Kosmetyki naturalne są w modzie, jednak powstaje pytanie czy to jest nazwane naturalnym, na pewno takie jest? Zwolennicy zdrowego trybu życia są zdania, że jako kosmetyk nadaje się wyłącznie to, co… moglibyśmy bez szkody zjeść.

Kosmetyki do jedzenia

Często mało czasu poświęcamy naszej skórze i jej funkcjom. Uważamy, że skóra po prostu jest, trzeba ją myć i to by było na tyle. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak wiele procesów zachodzi z w skórze i poprzez nią. Jest to nasz wielki narząd… oddechowy. Przez skórę organizm się oczyszcza i przez nią dostają się do ciała różne substancje. Aby przekonać się jak skóra pochłania substancję warto wykonać prosty eksperyment i posmarować podeszwy stóp plastrem cebuli. Po pewnym czasie smak cebuli zacznie być odczuwalny w ustach. Produkty chemiczne pochodzące z kosmetyków nie znikają ani nie dematerializują się, a wnikają do organizmu i niestety w wielu przypadkach już tam zostają. Nikomu nie przyszłoby do głowy zjadać krem lub balsam, a jednak kładziemy je na skórę w dużych ilościach. To równa się praktycznie temu samemu.

Jakie jedzenie zamiast kosmetyków?

Codziennie spożywane potrawy mogą w większości posłużyć za kosmetyki. Na przykład płatki owsiane mogą posłużyć jako naturalny peeling oraz środek leczniczy do usunięcia zmian trądzikowych, łuszczycy. Do peelingu, bardzo skutecznego oczyszczania i odmładzania cery nadaje się ocet jabłkowy. Może zastąpić on na przykład tonik dla osób borykających się z problematyczną cerą. Te sklepowe toniki są najczęściej na bazie alkoholu, mocno wysuszają skórę. Ocet nie wysusza, a delikatnie oczyszcza i nawilża. Prawidłowa dieta oraz stosowanie naturalnych kosmetyków bardzo dobrze wpływają na cerę, zwiększając jej nawilżenie.

Jednakże czasem, szczególnie jesienią i zimą, potrzebuje ona dodatkowego nawilżenia. Idealnie nadają się do tego celu oleje roślinne, jak olej kokosowy, olej lniany, a nawet zwykła oliwa z oliwek. Nawilżają i odżywiają poprzez zawartość witaminy E. Nie zatykają porów i nie naruszają warstwy lipidowej skóry.

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl