Pielęgnowanie włosów zabiera dużo czasu, podobnie jak wiele innych czynności. Często zatem rezygnujemy ze zrobienia czegoś dla siebie, uważając, że inne sprawy są bardziej priorytetowe. Oto kilka tricków dzięki którym podołamy wszystkim obowiązkom, a jednocześnie nie stracimy na wyglądzie.

Odpowiednie cięcie włosa

Podstawą jest odpowiednie cięcie. Włosy mogą wyglądać dobrze po opuszczeniu salonu, ale już w domu po pierwszym myciu okazuje się, że daleko im do ideału. Aby doprowadzić je do porządku w ruch idą kosmetyki i prostownica do włosów. A to oczywiście zabiera czas. I niestety musi być robione rano tuż przed wyjściem do pracy lub na uczelnię.

Aby temu zapobiec po prostu postawmy na fryzjera, który zna się na rzeczy. Odpowiednie cięcie dobrane do rodzaju włosów i fryzury, sprawi, że wystarczy jedynie przeczesać włosy dłonią, aby odzyskały swój najlepszy wygląd. Włosy wcale nie muszą być krótkie, aby wyglądały dobrze.

odpowiednie-ciecie-wlosa

Dobre cięcie to takie, które sprawia, że włosy każdej długości łatwo się układają. Warto również dobrać taką fryzurę, najlepiej przy konsultacji z fryzjerem, która zabiera jak najmniej czasu w przygotowaniu.

Czasami wymarzona fryzura wcale nie jest tym, co byłoby najbardziej odpowiednie. Być może istnieje proste i bardziej adekwatne rozwiązanie, przede wszystkim nie zabierające dużej ilości czasu.

Regeneracja włosów podczas snu

Regeneracja włosów na noc to idealne rozwiązanie, bo właśnie wówczas komórki całego organizmu odbudowują się. Dotyczy to również włosów. Dlatego warto nakładać na noc kosmetyki, odżywki, oleje i maski. Rano wystarczy umyć głowę podczas porannego prysznica, aby włosy prezentowały się pięknie.

Wystarczy powtarzać działanie co kilka dni, a efekt stanie się trwały. Dzięki temu w dni, kiedy mamy więcej zajęć, włosy w dalszym ciągu będą piękne, bardziej sypkie i lepiej będą się układały.

Kosmetyki odpowiednie do rodzaju włosów

Warto również używać kosmetyków, które będą odpowiednio dobrane do rodzaju włosów. Źle dobrane będą negatywnie wypływały na ich kondycję – wysuszą je i wpłukują cenne składniki z włosa. Warto zbadać jaki rodzaj włosów nam się trafił (nisko porowate, średnio porowate, czy wysoko porowate) i używać kosmetyków przeznaczonych do ich pielęgnacji.

Dzięki temu możemy znacząco poprawić kondycję włosów, a więc również zmniejszyć czas jaki poświęcamy ich pielęgnacji, układaniu i wszystkim zabiegom będącym do tej pory codzienną koniecznością.

Właściwa organizacja porannej toaletki

Bieganie po całym domu w poszukiwaniu szczotki do włosów zabiera więcej czasu niż ich poczesanie. Dlatego warto zorganizować kącik, w którym będą trzymane wszystkie kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji włosów. Nie roznoś ich po wszystkich kątach, zasada jest prosta – zawsze odkładaj daną rzecz tam, skąd ją wzięłaś.

poranna-kosmetyczka-brak-czasu

Drobne rzeczy, takie jak gumki do włosów, spinki, ozdoby często gubią się, co zmusza do zakupu nowych. Należy trzymać je w zamkniętym pojemniku specjalnie do tego celu przeznaczonym.

Dzięki temu zaoszczędzony zostanie czas na poszukiwanie danej rzeczy i psucie sobie nerwów. Jeśli pożyczamy komuś daną rzecz, zawsze prośmy bo odłożył ją na miejsce. Warto także na bieżąco uzupełniać braki w zapasach.

Poświęć weekend na ważne zabiegi

Weekend to odpowiednia pora by wszystkie ważniejsze zabiegi na włosy przeprowadzić z dokładnością. W ciągu tygodnia zabierają czas, ponadto robione na szybko i niedbale po prostu bardziej szkodzą niż wspomagają urodę.

Gdy kolejne życiowe obowiązki czekają w kolejce, ciężko jest wysiedzieć cierpliwie u fryzjera. Frustracja i niezadowolenie w niczym nie pomagają. Załóż, że wizyta u fryzjera ma być przyjemnością!

weekendowe-zabiegi-na-wlosy

Dlatego udajmy się do salonu fryzjerskiego, mając w zapasie odpowiednią ilość wolnego czasu, nie śpiesząc się nigdzie. Weekend jest najczęściej właśnie tym czasem, który pozwala na to, albowiem wiele salonów fryzjerskich jest otwartych w soboty do późna!

Umyj włosy wieczorem

Z lenistwa czasem odpuszczamy sobie mycie włosów wieczorem, a rano okazuje się, że jednak bez umycia się nie obejdzie. To zabiera cenny czas. Umycie włosów najlepiej jest przenieść po prostu na wieczór, zamiast na rano. Bardzo istotna jest jedna zasada – nigdy nie należy kłaść się spać z mokrymi włosami. Trzeba je dokładnie wysuszyć.

Możemy również zrobić przy nich wszystkie inne zabiegi – na przykład wyprostować je za pomocą keratyny. Włosy wystarczy zabezpieczyć związując je w wysoki kok lub warkocz. Rano wystarczą małe poprawki, a może efekt fal wywołanych świeżo rozplecionym warkoczem bardziej przypadnie do gustu?

Fryzura zaraz po wstaniu z łóżka również ma swój urok. Nie da się go osiągnąć żadną inną stylizacją. Jeśli potrzebujemy szybkiego odświeżenia włosów rankiem, to pomocny będzie suchy szampon w spraju.

Odpowiednia koloryzacja włosów

Dobrze dobrany odcień koloru włosów jest bardzo ważny i w dużej mierze przesądza o tym jak będzie wyglądała fryzura. Zły kolor nawet przy dobrym cięciu i odpowiedniej stylizacji oraz pielęgnacji przyćmi cały efekt.

Tymczasem dobry kolor odmładza, podkreśla atuty, a nawet sprawia, że włosy wyglądają na zdrowsze i bardziej gęste niż są w rzeczywistości. Wystarczy przeczesać włosy umyte poprzedniego wieczora i na tym możemy zakończyć ich stylizację na ten dzień.

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

1 KOMENTARZ

  1. u mnie doskonale sprawdziło się mleczko hmilk, to taki mega kopniak dla włosów. :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.