Nie wiesz jak usunąć kurzajkę? poznaj 4 naturalne TRIKI na usuwanie kurzajek, które naprawdę działają! Kurzajki to nieestetyczne, grudkowate zmiany skórne wywołane zakażeniem wirusa HPV (brodawczaka ludzkiego). Choć w większości przypadków są zupełnie niegroźne, nie da się ukryć, że potrafią znacząco nas oszpecić.

Zmiany skórne nie wywołują dolegliwości bólowych ani nie towarzyszy im stan zapalny, ale bardzo łatwo się nimi zarazić. Najczęściej pojawiają się na klatce piersiowej, w okolicach pach, dłoni i stóp, a niekiedy również na powiekach.

Jak usunąć kurzajkę?

Gdy zauważysz u siebie kurzajkę, możesz się udać do lekarza, który przeprowadzi leczenie kurzajek i usunie ją za pomocą odpowiednich narzędzi. Jeśli jednak nie masz aktualnie możliwości, by udać się na wizytę, możesz kupić gotowy preparat w aptece, lub wypróbować naturalne sposoby walki z brodawkami.

kurzajka - przekrój
Kurzajka – przekrój

Decydując się na naturalne usuwanie kurzajek, musisz wybierać te produkty, które wykazują wysokie właściwości przeciwwirusowe i antyseptyczne. Tylko w ten sposób zlikwidujesz wirusy odpowiedzialne za powstawanie kurzajki.

kurzajka

Który sposób na kurzajki jest najlepszy? Ciężko powiedzieć, dlatego najlepiej, jeśli spróbujesz każdego z nich i sprawdzisz który sposób działa na Ciebie najlepiej!

Zanim jednak przejdziemy do domowych sposobów na kurzajki, zobacz co można kupić w aptece:

Undofen Krioterapia aerozol na kurzajki/brodawki

Undofen-Krioterapia-aerozol-na-kurzajki-brodawkiUndofen Krioterapia to mrożący aerozol na kurzajki o pojemności 50 ml. Terapia odbywa się przez 10 do 14 dni. Leczenie kurzajek Undofenem odbywa się na tej samej zasadzie, co terapie prowadzone przez lekarzy.

Aerozol jest w stanie zamrozić kurzajkę aż do korzenia, dzięki temperaturze zamrażania do – 50 stopni. Jak pisze producent, kluczem do sukcesu jest sposób aplikowania. Ponadto jednorazowe aplikatory zabezpieczają przed przenoszeniem wirusa HPV i gwarantują precyzyjne użycie produktu.

#

 

Polpharma Help4Skin brodawki i kurzajki – aerozol

Polpharma-Help4Skin-Brodawki-Kurzajki-Aerozol-50-ml

Preparat Help4Skin brodawki i kurzajki jest wskazany do stosowania u dorosłych, a także dzieci powyzej 4 roku życia. Zamrożona brodawka powinna stopniowo zanikać lub odpaść po około 10 dniach, odsłaniając nowy, zdrowy naskórek. Jeśli po 4 zabiegach nie dojdzie do poprawy, należy zgłosić się do lekarza.

#

 

Wortie preparat do usuwania brodawek i kurzajek

Wortie-preparat-do-usuwania-brodawek-i-kurzajek

Preparat Wortie to produkt stosowany przy zabiegu krioterapii, czyli bardzo efektownej metodzie na usunięcie brodawek i kurzajek. Preparat cechuje wyjątkowa i opatentowana kriokońcówka, dzięki której bez problemu zamrozisz kurzajkę. Preparat Wortie bardzo precyzyjnie zamraża kurzajkę lub brodawkę stóp, aż do korzenia, dzięki unikalnemu i dokładnemu aplikatorowi.

#

 

Lapis – Diabelski Kamyk do usuwania brodawek i kurzajek

Lapis-Diabelski-Kamyk-do-usuwania-brodawek-kurzajek

Wyrób medyczny stosowany do usuwania zmian rozrostowych skóry o charakterze brodawek i kurzajek. Azotan srebra stanowiący podstawowy składnik sztyftu, dość skutecznie wspomaga gojenie uszkodzeń skóry. Sztyft azotanu srebra jest stosowany pomocniczo w leczeniu niektórych zmian skórnych pochodzenia wirusowego: brodawek zwykłych oraz kłykcin kończastych.

#

 

A&D Pharma Excilor Spray ochronny 3W1 ochrona przed kurzajkami i grzybicą

A&D-Pharma-Excilor-Spray-Ochronny-3W1-Ochrona-Przed-Kurzajkami-Grzybica

Jest to preparat, dzięki któremu zabezpieczysz się przed kurzajkami i brodawkami. Spray ochronny 3 w 1 EXCILOR jest niewidoczny, nietłusty i nie brudzi ubrań. Szczegółowo przebadana receptura sprayu sprawia, że nie wymaga on spłukiwania i pozostawia skórę czystą, nawilżoną i pachnącą. Excilor chroni również stopy przed zanieczyszczeniami ze skarpetek i butów. Zapewnia ochronę przed kurzajkami, brodawkami, grzybicą stóp i paznokci przez 8 godzin od aplikacji.

#

 

Preparat na kurzajki Wartix

Wartix-na-kurzajki-brodawki

Preparat Wartix spray to środek zwalczający kurzajki metodą wymrażania. Skutecznie likwiduje zarówno kurzajki z rąk jak i z nóg. Dzięki innowacyjnemu aplikatorowi usuwanie kurzajki jest szybkie i łatwe. Preparat przystosowany do stosowania w domowych warunkach. Jak go stosować? Płyn zamrażający aplikowany jest bezpośrednio na kurzajkę, która ulega wymrożeniu aż po sam korzeń. Najczęściej już po 10-14 dniach od wymrożenia kurzajka odpada, pozostawiając zdrowy naskórek.

#

 

Teraz przedstawię Ci naturalne metody na usuwanie kurzajek. Pamiętaj jednak, że każdy organizm jest inny i to, co pomoże jednej osobie, niekoniecznie sprawdzi się u Ciebie.

Glistnik jaskółcze ziele na leczenie kurzajek

Już setki lat temu, w medycynie ludowej wykorzystywano sok mleczny pozyskiwany z glistnika jaskółcze ziele na kurzajki. Zawarte w roślinie enzymy skutecznie blokują podział mitotyczny komórek w obrębie brodawki, tym samym całkowicie wstrzymując jej rozwój.

Glistnik jaskółcze ziele możesz zakupić w dobrych sklepach zielarskich. Jeśli jednak nie uda Ci się go dostać, możesz z powodzeniem wykorzystać sok mleczny z mniszka pospolitego (mlecz). Należy jednak pamiętać, że mniszki sprawdzają się szczególnie w przypadku dopiero rozwijających się kurzajek, w przypadku tych starszych ich usunięcie może zająć trochę czasu.

Pozyskane z łodygi zioła mleczko, należy zaaplikować na zmianę skórną i pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Zabieg należy powtarzać kilka razy dziennie.

Czosnek na kurzajki

Nie od dziś wiadomo, że czosnek wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Zawarte w nim substancje skutecznie rozprawią się z kurzajkami, likwidując infekcję, która je wywołała.

czosnek-na-kurzajki

Jak usunąć kurzajkę czosnkiem?

W zależności od preferencji czosnek możesz stosować doustnie, wzbogacając nim potrawy, albo miejscowo, pocierając zmiany skórne.

W tym celu należy rozgnieść kilka ząbków czosnku i powstałą papkę nałożyć na brodawkę. Następnie owinąć bandażem i pozostawić na całą noc. Jest bardzo znany i działający sposób na kurzajki.

Kolejny sposób na kurzajki to olejek z drzewa herbacianego

Jest to niezwykłe remedium! szczególnie na uciążliwe zmiany powstałe na stopach.

Wyciąg z olejku drzewa herbacianego znajduje się w większości produktów zwalczających grzybicę stóp. Jednak w rzeczywistości ma znacznie szersze zastosowanie. Olejek z drzewa herbacianego może być między innymi z powodzeniem wykorzystywany w walce z kurzajkami.

Jak usunąć kurzajkę za pomocą olejku herbacianego?

Aby, jak najszybciej pozbyć się zmian skórnych należy smarować kurzajki – olejkiem z drzewa herbacianego około 5 razy dziennie. Należy jednak pamiętać, aby nakładać niewielkie warstwy, ponieważ olejek ten ma bardzo intensywne działanie odkażające.

Ocet jabłkowy na usuwanie kurzajek

Już jakiś czas temu przedstawiałam wam właściwości octu jabłkowego. Dzięki wysokiej zawartości substancji przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych pomoże również w walce z kurzajkami.

ocet-jablokowy-na-kurzajki

Jak usunąć kurzajkę za pomocą octu jabłkowego?

Aby pozbyć się kurzajki, należy namoczyć wacik w occie jabłkowym, a następnie przyłożyć do zmiany skórnej. Całość należy owinąć bandażem i pozostawić na noc.

Jeśli chcesz wzmocnić działanie okładu z octu jabłkowego, możesz go wymieszać z sodą oczyszczoną. Uzyskaną pastę należy nałożyć na kurzajkę i zawinąć bandażem, pozostawiając na noc.

Soda oczyszczona świetnie rozprawi się z wirusami wywołującymi infekcję, dzięki czemu znacznie szybciej pozbędziesz się zmian skórnych, koniecznie sprawdź działanie sody oczyszczonej na twarz!

Jeśli chodzi o kurzajki, soda oczyszczona to niesłychanie efektywny sposób na kurzajki, sama testowałam leczenie kurzajki na wewnętrznej stronie stopy i usuwanie kurzajki przebiegło bardzo szybko, niespełna 4 dni.

Co na kurzajkę? cytryna i tuja!

Poszatkuj drobno skórkę cytryny i marynuj ją przez 2 dni w białym occie. Zanim położysz się sprać, nałóż odrobinę marynowanej skórki cytryny na kurzajkę i owiń ją bandażem, aby dobrze zabezpieczyć okład.

kurzajka-na-dłoniach-2

Rano, gdy wstaniesz, zdejmij okład z cytryny i przemyj miejsce letnią wodą. Teraz czas na tuję :-)

Potrzebujesz kilku kropli soku z tui, nasmaruj nim umytą przed chwilą kurzajkę i ponownie nałóż bandaż, aby dobrze zabezpieczyć miejsce, gdzie powstała kurzajka. Powtarzaj ten sposób na kurzajkę do momentu jej zniknięcia.

Leczenie kurzajek ziemniakiem

Potrzebujesz małą kostkę surowego ziemniaka (koniecznie sprawdź działanie maseczki z surowego ziemniaka na skórę twarzy) Przyłóż ją do kurzajki, aby sok z ziemniaka dobrze się wchłonął. Wystarczy kilka minut, zabieg powtarzaj rano i wieczorem.

Przy kolejnych zabiegach wciąż używaj nowej kostki ziemniaka, użytą wyrzuć do kosza. Usuwanie kurzajek tym sposobem naprawdę przynosi szybkie efekty. Leczenie kurzajki kontynuuj do momenty jej zniknięcia!

Usuwanie kurzajek wierzbą

wierzba-biala-na-kurzajki

Jak usunąć kurzajkę nie fatygując się do lekarza? z pomocą przychodzi wierzba biała. Wystarczy, że zaaplikujesz listek wierzby bezpośrednio na kurzajkę, zabieg powtarzaj 3 razy/dzień aż do momentu zniknięcia kurzajki.

Usuwanie kurzajek za pomocą słoniny?!

Nacieranie słoniną to znany, staropolski sposób na leczenie kurzajek. Kawałek słoniny, którą stosujesz do nacierania kurzajki, przechowuj w lodówce w folii aluminiowej. Pilnuj, aby nikt jej nie zjadał ;)

Usuwanie kurzajek słoniną polega na tym, że inny rodzaj skóry przyciąga kurzajkę, podstawiając świńską skórę możliwe, że kurzajka przejdzie na słoninę.

Jak usunąć kurzajkę? wyhoduj aloes!

dłonie-kurzajki

Usuwanie kurzajek nie było jeszcze tak proste, gdy dowiedziałam się o tej metodzie. Miąższ z aloesu stosowany bezpośrednio na kurzajkę daj bardzo dobre efekty, kurzajka znika już po kilku dniach. Wiecie, że aloes możecie same sobie wyhodować w domu? można posadzić go w doniczce, będzie rósł świetnie!

Moczenie kurzajki w soli morskiej

Bardzo szybki i bardzo prosty sposób na kurzajki, kąpiel morska dla kurzajki to wyrok śmierci! (wielka szkoda ;) Maczanie kurzajki w soli morskiej to znana od dawna metoda na kurzajki.

Wlej do miski 1 litr gorącej wody, wsyp następnie 20 dag soli morskie, dobrze wymieszaj. Jeśli kurzajka pojawiła się na dłoni – zamocz całą dłoń.

Bakterie kurzajki bardzo szybko i łatwo rozprzestrzeniają się, więc ryzyko powstania innych kurzajek w sąsiedztwie jest dość duże.

Mocz zawsze całą stopę lub dłoń, aby temu zapobiegać. Zabieg usuwania kurzajki powtarzaj codziennie, mocz dłoń lub stopę przez 30 min.

Wypalanie kurzajek octem

kurzajka-na-topie

Jest to jeden z łatwiejszych, lecz wciąż działających sposobów na kurzajki. Wypalanie kurzajki octem spirytusowym zacznij od namoczenia wacika octem, który następnie przyłóż do kurzajki i zabezpiecz plastrem lub bandażem.

Często zmieniaj opatrunek, zostaw go na noc, lecz dobrze zabezpiecz, aby nie przemieścił się!

Kalafior na leczenie kurzajek

Wytnij z kalafiora głąb, zlokalizuj najbardziej soczysty kawałek i wytnij w nim mały plasterek wielkości kurzajki. Plasterek z kalafiora przyłóż do kurzajki i zabezpiecz plastrem. Ten sposób na kurzajki możesz stosować na noc, a w ciągu dnia zmieniaj opatrunek nawet kilka razy!

Skórka banana na usuwanie kurzajek!

Skórka banana ma bardzo dużo właściwości! Jedną z nich jest usuwanie kurzajek. Wytnij mały kawałek z wewnętrznej strony skórki banana, przyłóż go do kurzajki i zabezpiecz plastrem lub bandażem. Skórkę banana przykładaj na kurzajkę do momentu jej zniknięcia.

Bazylia

usuwanie-kurzajki

Co powiesz na leczenie kurzajek za pomocą bazylii? tak! staropolski sposób na kurzajki który przetrwał po dziś dzień.

Będziesz potrzebować liść świeżej bazylii, rozgnieć go, aby zaczął wydobywać się sok, sok i miąższ z bazylii przyłóż na kurzajkę i zabezpiecz plastrem. Ten sposób na kurzajkę możesz stosować codziennie.

Bakłażan na kurzajki

Usuwanie kurzajki można przeprowadzić za pomocą bakłażana. Wystarczy wyciąć mały kawałeczek miąższu bakłażana i przyłożyć go na kurzajkę.

Następnie przymocuj ten kawałeczek plastrem, aby nie przemieszczał się. Ten sposób na kurzajkę stosuj codziennie przez kilka dni, brodawka zacznie czernieć i to będzie początek jej końca :-)

Kurzajka na powiece

Wyżej opisanych domowych sposobów na kurzajki, lepiej nie stosować w przypadku kurzajek na powiekach. Składniki zawarte w poszczególnych produktach mogą podrażnić spojówki, doprowadzając do powstania stanu zapalnego. W przypadku tego typu kurzajek należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Usuwanie kurzajek wycinając je?

Nie należy usuwać kurzajek i brodawek poprzez ich wycinanie, rozdrapywanie czy przypalanie. Zabieg taki może doprowadzić do rozwoju stanu zapalnego, który może się okazać trudny do usunięcia. Jeśli chcesz się pozbyć zmian skórnych naturalnymi metodami, wykorzystaj te podane przeze mnie.

wycinanie-kurzajek
Wycinanie kurzajek ręcznie?

Przy regularnym stosowaniu wyżej wymienionych sposobów na kurzajki, powinny one zniknąć w przeciągu do 2 tygodni.

Jeśli jednak wspomniane sposoby nie przyniosły zamierzonego rezultatu, musisz głosić się do lekarza na profesjonalne leczenie kurzajek, ponieważ sprawa może być nieco bardziej skomplikowana!

Wybierz zdrowy i naturalny sposób na kurzajki

Naturalne metody walki z różnego rodzaju dolegliwościami, w tym z kurzajkami, uznawane są za jedne ze zdrowszych metod terapii.

Nic więc dziwnego, że stopniowo zastępujemy różnego rodzaju medykamenty, produktami pochodzenia całkowicie naturalnego, których głównym celem jest wsparcie naszego organizmu w walce z chorobą, bez powodowania spustoszenia.

Z pewnością minie jeszcze sporo czasu, zanim zaprzestaniemy nadużywania antybiotyków oferowanych przez koncerny farmaceutyczne, które często powodują nieprzyjemne skutki uboczne.

Dlatego zachęcam, aby w sytuacjach niewymagających stosowania silnych leków, np. leczenie kurzajek – sięgać po to, co proponuje nam natura najpierw!

Jeśli znasz jakiś inny ciekawy sposób na kurzajki to daj nam proszę znać w komentarzu, stwórzmy prawdziwą kopalnię wiedzy w usuwaniu kurzajek!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witajcie! jestem Teresa Długacka. Moją pasją jest wyrażanie siebie poprzez przelewanie wiedzy i myśli na papier. Interesuję się wszystkim co wiąże się z pielęgnacją urody. Jestem w trakcie studiów dietetycznych i mam zamiar pomagać wszystkim tym, którzy mają problemy z nadwagą! do zobaczenia na łamach portalu dla kobiet KOBIECO.PL !

2 KOMENTARZE

  1. Ja sobie i synowi usunąłem kurzajki w 3 dni.
    Do tego celu użyłem to co każdy z nas pewnie ma w domu a mianowicie płynu Domestos. Ten płyn ma tyle substancji bakteriobójczych że świetnie sobie z nimi radzi. Codziennie przez 3 dni kładłem na kurzajkę kroplę Domestosa zmywając go po 30 sekundach. CZWARTEGO dnia po kurzajkach nie było śladu. Sprawdzone, działa.

    • @Grzegorz – dzięki za podpowiedź, przyznam, że jest dość ciekawy sposób na kurzajkę, ale czy ta chemia z domestosa nie jest zbyt trująca? szczególnie gdy dostanie się do krwiobiegu? Pozdrowionka!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.