Jaskółcze ziele na kurzajki to świetny sposób na pozbycie się jej! Prawdą także jest, że kurzajki nie jest łatwo zauważyć i często można ją przeoczyć, a nie leczone kurzajki potrafią sprawić duży kłopot w niedalekiej przyszłości!

Jaskółcze ziele na brodawki to sposób, który podpowiada nam medycyna ludowa, która od dawna w ten właśnie sposób radzi sobie z kurzajkami. A czym tak dokładnie są kurzajki i jakie niosą zagrożenie? o tym dowiesz się z poniższego materiału:

Wirus brodawczaka ludzkiego

To właśnie wirus brodawczaka ludzkiego odpowiedzialny jest za powstawanie kurzajek, wirus ten powszechnie nosi nazwę HPV i jest bardzo zaraźliwy.

Brodawki przede wszystkim pojawiają się na stopach, co sprawia, że ciężko jest je zauważyć i później wyleczyć. Nieleczone zmiany skórne sprawiają, że powstaje stan zapalny i pewien dyskomfort podczas poruszania się.

Sposób na kurzajki

jaskolcze-ziele-na-kurzajki
Jaskółcze ziele na kurzajki

Nikomu jeszcze nie udało się znaleźć jedynego, zawsze skutecznie działającego sposobu na kurzajki. Jednym z najczęstszych sposobów na kurzajki jest zamrażanie ich ciekłym azotem.

Taki zabieg powinien być wykonywany w specjalistycznych gabinetach kosmetologicznych lub dermatologicznych.

Także w aptece coraz częściej pojawiają się specjalne preparaty do zamrażania brodawek. Gdy wszystkie wspomniane sposoby zawiodą, można jeszcze spróbować kuracji glistnikiem!

Glistnik = Jaskółcze Ziele = Ptasie ziele

jakolcze-ziele
Wydzielina z Jaskółczego Ziela

Glistnik to mniej znana nazwa Jaskółczego Ziela. Wydzielina z Glistnika sprawia, że brodawki potrafią zniknąć. Jaskółcze Ziele należy do gatunku bylin z rodziny makowatych. Lecznicza wydzielina w formie mleczka, żółto-pomarańczowego soku, znajduje się w łodygach.

Wydzielina z Jaskółczego Ziela zawiera:

 • Alkaloidy
 • Flawonoidy
 • Sole mineralne

Tę z pozoru niepozorną roślinę można znaleźć przy drogach polnych. Glistnik ma również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, łagodzi ból i potrafi chronić przed alergiami.

Jak aplikować wydzielinę z Jaskółczego Ziela?

Aby pozbyć się kurzajki, musisz nasączyć wacik sokiem z łodygi Jaskółczego Ziela i przemywać kurzajkę tak długo, aż brodawka zniknie całkowicie. Gdy już zniknie, nie powinna się pojawiać, ale to nie znaczy, że nie należy sprawdzać co jakiś czas tego miejsca, gdzie wystąpiła.

UWAGA: Długotrwałe stosowanie Jaskółczego ziela sprzyja powstawaniu blizn

Zachowaj ostrożność przy długotrwałym stosowaniu Jaskółczego Ziela. Zbyt częste smarowanie kurzajki jaskółczym zielem, może po dłuższym okresie skutkować powstawaniem blizn! Antykurzajkowa terapia nie powinna trwać zbyt długo i jeśli kurzajki nie znikają, należy udać się do lekarza na konsultację!

Podsumowanie

Jaskółcze ziele na brodawczaka to stary znany sposób pochodzący z medycyny ludowej. W łodygach glistnika płynie bardzo przydatny w walce z kurzajkami żółto-pomarańczowy mleczny sok, w którym swoją obecność zaznaczają sole mineralne, flawonoidy i alkaloidy.

Sok z jaskółczego ziela ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, łagodzi uczucie bólu i ochrania przed alergiami.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl

9 KOMENTARZE

 1. Widziałam kiedyś jaskółcze ziele w sklepie zielarskim i za diabła nie mogłam sobie skojarzyć na co mogłoby mi się przydać. Teraz wiem, na kurzajki, na szczęście nigdy ich nie miała więc i tak by mi się nie przydało. Druga nazwa Jaskółczego ziela to glistnik, jednak zupełnie nie wiem dlaczego występują 2 nazwy? to jeszcze bardziej komplikuje sprawę…

 2. No ja kiedyś próbowałam glistnikiem wyleczyć kurzajki i domowy zabieg się udał :))))))) Ciekawe ile kosztuje zamrożenie kurzajek w salonie dermatologicznym, to ostateczność…

 3. Wirus brodawczaka ludzkiego – brzmi groźnie a to tylko brodawka (kurzajka) nie ma chyba żadnych skutków ubocznych występowania brodawek chyba, że się rozmnożą to wtedy już nieciekawie…

 4. Glistnik jaskółcze ziele (bo to oryginalna nazwa) łagodzi także miesiączkowe bóle brzucha. Warto tez wspomnieć, że jaskółcze ziele ma pewne właściwości toksyczne i nie każda osoba może go stosować! Glistnik jaskółcze ziele zmniejsza wstrząs histaminowy i anafilaktyczny. Wracając do kurzajek, aby te znikły trzeba je smarować sokiem z łodygi przez kilka dni.

  Z jaskółczym zielem trzeba obchodzić się mega ostrożnie, przetarcie ręką która dotykaliśmy soku z łodygi – oka, może spowodować ogromne komplikacje ze wzrokiem!

 5. Z jaskółczego ziela robi się także nalewkę która pije się podczas mocnych bólów brzucha. Glistnik jaskółcze ziele pomaga także, jak ktoś wcześniej pisał na bóle miesiączkowe. Glistnik jaskółcze ziele ma właściwości przeciwbólowe -> rozkurczowe, działa moczopędnie, żółciopędnie, ułatwia także wypróżnianie się!

 6. Glistnik jaskółcze ziele ma wiele nazw, np:
  – zwyciężyjad
  – jaskółcze gniazdo
  – cencylia
  – sandalina
  – glistewnik
  – ziele od brodawek
  – celidonia
  – broadwnik
  – złotnik
  Jak widać gołym okiem…ludzie poszaleli i powymyślali sobie nazwy, tak dalej, wkrótce będzie taka dezinformacja że nie będzie wiadomo co jest co…

 7. Szkoda, że nikt nie napisał jakie skutki uboczne ma Glistnik jaskółcze ziele :((( może dolegać niestrawność, biegunka, nudności. Gdy będziemy stosować duże dawki tego ziela to grozi Wam: skurcze przewodu pokarmowego, pieczenie w jamie ustnej, ospałość i nietrzymanie moczu! Te skutki uboczne glistnika występują po około 2 miesiącach stosowania tego ziela.

 8. Ja jeszcze dodam, że Glistnik jaskółcze ziele rośnie sobie jako chwast w takich miejscach jak ugory, nieużytki, przy drogach polnych, zaroślach i zagajnikach. Glistnik jaskółcze ziele kwitnie od kwietnia do samej jesieni. Do leczenia różnych chorób używa się albo soku z łodygi albo pędów, w zależności kto co potrzebuje i na co cierpi. Jaskółczego ziela nie powinny stosować kobiety w ciąży, małe dzieci, osoby cierpiące na jaskrę i choroby wrzodowe! no i alergicy oczywiście…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.