Wiele kobiet popełnia błędy podczas doboru fryzury. Ważne jest, aby fryzura pasowała do kształtu twarzy, a nawet pozytywnie wpływała na twój wygląd i zarywała niektóre niedoskonałości. Dowiedz się jak prawidłowo dopasować fryzurę do kształtu twarzy.

Fryzura do twarzy owalnej

Koniecznie zobacz wczorajsze rankingi:

Tzn. wysokie czoło, wydłużony podbródek, lekko zaokrąglone policzki i łagodna linia włosów nad czołem, pasuje prawie każda fryzura.

jak-dobrac-fryzure-do-ksztaltu-twarzy

Kobieta posiadającą owalną twarz nie będzie miała problemów z doborem stylu fryzury, ponieważ w prawie każdym uczesaniu będzie wyglądała korzystnie. Warto unikać jednak fryzur, które zakrywają części twarzy oraz fryzur z przedziałkiem na środku głowy.

Twarz okrągła

Przypomina kształt koła. Najlepiej sprawdzą się fryzury, które optycznie zwężają twarz np. długie i półdługie fryzury z podwiniętymi końcami, łagodne fale, upięte włosy na czubku, fryzury, które na czubku głowy dodają objętości.

W przypadku włosów uniesionych na czubku głowy warto nosić prostą lub ukośną grzywkę. Koniecznie unikaj fryzury, które zwiększają optycznie objętość twarzy np. klasyczny bob.

Twarz kwadratowa

Charakteryzuje się szerokim czołem, kwadratową szczęką, wystającymi kośćmi policzkowymi i szeroką żuchwą. W tym przypadku zaleca się długie lub półdługie fryzury.

Mogą być proste, lekko wycieniowane, z podwiniętymi końcami lub z delikatnymi falami. Kobieta posiadająca taką twarz musi unikać ciężkich grzywek, bujnych loków, fryzur z mocnym tapirem, krótkich, prostych fryzur, niesięgających do żuchwy.

Takie fryzury mogą znacznie poszerzyć twarz i dodatkowo wyostrzyć rysy.

Osoba o twarzy trójkątnej

Posiadająca wąską szczękę, mała broda, uwydatnione kości policzkowe i szerokie czoło powinna zdecydować się na fryzury cieniowane, które skutecznie złagodzą ostre rysy twarzy.

Sprawdzi się również klasyczny bob, włosy spięte do góry ze zwisającymi pasmami włosów oraz fryzury z krótkimi grzywkami. Kobieta z twarzą trójkątna nie powinna związywać włosów w kucyk, upinać włosów na czubku głowy oraz wybierać fryzur z całkowicie odkrytym czołem i fryzur bardzo krótkich.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl