O cerze naczynkowej mówimy, gdy na skórze pojawiają się często charakterystyczne, czerwone wybroczyny. Są to pęknięte naczynka krwionośne, z których wylewa się krew i niestety jest widoczna. Jak sobie poradzić z tym problemem?

jak-sobie-radzic-z-cera-naczynkowa
Cera naczynkowa

Ochrona skóry problematycznej

Cera naczynkowa wymaga więcej troski niż zwykła skóra. Trzeba przede wszystkim unikać gwałtownych zmian temperatury.

Wówczas naczynia krwionośne rozszerzają się i zwężają, co przyczynia się do rozwijania się problemu.

Podobnie przebywanie w zbyt gorących pomieszczeniach takiej cerze nie służy. Lepiej jest latem przebywać więcej w cieniu, niż na słońcu, a tego ostatniego unikać. Tak samo nie jest zbyt korzystnie korzystać z solariów.

Cerze naczynkowej niestety nie służy sauna

Bardzo szkodliwe jest palenie papierosów, ponieważ powodują one zwężanie się naczyń i ich kruszenie, co utrudnia prawidłowy przepływ krwi i zaostrza problem.

Osoby z cerą naczynkową mają skłonności do czerwienienia się, często chodzą z wypiekami, chociaż nie są ani zdenerwowane ani nie przeżywają silnych emocji. Jest to sygnał, który wskazuje na to, że problem z naczynkami może się objawić.

Leczenie cery naczynkowej

Chociaż profilaktyka jest bardzo istotna i ważna, to jednak w wielu przypadkach niezbędne jest podjęcie leczenia i suplementacji. Dobrym suplementem diety jest witamina K, wpływająca na krew oraz naczynia krwionośne.

Leczenie cery naczynkowej polega głównie na usuwaniu objawów zaburzenia za pomocą światła laserowego, skierowanego punktowo. Światło pochłaniane jest przez hemoglobinę krwi, przez co nie uszkadza okolicznej tkanki, a jedynie usuwa wybroczynę.

Naczynie krwionośne zostaje skutecznie zasklepione i w tym miejscu już więcej nie pojawia się problem. Cera naczynkowa to mimo wszystko problem na stałe.

Zabiegi punktowe nie należą do najtańszych, a żeby uzyskać zadowalający efekt, trzeba je dość często powtarzać w seriach około trzech zabiegów. Lekarze wciąż pracują nad rozwiązaniem problemu, lecz niestety w większości gabinetów pacjentki mogą usłyszeć: “taka jest pani uroda”.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl