Jak prać buty? Wszystkie kobiety uwielbiają obuwie. Mamy ich dziesiątki, a nawet setki. Poupychane w szafach, komodach, niektóre ubierane sporadycznie, jednak szalejemy za nimi i uwielbiamy je kupować.

Sprawdź wczorajsze zestawienie: Dobre proszki do prania – ranking!

Schludny wygląd naszych butów świadczy o czystości i kulturze człowieka oraz stanowi ważny element w wyglądzie. Niezwykle ważne więc jest to, w jaki sposób je pierzemy. Jak prawidłowo prać buty?

Jak prać buty?

jak-prawidlowo-prac-buty

Czyszczenie białych butów sportowych

Aby wyczyścić białe tenisówki lub adidasy wystarczy nam proszek do prania, ciepła woda, wybielająca pasta do zębów oraz nieużywana szczoteczka. Buty należy wybrać najpierw w proszku, w pierwszej kolejności wyjmując z nich sznurowadła i namaczając w ciepłej wodzie z dodatkiem produktu do prania.

Wystarczy kilka razy przetrzeć buty szmatką lub gąbką. Po wykonaniu tej czynności, nałóż na szczoteczkę kropkę wybielającej pasty do zębów. Taki produkt pozwoli Ci na wyczyszczenie plam, przebarwień , które są ciężkie do usunięcia przez zwykły proszek.

Na koniec wystarczy wytrzeć buty szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie i pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu sposobowi na długo rozstaniemy się z okropnymi plamami. KONIECZNIE SPRAWDŹ jak prać kurtkę puchową!

Jeśli twoje buty sportowe nie posiadają żadnych brudnych plam, które ciężko usunąć, a są po prostu lekko zakurzone i nieświeże, możesz wyprać je w pralce. Jednak pranie butów w pralce trochę rożni się od standardowego prania odzieży. Wystarczy mała siateczka, w którą będziesz mogła włożyć swoje buty sportowe.

W takiej siatce należy przebić ołówkiem czy długopisem małe dziurki. Dziurki powinny być umieszczone na całej powierzchni. Siatkę z butami możesz wsadzić do pralki i wyprać. Taki sposób prania butów przyda się w przypadku gdy jesteś zmuszona wybrać kilka par na raz.

Czyszczenie butów skórzanych

Należy do bardzo łatwej czynności. Wystarczy, że namoczysz szmatkę w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła do rąk i przetrzesz nią twoje buty. Później należy wytrzeć je na sucho oraz dla lepszego efektu wypastować produktem przeznaczonym do butów skórzanych, dobranym do ich koloru.

Co w przypadku butów zamszowych?

Wiele osób obawia się kupna butów wykonanych z zamszu, z powodu trudności w czyszczeniu ich. Nic bardziej mylnego! Czyszczenie zamszu jest równie łatwe jak w przypadku butów skórzanych.

Jeśli jest na nich błoto, należy poczekać aż wyschnie, a dopiero później wyczyścić je szczoteczką. Jeśli twoje buty posiadają plamy, wystarczy, że zmyjesz je szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie.

Jeśli boisz, że obuwie mogą stracić swój naturalny kształt, po umyciu ich napchaj do środka gazet i pozostaw do wyschnięcia.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl