Dziś dowiesz się jak zregenerować zniszczone paznokcie po hybrydzie? Można już przyznać, że wraca moda na naturalne paznokcie.

Tymczasem paznokcie po tipsach, hybrydzie są często w opłakanym stanie. Warto dowiedzieć się co zrobić, aby paznokcie na nowo zyskały swój wspaniały, naturalny wygląd. Ps. czy wiesz już jak zrobić hybrydy na paznokciach?

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Jedną z zalet stosowania paznokci hybrydowych oraz popularności tej metody poprawiającej wygląd paznokci, było twierdzenie, że nie niszczy ona paznokci. To rzeczywiście prawda – klej ani hybryda nie wpływają negatywnie na wygląd paznokci.

Jednak to, co nagminnie się zdarza, może zniszczyć płytkę paznokcia. Mowa o samodzielnym, lub nieumiejętnym zdejmowaniu sztucznych paznokci. Podczas tego zabiegu powstaje duża liczba zniszczeń. Tak samo rzecz ma się z paznokciami żelowymi oraz z tipsami.

czy-hybrydy-niszcza-paznokcie

Często z braku czasu, zamiast po prostu udać się do kosmetyczki, zdzieramy je samodzielnie. I to duży błąd, ponieważ zniszczone paznokcie dosyć trudno jest na nowo zregenerować.

Szczególnie jeśli paznokcie z natury są dosyć słabe, cienkie, za co w dużej mierze odpowiada genetyka. Co więcej, najczęściej właśnie te kobiety, które nie są zadowolone ze swoich paznokci, decydują się na ich poprawienie.

Olejki na zniszczone paznokcie

Pierwszą pomocą, gdy odkryjemy, że paznokcie uległy zniszczeniu podczas zdejmowania żelu, tipsów lub hybrydy, są olejki.

Naturalne olejki dwojako działają na paznokcie. Zawierają duże ilości witamin i mikroelementów, co odbudowuje płytkę paznokcia. Do odbudowania paznokcia nadają się różnorakie oleje, choćby zwykła oliwa z oliwek.

Poza tym olejki są w stanie natłuścić powierzchnię paznokci i natychmiast zlikwidować pomniejsze zadrapania, co wizualnie od razu poprawia wygląd płytki. Olejkami możemy smarować paznokcie oraz dłonie, lub urządzić im kąpiel w oleju. W tym celu możemy go lekko podgrzać – kąpiel dłoni będzie nie tylko owocna, ale i przyjemna.

Paznokcie możemy zanurzyć w miseczce z ciepłym olejkiem na przykład podczas oglądania filmu, gdyż trzeba wybrać chwilę, gdy przez jakiś czas nie będzie potrzeby robienia niczego rękoma.

Po skończonym zabiegu warto założyć rękawiczki na dłonie, aby nie tłuścić niepotrzebnie przedmiotów i mebli wokół. Innym sposobem jest użycie zamiast olejku, ciekłej parafiny. Jednak jest ona mniej zdrowa dla organizmu niż naturalny olej. Bardzo dobrze działa olejek rycynowy. Koniecznie zobacz: jak zrobić zabieg parafinowania dłoni i stóp w domu!

Sól na paznokcie

Chociaż to brzmi dziwnie, sól jest wykorzystywana jako środek leczniczy od wielu wieków. Najczęściej leczy drogi oddechowe, ale również jest stosowana do leczenia schorzeń skóry.

Sól jest także dobrym środkiem naprawczym na paznokcie. Nawilża je i wzmacnia, ponieważ zawiera dużo mikroelementów. Warto jednak pamiętać, że nie wystarczy zastosować zwykłej soli kuchennej z domowej szafki.

hybrydy
Hybrydy

Nie ma ona praktycznie żadnych właściwości. Jeśli chcemy zadbać o paznokcie, zaopatrzmy się w sól morską (sól z morza martwego), lub wręcz jeszcze lepszej jakości, na przykład różową sól himalajską.

Zawiera ona największą ilość minerałów. Ma także silne właściwości detoksykacyjne. Pozwala to na szybszą regenerację płytki paznokcia, a nowa odrasta lepszej jakości.

Domowe sposoby na zniszczone paznokcie

Starsze pokolenia kobiet z chęcią sięgały po domowe sposoby na paznokcie. I tutaj, w przypadku zniszczenia paznokci, możemy się nimi wesprzeć. Są to sposoby tanie i skuteczne!

Majonez na paznokcie

Jednym z nich jest zastosowanie, chociażby zwykłego… majonezu. Jest on bogaty w tłuszcz, a ponadto są tu również jaja, które zawierają zestaw ważnych substancji odżywczych.

Chociaż nie pachnie pięknie, to skutecznie odbudowuje paznokcie. Jeśli jednak zapach nie odpowiada, to stwórzmy swoją własną miksturę. Do bazy, którą jest olej, dodajemy jajko oraz sok z cytryny.

Taka mikstura jest bardzo podobna w działaniu do majonezu. Wcieramy ją w paznokcie i dłonie przez jakiś czas, na następnie spłukujemy w chłodnej wodzie. Paznokcie są odżywione, a skóra miękka. Taka mikstura rozjaśnia również skórę na dłoniach, pomaga w usunięciu przebarwień.

Dieta na piękne paznokcie

Piękne paznokcie to często „skutek uboczny” diety na włosy i odwrotnie. Paznokcie i włosy są zbudowane z tego samego, zatem pomagają im podobne składniki diety.

Oczywiście oprócz pielęgnowania paznokci z zewnątrz, równomiernie warto także zadbać o odpowiedni poziom witamin w organizmie. Warto do diety wprowadzić jaja od zdrowych kur.

hybrydy-2

Bardzo istotne są witaminy z grupy B, które należy zażywać w kompleksie witamin, aby zauważyć ich działanie. Paznokcie zbudowane są z keratyny, która jest białkiem, dlatego warto zadbać o odpowiedni poziom białka w diecie (nie ma potrzeby go przekraczania). Nie zaszkodzi również zastosować witaminy A, E, które będą odpowiadać za większą elastyczność płytki.

Dzięki temu nawet jeśli znów zdecydujemy się na przykrycie czymś płytki paznokcia, to istnieje mniejsze ryzyko, że złamie się przeciążona lub podczas zdejmowania hybrydy.

Jeśli zdecydujemy się na naturalne paznokcie, które będą długie, również staną się bardziej elastyczne. Warto również sięgać po produkty, które są bogate w siarkę i miedź. Wzmacniają płytkę paznokcia i zwiększają jej nawilżenie.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!