Jajecznica – kalorie. Jaja to propozycja na śniadanie, obiad i kolację ze względu na łatwość przygotowania i smakowitość potraw z nich. Czy popularna jajecznica jest zdrowa i niskokaloryczna?

Wartości odżywcze jajecznicy

Główną część jajecznicy stanowią oczywiście jaja. Są bogate w białko, węglowodany i witaminy. Jaja są zdrowe i odżywcze, na dłuższy czas zaspokajają głód. W jajach znajduje się niewielka ilość witaminy D, niestety niewystarczająca, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie człowieka. Jednak znajdziemy tu dużą ilość wapnia, żelaza, magnezu i potasu, co daje energię na cały poranek.

Ilość potasu zwiększona zostaje przez dodatek grzybów, szczególnie kurek, które mają go najwięcej ze wszystkich grzybów. Jajecznica z samych jaj nie zawiera zupełnie błonnika, dlatego wskazane jest, by aby była pełnowartościowym i zdrowym posiłkiem, dodać do niej jakichś warzyw, lub zjeść jakieś warzywo, lub owoc, który uzupełni braki.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii mają czereśnie?

Wówczas takie śniadanie będzie spełniało wszystkie kryteria idealnego pierwszego dania każdego dnia.

Jajecznica – kalorie

Jaja mają dość dużą ilość kalorii, jednak nie są zagrożeniem dla osób będących na diecie, ze względu na niską zawartość węglowodanów oraz wysoką wartość odżywczą. Jednak jaja smażone z datkami są już bardziej kaloryczne. Sama jajecznica, usmażona na łyżce masła bez dodatków to ponad 200 kalorii.

Natomiast jajecznica z dodatkiem smażonych kurek to już 230 kalorii. Najwięcej kalorii będzie miała jajecznica smażona na maśle z dodatkami boczku lub tłustej kiełbasy.

Takie danie z dwóch jaj to już około 300 kalorii. Jajecznicę najczęściej zjada się wraz z chlebem, dlatego kaloryczność takiego dania wzrasta. Jedyną porą, kiedy można pozwolić sobie na taki posiłek, jest poranek dla kogoś, kto pracuje fizycznie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma gotowana pierś z kurczaka?

Takie danie na kolację niestety zbyt mocno obciąża żołądek i powoduje trudności z zaśnięciem oraz mocne poty przez całą noc. Rankiem zbyt obfite śniadanie również raczej nie nastraja do pracy. Zdecydowanie bardziej przydatna i zdrowsza dla żołądka jest wersja light jajecznicy.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
(5głosów, średnia: 4,20 z 5)
Loading...
Joanna M.
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl