Wybór pierścionka zaręczynowego jest bez wątpienia skomplikowanym zadaniem dla zdecydowanej większości mężczyzn, którzy w niedalekiej przyszłości planują się oświadczyć swoim ukochanym.

Choć pierścionki zaręczynowe kojarzone są przede wszystkim z brylantami to oprócz nich, w salonach jubilerskich znajdziemy biżuterię wyposażoną w inne rodzaje kolorowych kamieni. Co więcej, każdy z nich posiada swoją ukrytą symbolikę.

Brylant, szafir a może cyrkonia?

kamienie-pierscionki

Brylanty, czyli oszlifowane diamenty są jednym z najpopularniejszych i zarazem najtrwalszych kamieni naturalnych wykorzystywanych przy produkcji pierścionków zaręczynowych.

Klasyczny wygląd i ponadczasowe wzornictwo nieustannie wygrywają z nowoczesnością. Zakup pierścionka zaręczynowego z brylantem uznawany jest przez specjalistów za bezpieczne i uniwersalne rozwiązanie, które z pewnością spodoba się każdej kobiecie.

Natomiast w sytuacji, kiedy kobieta gustuje w niecodziennej i unikatowej biżuterii, warto byłoby rozważyć zakup pierścionka z kolorowym kamieniem szlachetnym, takim jak np. szafir, bardzo często określany mianem niebiańskiego kamienia.

Tego rodzaju biżuteria przykuwa uwagę swoim niepowtarzalnym i wyjątkowym wyglądem, co bez wątpienia sprawdzi się w przypadku wymagających partnerek.

Zakup pierścionka zaręczynowego wiąże się z wydatkiem rzędu 800-3000 zł, w zależności od surowca oraz wielkości kamieni. W związku z tym mężczyźni często rozważają zakup biżuterii z cyrkonią, która przez wielu uważana jest za najlepszą podróbkę brylantów.

Nie mniej jednak pierścionek z cyrkonią nie powinien zostać wręczony ukochanej w dniu zaręczyn i nie chodzi tutaj o jego niską cenę, lecz wykonanie oraz trwałość. Drogie brylanty można bez problemu zastąpić innymi kolorowymi kamieniami, które są tańsze, ale idealne na tak wyjątkową okazję, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na kamień o szczególnym znaczeniu.

Symbolika wybranych rodzajów kamieni w pierścionku zaręczynowym

Zaczniemy od omówienia najpopularniejszych kamieni, o czym wspominaliśmy na samym wstępie, w tym wypadku miejsce pierwsze należy do brylantu, który od lat uznawany jest za symbol trwałego związku i uczucia.

Kolejnym kamieniem szlachetnym jest szafir (niebiański kamień) symbolizujący mądrość, wiedzę oraz czystość umysłu. Jest on pewnego rodzaju amuletem chroniącym związek przed skrajną biedą i ubóstwem, a także wypaleniem uczucia pomiędzy partnerami.

Rubin jako kamień o barwie intensywnej czerwieni jest symbolem gorącej i namiętnej, a przede wszystkim trwałej miłości. Jako amulet skutecznie chroni partnerów przed wzajemną zdradą.

Szmaragd, dzięki swojemu zielonkawemu zabarwieniu zyskał miano symbolu nadziei i pierwszej czystej miłości. Amulet spokoju i harmonii zapewni wieczne szczęście ukochanym.

Ametyst, choć jest symbolem władzy i siły, jako symbol związku odpowiada za jego trwałość i ochronę przed negatywnym wpływem nieszczerych osób z bliskiego otoczenia.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.