Przedstawiamy poradnik jak zrobić hybrydy. Do zrobienia paznokci hybrydowych będzie potrzebna: lampa UV albo LED, bazę, top coat, kolorową hybrydę.

Do zrobienia hybrydy przydadzą się także bezpyłowe waciki, odtłuszczacz do paznokci, drewniane patyczki, pilniczek i może pędzelki do zdobienia paznokci. Oddaję w Twoje ręce poradnik krok po kroku jak zrobić paznokcie hybrydowe:

(koniecznie sprawdź: Lampy do hybrydy – ranking)

Przygotowanie paznokci do hybrydy

Zanim nałożysz hybrydę, należy odsunąć skórki, możesz do tego użyć wcześniej wspomnianych drewnianych patyczków. Następnym krokiem będzie wypiłowanie paznokci na kształt, który chcesz mieć.

Teraz odtłuść płytkę paznokcia, używając do tego specjalnego preparatu do odtłuszczania płytki paznokci.

drewniane-patyczki-do-odsuwania-skorek
Odsuwanie skórek wokół paznokcia

Jeśli chcesz, dla lepszego efektu możesz poddać płytkę paznokcia zmatowieniu, używając do tego celu bloku polerskiego. Jednak nie jest to konieczne!

Nakładanie bazy pod hybrydę

Gdy przygotowanie paznokci pod hybrydę masz już za sobą, możesz przystąpić do nałożenia bazy. Bazę pod hybrydę należy nakładać w miarę szybko, bo baza często spływa na skórki wokół paznokci. Warto zacząć od małego paluszka kończąc na kciuku.

Warto przeczytać:

Nałóż jedną warstwę bazy na paznokcie i niech paluszki powędrują pod lampę, jeśli masz lampę LED, to trzymaj pod nią paznokcie przez około minutę, jeśli masz lampę UV, to czas odpowiednio się wydłuży.

Nakładanie koloru na paznokcie

Jeśli baza nałożona to możesz przejść do nałożenia koloru na paznokcie. Tak jak w przypadku nakładania bazy pod hybrydę zacznij od nakładania koloru od małego paluszka, kończąc na kciuku. Staraj się nie ubrudzić skórek, jeśli tak się stanie, to użyj drewnianego patyczka do wyczyszczenia skórek, zanim zaczniesz utwardzanie koloru.

Nie przejmuj się jeśli po pierwszej warstwie lakieru będą smugi na paznokciu. Druga warstwa spokojnie u niewidoczni je. Po drugiej warstwie znów użyj lampy LED lub UV. Dopiero po drugiej warstwie koloru będzie widać głębię koloru.

Top coat na połysk paznokci

Po nałożeniu warstw podkładu i koloru i utwardzeniu czas na nałożenie Top Coat. Efekt po jego użyciu jest mega świetny, paznokcie są błyszczące, a dodatkowo utrwalisz kolor na paznokciach. Warto uzbroić się w ten wynalazek! Zestaw do hybryd bez Top Coat to jak fryzjer bez suszarki!

Jeśli natomiast chcesz mieć matowe paznokcie hybrydowe, to jest także na rynku Top Coat do tego przeznaczony.

Jak zrobić hybrydy ze wzorkami?

jak-robic-paznokcie-hybrydowe
Jak zrobić hybrydy

Na manikiur hybrydowy możesz urozmaicić i nałożyć wzorki. Namalowane wzorki muszą być wykonane także lakierem hybrydowym, również należy je utwardzić pod lampą UV lub LED. Po utwardzeniu także nakładamy Top Coat.

Gdy już jesteśmy u końca wykonania paznokci hybrydowych, należy jeszcze przetrzeć paznokcie wacikiem nasączonym płynem odtłuszczającym bądź zmywaczem. Zabieg ten ma na celu usunięcie lepiej warstwy, która znajduje się na powierzchni Twoich nowych paznokci hybrydowych.

Przy wykonaniu hybrydowych paznokci warto, abyście miały produkty z tej samej firmy, ponieważ jeśli pomieszacie produkty, mogą one nie współgrać tak dobrze jak całościowy zestaw do manikiur hybrydowego.

Mam nadzieję, że już teraz wiesz jak zrobić hybrydy domowym sposobem, jest to łatwy i szybki zabieg, a paznokcie będą pięknie wyglądały długo… długo…!

Koniecznie sprawdź, co warto wiedzieć o paznokciach hybrydowych!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

4 KOMENTARZE

  1. Jak się robi paznokcie hybrydowe ombre? czy moglibyście redakcjo wrzucić taki poradnik krok po kroku proszę? Ombre na paznokciach wygląda cudnie, jeszcze jak by były hybrydowe to już w ogóle super!

  2. Robienie paznokci hybrydowych nie jest łatwe, najgorszy jest ten pierwszy raz. Paznokcie hybrydowe aby wyglądały na ładne i precyzyjnie wykonane muszą być wykonane przez profesjonalistę! Jeśli samemu chcecie robić paznokcie hybrydowe to najlepiej po testujcie na czyichś paznokciach hehe :) siostra albo mama..

  3. Jak długo utrzymają się paznokcie hybrydowe? co się bardziej opłaca? robić hybrydy w domu czy biegać do kosmetyczki co jakiś czas? jak to wygląda finansowo? na pewno do robienia hybryd w domu trzeba mieć zestaw do paznokci hybrydowych ale nie wiem właśnie ile kosztuje

  4. Ja robię sobie paznokcie hybrydowe od kilku lat i najważniejsze to mieć dobrą lampę LED i odpowiedni lakier do hybryd! reszta przyjdzie z czasem czyli cały warsztat wykonania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.