Niektóre kobiety uważają, że za pomocą diety powinny dążyć do tego, by ich ciało było jak najszczuplejsze. Przy tym katują się setkami ćwiczeń, aby ważyć jak najmniej (a tak ogólnie to wiesz jak się właściwie zważyć?). Czy w tym tkwi tajemnica sukcesu?

Po prostu chuda czy wysportowana?

Samo BMI nic nie mówi o tym, czy ktoś prowadzi zdrowy tryb życia. To, co mówi waga to jedno, ale co innego mówi samo ciało. Osiągnięcie wymarzonej wagi to ciężka praca fizyczna i psychiczna, a nie jedynie głodowanie.

Osoba, która jest po prostu chuda, nie może mówić o sobie, że j

chuda-kobieta-czy-wysportowana

est fit. Problem ten dotyczy najczęściej kobiet. Mają wystające żebra i biodra, kościste kolana, mały biust. Ich ciało dosłownie pozbawione jest tkanki tłuszczowej, dzięki czemu nie wyglądają ani trochę kobieco.

Za to nie mogą sobie często poradzić z obwisłą skórą, rozstępami i wieloma innymi problemami, takimi jak kiepska cera, podkrążone oczy. Takie osoby nie mogą mówić o sobie, że są zdrowe.

Niestety taki widok nie jest rzadkością na przykład w klubach fitness. Takie kobiety mogą mieć poważne problemy psychiczne i wymagają pomocy, której powinny koniecznie zasięgnąć.

Cechy wysportowanej kobiety

Wysportowana kobieta nie musi mieć wcale idealnej wagi. Nawet jeśli waga pokazuje kilka kilo więcej, ale proporcje sprawiają, że kobieta ma równomiernie rozłożoną tkankę tłuszczową, to wygląda idealnie i dobrze czuje się w swoim ciele.

Ważne, by była sprawna fizycznie i regularnie uprawiała sport. Ciało kobiety wysportowanej nie jest wychudzone, ale seksowne. Taka kobieta od razu ma inną postawę, trzyma głowę wyżej, ponieważ wie, że wygląda dobrze.

Ma ona zapas tłuszczu, który nie jest poniżej normy i pozwala zachować jej zdrowie. Jest on niezbędny ku temu i nie powinien być zbyt niski. Ponadto dużo dobrego czynią również odpowiednio zarysowane mięśnie, lecz nie są one przerośnięte.

Dla kobiety bardzo istotny jest brzuch i wcięcie w talii oraz jędrny i kształtny biust. Ich istnienie gwarantuje powodzenie u płci przeciwnej i jest jednym z wielu wyznaczników kobiecości. Kobieta wysportowana jest pełna optymizmu i witalności – po prostu zdrowa.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Nie jestem seksuologiem, nie jestem nawet psychologiem. Ale jestem dobrym słuchaczem i wnikliwym obserwatorem. Mało mówię, dużo piszę - głównie o seksie. Lubię francuskie kino, literaturę erotyczną i kolor czarny. Kocham jeść, nie cierpię gotować. Telefon: 0048609909876, e-mail: Julka.D@gmail.com

1 KOMENTARZ

  1. Kobiety od tylu lat stosują różne głodówki i inne diety wzięte z księżyca a przecież to po prostu przechodzenie z jednej nie atrakcyjnej sylwetki w drugą równie nie atrakcyjną. Żeby podobać się mężczyzną wystarczy iść na trening około dwa razy w tygodniu i efekt atrakcyjnej sylwetki gwarantowany. Miałam ponad 30kg nadwagi a trenerka z Saturn Fitness poradziła mi jak się odżywiać i robiłam trening 2-3 razy w tygodniu i w nie cały rok nie było śladu po tłuszczu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.