Otyłość jest sytuacją niezdrową dla wszystkich ludzi, niezależnie od płci. Jednak nowsze badania ukazują, że dla mężczyzn szczególnym zagrożeniem jest otyłość brzuszna.

Brzuch prawdę Ci powie

Lekarze i naukowcy zgodnie przyznają, że w przypadku zagrożenia groźnymi konsekwencjami nie jest istotne samo BMI mężczyzny.

Jego ogólna waga może mieścić się w normie, lecz jeśli posiada brzuszek to oznacza, iż ryzyko przedwczesnej śmierci jest u niego znacznie wyższe niż u innych mężczyzn, nawet otyłych.

otylosc-brzuszna

Dlatego pod uwagę w określaniu stanu ogólnego zdrowia mężczyzn, powinno brać się nie tylko ich ogólną wagę i skalę BMI, ale przede wszystkim obwód pasa.

Obwód pasa jest istotny również u kobiet i również powinien być mierzony u nich, aby określić, czy mają nadwagę, lecz to u mężczyzn tłuszcz w pierwszej kolejności gromadzi się właśnie na brzuchu.

U kobiet rozłożenie tłuszczu jest inne i pojawia się głównie na pośladkach, udach i biodrach.

Dlaczego otyłość brzuszna jest groźna?

Otyłość brzuszna jest wyjątkowo groźna, gdyż w jamie brzusznej znajduje się najwięcej ważnych narządów. Tłuszcz zaś nie gromadzi się tylko pod skórą ale również na i pomiędzy tymi narządami.

Jakie błędy popełniamy ćwicząc brzuch? SPRAWDŹ!

Upośledza to ich pracę, utrudnia przepływ krwi, wyjątkowo obciąża cały organizm. Duży brzuch naciska na przeponę, a ona z kolei uciska płuca, dlatego mężczyźni posiadający otyłość brzuszną są narażeni na bezdech senny, a nawet na śmierć podczas snu w wyniku uduszenia.

Zależność ta dotyczy wyłącznie mężczyzn, kobiety, ze względu na inne rozłożenie tkanki tłuszczowej nie mają takich problemów podczas snu lub zdarzają się one bardzo rzadko.

Mężczyźni hodujący nawet niewielki brzuch, mają znacznie większe szanse na śmierć w wyniku zawału serca z powodu wysokiego cholesterolu. Śmierć następuje często pomiędzy czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia.

Na szczęście problemom tym można łatwo zapobiec, zmieniając dietę oraz styl życia. Nie jest to trudnym zadaniem, ale powinno być robione konsekwentnie, w przeciwnym razie problem będzie narastał i stanie się niebezpieczny. Koniecznie sprawdź: jaki masz typ brzucha!

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com