypadku brwi gęstych i grubych narusza ich symetrię i sprawia, że wydają się krzywe.

Początek brwi staje się wtedy zbyt szeroki w stosunku do reszty i efekt liftingu oka nie może zostać osiągnięty. Gęste i grube brwi należy depilować w ten sam sposób, według trzech kroków. Tylko wtedy osiągniemy pożądany rezultat.

Regulacja brwi nierównych

Nierówne brwi to nic strasznego! Wszystko da się naprawić, szczególnie że to dość powszechne zjawisko. Wiele kobiet ma brwi gęste tuż przy nasadzie nosa, z kolei na zewnętrznych końcach stają się one cienkie lub nie ma ich prawie wcale.

Regulacja brwi przebiega tak samo jak w pozostałych przypadkach, a wszystkie niedoskonałości i mankamenty brwi tuszuje się za pomocą cieni lub kredek.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień