Dziś podpowiadamy jak uratować i ukryć źle obcięte włosy! Często zdarza się, że wykonanie fryzury, która miała wyglądać pięknie, pozostawia wiele do życzenia. Równie często jest to efekt nieudanych eksperymentów z nożyczkami w domowym zaciszu.

Pojawia się panika i myśl, jak teraz pokazać się ludziom? Oto kilka sposobów na to jak uratować włosy, które nie zostały obcięte tak, jak powinny.

Samodzielne obcinanie włosów

Każdy rozsądny człowiek powinien wiedzieć, że samodzielne obcinanie włosów nie jest dobrym pomysłem. Ale w towarzystwie koleżanek czasem do głowy przychodzą różne myśli.

Po czasie zwykle okazuje się, że to zupełnie nietrafiony pomysł. Zanim wpadniemy w panikę, najlepszym sposobem będzie ekspresowe udanie się do fryzjera.

samodzielne-obcinanie-wlosow
Samodzielne obcinanie włosów to zły pomysł!

I to tego dobrego! Nie zawsze, ale z dużym prawdopodobieństwem uda się naprawić amatorskie błędy w samodzielnym obcinaniu włosów. W wielu przypadkach po prostu niewiele da się zrobić i trzeba zaczekać, żeby włosy same odrosły.

Dlatego najlepiej w ogóle samemu nie robić nic przy włosach, szczególnie jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w tej kwestii.

Fryzjer dał plamę! jak ukryć źle obcięte włosy?!

Wielu ludzi widzi w lustrze, jeszcze siedząc na fotelu u fryzjera, że ich włosy są w kiepskim stanie. Wolą jednak nie przyznawać się, że ni w ząb nic im się nie podoba. Dopiero po powrocie do domu następuje wybuch frustracji. Zanim popadniemy w czarną rozpacz lepiej po prostu nieco okrzepnąć.

Pierwszym krokiem jest umycie włosów tym samym szamponem, co zawsze i ułożenie ich w wygodniejszy i bardziej pasujący sposób. Włosy po stylizacji u fryzjera mogą być przeciążone i przypominać sztuczny hełm, szczególnie przy zastosowaniu mocnych kosmetyków – lakierów czy gum do stylizacji. Być może samo cięcie nie było takie złe.

Źle obcięte włosy? poproś fryzjera o poprawkę!

Błędem jest wychodzenie z salonu fryzjerskiego, będąc rozczarowaną. Należy działać póki czas. Zanim wyjdziemy mamy prawo ocenić pracę fryzjera i zaproponować zmiany. W bardzo wielu sytuacjach jedynie delikatne zmiany potrafią zupełnie inaczej wystylizować fryzurę.

fryzjer-zle-obcial-wlosy

Przyda się konsultacja jakiejś innej osoby, na przykład właścicielki zakładu fryzjerskiego. Wspólnymi siłami jakoś uda się naprawić błąd, lub przynajmniej uzyskać rekompensatę.

Często zdarza się, że klientki pomimo notorycznych błędów są zbyt przywiązane do fryzjera, aby z niego zrezygnować (chodzą do niego od lat). Warto przemyśleć swoje wybory, przecież najważniejsze jest zadowolenie.

Sposoby na ukrycie kiepskiej fryzury

Istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc nam ukryć kiepskie cięcie. Jednym z nich jest robienie loków za pomocą lokówki. Włosy unoszą się od nasady i nabierają objętości. Szczególnie sprawdza się to przy włosach krótkich.

Najlepiej wyjdą na tym kobiety o owalnym kształcie twarzy lub okrągłym, ale te ostatnie nie powinny przesadzać z objętością… Zamiast układać czuprynę na prosto, warto przesunąć na bok. Gdy nic nie działa, warto wykorzystać spinki, gumki, a także różnego rodzaju akcesoria do włosów.

Umieszczając we włosach na przykład duży kwiat, sprawiamy, że paradoksalnie odwraca on uwagę od niedociągnięć fryzury. Najprostszym sposobem jest oczywiście związanie włosów, o ile to możliwe.

W krytycznych przypadkach warto przemyśleć noszenie chusteczki na głowę. Kiepskich włosów lepiej nie prostować – uwidacznia to tylko wady fryzury i powoduje, że włosy mocniej przylegają do skóry głowy, są ulizane.

Za krótka grzywka

Możemy eksperymentować również z unoszeniem włosów, szczególnie grzywki, bo to ona najczęściej jest zbyt krótka. Pewnym trickiem jest unoszenie zewnętrznej warstwy grzywki. Wtedy wydaje się trochę bardziej gęsta w przypadku gdy potrzeba zagęszczenia, bo na przykład nie pasuje do całości fryzury.

za-krotka-grzywka

Innym sposobem jest po prostu zaczesanie grzywki do góry i utrwalenie jej za pomocą spinki, opaski lub lakieru do włosów. Pewnym pocieszeniem jest, że włosy odrastają dosyć szybko i już po tygodniu grzywka zacznie się o wiele lepiej układać.

Przedłużenie włosów i peruki

Włosy za krótko obcięte kiedyś odrosną. A do tej pory dobrze jest zastosować przedłużenie ich. Jednak nie należy go wykonywać samemu w domu. Efekt będzie często zły, w rezultacie będziemy wyglądać gorzej niż w naturalnych, chociaż kiepsko obciętych włosach.

Przedłużanie włosów pozostawmy fryzjerowi, który się w tym specjalizuje

Nie każda kobieta powinna przedłużać włosy. Jeśli są dosyć słabe, cienkie, z tendencją do wypadania i łamania się – przedłużka odpada. Innym sposobem, jaki chcą zastosować kobiety po nieudanych cięciach włosów, jest noszenie peruki.

Jednak taką, która będzie wyglądała naturalnie ciężko znaleźć, a zapłacić za nią trzeba niemałe pieniądze. Ponadto peruki są bardzo niewygodne w noszeniu – skóra pod nimi poci się, swędzi, naturalne włosy łatwiej się przetłuszczają.

Przyśpiesz porost włosów

Włosy rosną w stałym tempie, ale okres ich odrastania to idealny moment, by przyśpieszyć ich porost oraz zadbać o nie. W tym artykule dowiesz się jak przyspieszyć zapuszczanie włosów. Być może kiepska fryzura dzięki temu paradoksalnie wyjdzie nam na dobre.

Warto zmienić sposób odżywiania, zażywać suplementy, a także zacząć stosować odżywki na włosy. Bardzo istotne jest jedzenie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych, zażywanie witamin z grupy B, witaminy H, witaminy E, A, krzemu, a także jedzenie dobrego białka.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!