Wiesz jak rozpoznać nadwagę? Wydaje się, że nadwagi nie trzeba rozpoznawać – widać ją na pierwszy rzut oka prawda? Jednak nie zawsze jest to takie łatwe… Przeczytaj artykuł aby dowiedzieć się najważniejszych wiadomości o nadwadze!

Czym jest nadwaga?

Współcześnie ludzie noszą statystycznie większe rozmiary ubrań niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dlatego trudno określić, czy ktoś cierpi już na nadwagę.

Zwykło się sądzić, że nadwaga jest po prostu nadmierną ilością kilogramów. Jednak tak naprawdę to tylko jeden z czynników, którymi się posługujemy, by ją określić.

nadwaga

Więcej o tym czy nadwaga istnieje mówi BMI, czyli indeks masy ciała, w którym uwzględniony jest również wzrost człowieka.

Wszystko zależy również od typu budowy ciała. Gorzej kilka kilogramów na plusie wygląda u kobiet mających szersze biodra, lub tyjących na brzuchu, wiesz jaki masz rodzaj brzucha? koniecznie sprawdź!

Otyłość brzuszna w przypadku mężczyzn ma to do siebie, że rośnie głównie brzuch. Można go ukryć nosząc dobrze dobrane marynarki.

Kobiety proporcjonalnie zbudowane nawet ważąc nieco więcej, dalej wyglądają dobrze. Dlatego decyzję, czy schudnąć dla zdrowia pomagają podjąć jeszcze inne czynniki.

Jak określić wagę

Współcześnie w każdym gabinecie dietetycznym możliwie jest określenie składu ciała. Dietetyk jest w stanie procentowo ocenić ile tłuszczu znajduje się w ciele. Warto pamiętać, że nie cały tłuszcz widać gołym okiem, odkłada się on również na narządach wewnętrznych, co też jest groźne.

Dietetyk ocenia również jaki procent wody znajduje się w ciele. Bywa, że jest jej więcej i to ona odpowiada za przyrost masy ciała, a nie tłuszcz. Bardzo wiele w przypadku określania nadwagi mówi obwód ciała.

Wystarczy zmierzyć się w odpowiednich miejscach, a następnie skorzystać z prostej aplikacji, kalkulatora dostępnego na przykład w internecie, aby obliczyć stosunek obwodu talii do bioder.

To właśnie ten odpowiednio zachowany stosunek sprawia, że kobiety wyglądają na szczupłe. Natomiast jeśli jest zbyt mocno zachwiany, nadwaga zaczyna być widoczna. Na podstawie wszystkich dokonanych testów dietetyk dobiera odpowiednią dietę.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl