Pierścionek zaręczynowy podkreśla jedną z najbardziej wyjątkowych chwil w naszym życiu. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najważniejszych symboli miłości, dlatego jego wybór jest tak niezwykle istotny. Pamiętajmy jednak o tym, że ten rodzaj biżuterii nie musi pozbawiać mężczyzn wszystkich zebranych oszczędności na tę okazję.

Sama deklaracja uczuć, a także chęć poślubienia swojej wybranki jest naprawdę znacząca. Koniecznie przeczytaj ten tekst i dowiedz się jaki pierścionek zaręczynowy podarować na tą okazję.

Pierścionek zaręczynowy – męski dylemat

pierscionek-zareczynowy

Jak już wcześniej wspomniano, oświadczyny to jeden z najważniejszych, a na pewno najbardziej emocjonujących momentów w życiu. Z pewnością jest to również stresująca sytuacja – szczególnie dla panów – w końcu większość z nich, stara się przygotować wyjątkową niespodziankę dla wybranki i chce usłyszeć upragnione “TAK”.

Poza wyborem odpowiedniego momentu i okoliczności panowie stoją przed wyborem pierścionka zaręczynowego.

I choć wiemy, że ten mały przedmiot jest jedynie symbolem deklaracji, powinniśmy podejść do poszukiwań tego wyjątkowego modelu na spokojnie, a na znalezienie perełki dać sobie trochę czasu.

Nie oznacza to jednak, że możemy wybrać w sklepie pierwszy lepszy model. Pamiętajmy o tym, że najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy jest dla pary niezwykłą pamiątką aż do końca ich dni.

Jak trafić w gust?

Podczas zaręczyn niezwykle ważne jest również to, aby pierścionek nie tylko symbolizował Twoje uczucia, lecz także trafiał w gust Wybranki. Dlatego każdy mężczyzna powinien uważnie obserwować biżuterię, którą nosi jego dziewczyna – czy chętniej sięga po tradycyjne żółte złoto, czy zdecydowanie bardziej woli białe złoto.

A może woli minimalistyczne komplety? Jeśli nie jesteśmy do końca pewni swojego wyboru, warto zasięgnąć porady u jej mamy czy najbliższej przyjaciółki, one z pewnością zaskoczą Cię ilością informacji na temat gustu Twojej Ukochanej.

Złoto czy srebro?

Najpopularniejszym kruszcem, z którego wykonuje się pierścionki zaręczynowe – jest złoto. Tradycyjne i klasyczne pierścionki są wykonane z żółtego złota. Jednak od co najmniej kilku lat coraz większą popularnością cieszą się modele z białego złota. Białe złoto to stop złota z niklem, cynkiem, a czasem nawet srebrem.

Panowie, którzy nie mogą zdecydować się na konkretny model, mogą kupić np. biżuterię z mieszanego złota, czyli taką, której elementy będą charakteryzować się złotem żółtym i białym – w różnych lub takich samych proporcjach.

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy to ten z cyrkoniami ułożonymi w kształt kwiatka, warto dodać, że ten model panowie wybierają najchętniej. To elegancki i bardzo klasyczny model, który pięknie prezentuje się na kobiecej dłoni.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się także pierścionki z lazurowym oczkiem wspaniale podkreślające letnie i romantyczne stylizacje błękitnookich pań. Jeśli wiesz, że Twoja

Ukochana lubi nietuzinkowe i oryginalne rozwiązania, możesz zdecydować się na niezwykle efektowny złoty pierścionek, który został zaprojektowany w formie finezyjnej bogato zdobionej połyskującymi i delikatnymi cyrkoniami obrączki. Tego typu ozdobę kobiecej dłoni znajdziemy w sklepie ErGold.

Nie da się ukryć, że pierścionek zaręczynowy to biżuteria na całe życie, a jego wybór to wyzwanie i wyznanie uczuć. Z jednej strony wybrany przez nas model powinien być piękny, ponieważ wprowadza związek na nowy etap, a z drugiej strony klasyczny, aby można było go nosić do praktycznie każdej stylizacji.

Pamiętajmy także o jakości, wybierajmy takie pierścionki, które zapewnią nam piękny i trwały wygląd na wiele lat.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.