Jak dobrać kolor włosów? Chcąc dobrać odpowiedni kolor włosów, wiele osób wybierze się do stylisty lub fryzjera po poradę. Niestety takie usługi bywają kosztowne i nie wszystkie z nas chcą w nie inwestować.

Alternatywą dla drogiego koloryzowania w profesjonalnych salonach fryzjerskich są ogólnodostępne w drogeriach farby do włosów.

Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: najlepsza farba do włosów blond!

Kierując się jednak obrazkiem na opakowaniu przy ich zakupie, możemy się bardzo przeliczyć. Jak zatem dokonać wyboru, aby zmiana koloru włosów była udana?

Jak dobrać kolor włosów do urody?

Spis treści

Na nasz typ urody składa się wiele cech genetycznych, takich jako kolor oczu czy odcień cery. Trudno je zmienić, stąd kolor włosów powinniśmy wybierać właśnie pod nie, a nie na odwrót.

Koniecznie sprawdź wczorajsze nowe zestawienie: Tusz do rzęs wodoodporny – RANKING

Aby określić jaki typ urody posiadamy, możemy skorzystać z porad stylistki lub też zrobić prosty test w domu. Należy naprzemiennie przykładać do twarzy biżuterię złotą i srebrną. Jeżeli na naszej skórze bardziej wyróżnia się biżuteria złota, to znaczy, że posiadamy ciepły typ urody, natomiast jeśli jest odwrotnie, nasz typ urody jest zimny.

Co nam mówi typ urody?

Typ urody pozwala wstępnie określić, z jakich barw wybierać, kiedy zastanawiamy się jak dobrać kolor włosów. Kobiety o ciepłym typie urody powinny zwrócić większą uwagę na barwy żółte, pomarańczowe, brązowe, natomiast posiadaczki urody w typie zimnym koncentrować się na czerni, granatach, ewentualnie bardzo ciemnych brązach.

Dokładniej o typie urody

Musimy wiedzieć, że typ ciepły i zimny to bardzo ogólny podział. Wśród ciepłych możemy bowiem znaleźć wiosenny i letni, a wśród zimnych: jesienny i zimowy.

Typ urody wiosenny

Prezentują go panie, które mają naturalnie jasnozłote włosy. Ich skóra ma brzoskwiniowy odcień i opala się na brąz. Posiadają zielone lub niebieskie oczy, a na buzi pojawiają się u nich piegi.

Najlepszym kolorem włosów dla nich będą blondy i rudości. Szczególnie polecane są złociste, miodowe i bursztynowe refleksy. Niewskazane są natomiast ciemny brąz i czerń.

Typ urody letni

To typ charakteryzujący się jasną, mleczną cerą ze skłonnością do rumieńców w zimne, wietrzne dni. Oczy w tym typie są zwykle szarawe lub niebieskie, choć niektóre kobiety mają także zielone.

Włosy natomiast są popielate lub brązowawe. Jakie kolory pasują do tego typu urody? Jasny, gołębi blond oraz szatyn, a także odcienie beżowe i migdałowe. Ten typ nie współgra z bardzo ciepłym blondem.

Typ urody jesienny

Posiada włosy o rudawym zabarwieniu. Mogą być kasztanowe, marchewkowe lub ceglaste. Oczy są zwykle zielone lub ciemnobrązowe, choć zdarzają się również stalowoniebieskie. Kolor cery jest bardzo zróżnicowany, ale co do zasady, opala się ona na czerwono.

Najlepszą decyzją, będzie pofarbowanie włosów w kolorze naturalnym, aby go pogłębić i podkreślić. Generalnie warto wybierać barwy miedziane, miodowe i cynamonowe. Dobrze jest jednak zrezygnować z czerwieni, gdyż może ona wizualnie postarzać.

Typ urody zimowy

Posiada włosy w ciemnych barwach. Jest to często mocny brąz lub czerń. Oczy w takim typie urody są brązowe lub zielone, a cera porcelanowa, nielubiąca słońca. W takim typie nie sprawdzą się modne kolory włosów. Trzeba stawiać na ciemne barwy: truflowe, orzechowe. Dobrze sprawdzi się czerń z granatowym połyskiem.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.