Chcesz mieć perfekcyjny makijaż oczu niczym Kim Kardashian lub inna gwiazda? Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać taki makeup! przygotuj się na makijaż oczu w stylu gwiazd!

Grunt to podstawa

Idealny makijaż oczu to w pierwszej kolejności dobrze przygotowana skóra, która będzie naszym płótnem. Zadbajmy o jej odpowiednie nawilżenie, jednocześnie zwracając uwagę, by zastosowany krem nie był zbyt tłusty lub nie rolował się pod makijażem.

Koniecznie sprawdź wczorajsze nowe zestawienie: Tusz do rzęs wodoodporny – RANKING

Gdy kosmetyk się wchłonie, nakładamy bazę pod cienie do powiek. Najlepiej, by miała ona cielisty kolor, który wyrówna koloryt powieki.

Jeśli nie dysponujemy tego typu kosmetykiem, możemy zastąpić go korektorem, ale tylko takim przeznaczonym do okolic oczu. Kosmetyk aplikujemy w minimalnej ilości, delikatnie wklepując palcem.

Perfekcyjne cieniowanie

Nakładanie cieni rozpoczynamy zawsze od cielistego cienia, który nakładamy na całą powiekę, aż pod łuk brwiowy.

Niektórzy polecają aplikację tylko na nieruchomej części powieki, jeśli jednak nie mamy wprawy w cieniowaniu, lepiej nie omijać tej części.

Następnie na całą powierzchnię powieki ruchomej aplikujemy dość jasny cień w kolorze beżu zwykłym pędzelkiem języczkowym.

Kolejnym krokiem jest aplikacja dwa-trzy tony ciemniejszego cienia pędzlem do rozcierania typu puchacz.

Nakładamy go tuż powyżej naturalnego załamania powieki, starannie rozcierając tak, by nie powstawały żadne linie.

Odcień tego cienia dobieramy w zależności od naszego typu urody – przy ciepłym odcieniu decydujemy się na brązy, przy zimnym – idziemy bardziej w szarości.

By makijaż oczu nabrał głębi, nakładamy bardzo ciemny cień przy zewnętrznym kąciku, rozcierając go w kształt litery V. Na koniec rozświetlamy wewnętrzny kącik jasnym, połyskującym cieniem.

Rzęsy bez końca

Perfekcyjnie wytuszowane rzęsy to niezbędny element każdego makijażu oczu. Aplikację rozpocznij od samej nasady, „wmasowując” tusz poprzez lekkie wibracyjne ruchy na boki.

Dopiero potem, nadal wibrując szczoteczką, rozprowadź tusz aż po same końce. Pamiętaj, by w zewnętrznych kącikach tuszować rzęsy na zewnątrz, co pomoże Ci uzyskać efekt kociego oka.

Trik gwiazd: jeśli chcesz, by Twoje rzęsy były spektakularne, postaw na dwie mascary – wydłużającą i pogrubiającą, nakładane właśnie w takiej kolejności.

To sprawi, że osiągniesz efekt spektakularnych rzęs bez doklejania sztucznych!

Diabeł tkwi w szczegółach

Makijaż oczu nie byłby skończony bez perfekcyjnych brwi! Koniecznie podkreśl ich kształt cieniem lub specjalną mascarą do brwi, perfekcyjnie je wyczesując.

Pamiętaj, by kolor kosmetyku dobrać do koloru włosów – zbyt ciemny odcień będzie wyglądał nienaturalnie. Unikaj też malowania brwi od nowa – tzw. instagram brows są już passe, teraz stawiamy na naturę.

Następnie podkreśl woje brwi i optycznie je podnieś, rozcierając pod linią włosków cielistą matową kredkę do powiek – to da efekt naturalnego liftingu.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.