Brwi są bardzo ważną częścią każdego makijażu. Od dłuższego czasu wybijają się nawet na pierwszy plan. W modzie są brwi, które wyglądają na naturalne, ale są regularne i dość mocno zarysowane. Dlatego potrzebujemy odpowiednich kosmetyków do stylizacji brwi.

Jakie kosmetyki na rynku są przydatne do stylizacji brwi?

Na rynku istnieje wiele kosmetyków dedykowanych dla brwi. Są te kredki, pisaki, ołówki, pomady, sztyfty, cienie, farbki, tinty, korektory oraz żele. Specjalnie dla brwi dedykowane są całe palety do makijażu. Wszystko to daje pojęcie, jak bardzo ważny jest to element.

Jak przygotować brwi do stylizacji?

brwi

Szczęście mają te kobiety, które urodziły się z naturalnie regularnymi i gęstymi brwiami, które nie wymagają depilacji i woskowania. Jednak większości kobiet niestety nie wystarczy odpowiedni dobór kosmetyków. Potrzebne będą również takie zabiegi jak różne techniki depilacji, woskowanie i inne zabiegi, które przygotują brwi do odpowiedniej stylizacji.

Koniecznie sprawdź:

Regulowanie brwi nie zawsze jest czymś, co możemy robić samemu w domu. Jest to dopuszczalne tylko wtedy, gdy mamy wprawę. W przeciwnym razie brwi będą szpecić, zamiast poprawiać wygląd.

Bezpieczniej i łatwiej udać się na regulację brwi do kosmetyczki. Musimy od tej pory bywać u niej regularnie, nawet raz w tygodniu, bo włoski odrastają bardzo szybko. Zobacz: jak się farbuje brwi kakao!

Kredki do brwi

Kredka jest najbardziej popularnym kosmetykiem do makijażu brwi, również najtańszym. Warto zawsze mieć ją swojej kosmetyczce. Możemy używać tej samej kredki, którą wykonujemy makijaż oczu.

Ważne, by pamiętać, by nie była ona ani zbyt miękka, ani zbyt twarda. Nie należy również używać kredki o zbyt tłustej konsystencji.

kredka-do-brwi

Sztuka nakładania kredki na brwi w celu ich podkreślenia polega na delikatnym rozprowadzaniu oraz rozczesywaniu specjalną szczoteczką, aby usunąć nadmiar oraz nadać brwiom lekkości.

Brwi nie mogą być zbyt przeciążone, jak również nie wolno dopuszczać do ich sklejania się. Sztuką jest osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, tak aby właściwie nie można było zauważyć makijażu, ale jednocześnie powinien on delikatnie podkreślać brwi.

Ołówek do brwi

Ołówki do brwi nie są tożsame z kredkami. Podczas gdy kredki są dosyć miękkie, a nawet sypkie, to ołówki są znacznie cieńsze oraz malują na mocniejszy kolor. Dzięki temu możemy za pomocą ołówka pomalować nawet pojedyncze włoski. Są również doskonałe do zarysowania kształtu brwi.

Kolor brwi podkreślamy wtedy na przykład kredką, aby nie wyszły zbyt mocne. Dzięki temu nie nadamy twarzy przypadkowo zbyt groteskowego wyglądu. Łatwo jest przesadzić, dlatego lepiej uważać z ołówkiem do brwi.

Pisak/flamaster do brwi

To kolejna propozycja kosmetyku do stylizacji brwi, ale warto pamiętać o tym, że podobnie jak w przypadku przyborów do pisania jest to najbardziej intensywny kolor.

Pisak do brwi jest również bardziej płynny niż pozostałe przyrządy. Pisak jest odpowiedni dla tych pań, które z jakichś względów straciły część włosków, być może w wyniku choroby lub wypadku, lub po prostu zbyt długo miały nawyk ich wyskubywania.

Flamaster do brwi jest przeznaczony dla osób o dużych zdolnościach manualnych. Jeśli ich nie posiadamy, lepiej pracę tą pozostawić kosmetyczce lub poćwiczyć w domowym zaciszu. Inaczej efekt przerysowania jest całkiem prawdopodobny, a to nie wygląda dobrze.

Szczególnie że flamastry do brwi są bardzo trwałe i nie możemy poprawić efektu, jedyną opcją jest zmycie kosmetyku i nałożenie go jeszcze raz poprawnie. To zabiera dużo czasu, gdy się śpieszymy.

Pomada do brwi

pomada-do-brwi

To kosmetyk niezbędny dla każdej kobiety, które chcą w sposób łatwy i efektowny nadawać swoim brwiom pożądany kształt. Pomady do brwi mają postać pigmentu w żelowej konsystencji w słoiczku. Kosmetyk nakłada się za pomocą specjalnego pędzelka najczęściej dołączonego do zestawu.

Kosmetyk ten z powodzeniem może zastąpić wszystkie inne w naszej kosmetyczce, ponieważ nie tylko za jego pomocą możemy zarysować kontur brwi, ale również je wypełnić kolorem. Pomady są bardzo wydajne, nakładamy je z umiarem. Nadmiar wyczesujemy, jednocześnie układając włoski.

Żele do brwi

Mają za zadanie usztywnić brwi oraz utrzymać włoski w porządku. Nakłada się je najczęściej na koniec makijażu, aby utrwalić efekt. Są jednak dostępne również żele w różnych kolorach, które również poprawiają koloryt brwi.

Tinty i farbki do brwi

Farbki do brwi są stworzone do niemal całkowitej rekonstrukcji brwi w makijażu. Podobnie jak flamastry wymagają wysokiej precyzji, nawet nieco większych umiejętności manualnych.

Jeśli spełnimy ten warunek, to efekt malowania będzie piękny. Jeśli nie mamy pewności co do tego, to na początek lepiej skorzystać z tintów – mają wiele wspólnego z farbkami, ale są znacznie lżejsze.

Korektor do brwi

Przeznaczony jest dla kobiet o naturalnie pięknych brwiach, które chcą je tylko podkreślić i wydobyć z nich to, co najlepsze.

Korektor delikatnie barwi, nabłyszcza i pogrubia brwi

Pozwala je również ugładzić i trzymać w tym samym miejscu, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Wyposażony jest w niewielką szczoteczkę, która ułatwia nakładanie.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!