Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając najlepszy dla siebie model? Kupując torebkę do pracy, kieruj się przede wszystkim jej funkcjonalnością, a także estetyką.

Jeżeli nie lubisz zbyt często zmieniać torebek, Twoja ulubiona powinna być uniwersalna, by pasowała zarówno do bardzo formalnego stroju, jak i wówczas, gdy możesz się ubrać na luzie.

torebka-do-pracy

Styl, który preferujesz, powinien być oczywiście jednym z czynników decydujących o tym, jaką torebkę wybrać. Istotnym jest także dress code wymagany przez pracodawcę oraz to, ile zwykle rzeczy ze sobą nosisz.

Ustal wielkość torebki

Spis treści

Zacznij od odpowiedzi na pytanie, czy na co dzień nosisz tylko portfel, telefon i klucze, czy może masę dokumentów, strój na siłownię, a czasem nawet laptopa. Jeśli potrzebujesz pojemnej torby lub po prostu chcesz być gotowa na wszystko, dobrym rozwiązaniem może być shopperka.

Co do zasady, jest to gatunek, który z powodzeniem można zabrać na zakupy, bo wiele zmieści się do środka. Dużym udogodnieniem bywa dodatkowy długi pasek, który umożliwia przewieszenie torby przez klatkę piersiową. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest poradzić sobie z noszeniem mocno wypchanej, ciężkiej torebki.

Inną propozycją spośród dużych modeli jest listonoszka. To rodzaj torby, którą nosimy właśnie na długim pasku, co sprawia, że jest bardzo wygodna i praktyczna. Listonoszka stanowi świetną alternatywę dla shopperki. Można ją dostać w wielu różnych wydaniach, lecz znacznie częściej występuje w wersji eleganckiej, formalnej.

Kieszenie i przegródki w torebce

Są niezwykle istotne, szczególnie w dużych modelach. Dzięki przegródkom i kieszonkom łatwiej przyjdzie Ci utrzymać porządek, a także odnajdywać potrzebne w danej chwili drobiazgi, bez konieczności wysypywania wszystkiego na ziemię.

Dobrze, by wewnątrz była osobna kieszonka na telefon, tylko wcześniej upewnij się, że Twoja komórka będzie do niej pasować.

Skórzana torba na lata

Kolejnym punktem, który powinnaś przemyśleć, jest rodzaj materiału, z jakiego Twoja torebka ma być wykonana. Nie da się ukryć, że choć dostępność tworzyw jest szeroka, to skóra naturalna pozwoli Ci się cieszyć sobą najdłużej.

Torba skórzana nie jest wymagająca, łatwo się ją czyści, od czasu do czasu warto zaimpregnować sprayem przeznaczonym do skóry, ale możesz mieć pewność, że taki model latami będzie pełnił swoją funkcję, wciąż doskonale się prezentując.

Uniwersalna kolorystyka torebki do pracy

Abyś nie musiała dostosowywać swoich strojów do torebki, ani przepakowywać jej kilka razy w tygodniu, postaw na któryś z neutralnych kolorów.

Nigdy z mody nie wychodzi klasyczna czerń. Uznawana jest ponadto za kolor elegancji. Pasuje do różnorodnych stylizacji, a przy tym nie rzuca się w oczy, więc nikt nie zwróci uwagi, że nosisz ją codziennie.

Tuż za czernią są brązy, szarości, a następnie beże. One również doskonale prezentują się w zestawieniu z większością kolorów.

Torebka pasująca do Twojego charakteru

Pamiętajmy, że torba to dodatek, który poza pełnieniem swojej praktycznej funkcji, ma za zadanie podkreślać styl swojej właścicielki. Niektóre kobiety wolą proste formy, bez ozdób i charakterystycznych elementów, inne natomiast lubią torebki, które wyrażają ich osobowość.

Dla eleganckiej kobiety z klasą świetnie sprawdzi się na przykład dodatek w postaci złotego łańcuszka. Panie podążające za najnowszymi trendami lubią, gdy na torebce umieszczone jest logo projektanta. Pewna siebie kobieta z pazurem, wybierze model wysadzany ćwiekami.

Zastanów się dobrze, jakie cechy ma posiadać Twoja codzienna torebka, byś mogła cieszyć się jej zaletami każdego dnia.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.