W nowoczesnych przestrzeniach łazienkowych królują kabiny prysznicowe walk in. Czy faktycznie są one tak praktyczne, że wybiera je większość remontujących czy urządzających łazienkę?

Czy jest to może po prostu chwilowa moda, za którą ludzie bez namysłu podążają? Przed Tobą remont własnej łazienki? Koniecznie sprawdź poniżej, czy prysznic walk in jest wart Twojej uwagi!

Czym jest kabina prysznicowa walk in?

Kabina prysznicowa walk in to rozwiązanie, które charakteryzuje się otwartą budową. Składa się na nią bowiem przeważnie jedna szklana ścianka, odgradzająca strefę prysznica od reszty łazienki.

W odróżnieniu od klasycznych kabin, wariant walk in nie posiada drzwi i innych ruchomych elementów, więc żeby z niej skorzystać, wystarczy wejść w jej przestrzeń, omijając szklaną szybę.

Łazienka z prysznicem walk in: modne czy praktyczne rozwiązanie?

Popularność tego typu rozwiązania wciąż rośnie, co widać po wciąż zwiększającej się w sprzedaży liczbie wariantów kabin walk in. Zastanawiasz się, czy kabina prysznicowa walk in to dobre rozwiązanie, czy wyłącznie chwilowy trend?

Odpowiedź jest prosta — praktyczne rozwiązanie! A w związku z tym i popularne wśród remontujących i wykańczających przestrzenie łazienkowe. Co przemawia na korzyść kabin prysznicowych walk in?

Trwałość kabiny walk in

Prysznic walk in jest odpowiedzią na wciąż zmieniające się potrzeby użytkowników. Tego typu kabina ma wiele zalet, zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Jedną z najważniejszych jest jej trwałość.

Minimalistyczna budowa prysznica walk in przekłada się na łatwość w montażu i użytkowaniu. Nie wymaga ona codziennego suwania drzwi, aby się do niej dostać, przez co mniej się zużywa i niszczy. To zaś przekłada się na jej większą trwałość w porównaniu do klasycznych.

prysznicowa-kabina-walkin

Wygoda codziennego użytkowania

Jak już wyżej wspomnieliśmy, aby skorzystać z kabiny walk in, wystarczy po prostu ominąć odgradzającą resztę łazienki szklaną ścianę. Jest to niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu i nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku.

Takie rozwiązanie polecane jest również wśród osób zmagających się z problemami w obrębie układu ruchu: osób z niepełnosprawnościami czy seniorów. Nie muszą one bowiem pokonywać wysokiego progu brodzika ani martwić się o mocno ograniczoną ilość miejsca.

Co więcej, kabina walk in pozwala na ustawienie w jej obrębie taboretu prysznicowego, dzięki któremu seniorzy czy osoby z niepełnosprawnościami staną się bardziej samodzielni w codziennej higienie.

Uniwersalne rozwiązanie do wielu aranżacji

Kabiny walk in to nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne rozwiązanie. Z łatwością bowiem wpasujesz je to wielu aranżacji w różnych stylach. Łazienka z prysznicem walk in może zostać bowiem stworzona w każdym stylu: klasycznym, minimalistycznym, nowoczesnym, skandynawskim…

I wielu innych! Gładka tafla szkła kabiny walk in pozwoli na różnorodne aranżacje. I co ciekawe, nie jest to jedyny wariant! W sprzedaży znajdziesz także kabiny walk in ozdobione np. wyrazistym obramowaniem czy ciekawymi profilami.

Wyżej wymienione aspekty nie są jedynymi, które wskazują, że kabina prysznicowa walk in jest wartościowym rozwiązaniem, a nie jedynie chwilową modą. Za ich montażem przemawia również prostota w utrzymaniu ich odpowiedniej czystości, co z pewnością doceni niejedna osoba.

A co ważne — nie musisz się również martwić o nadmierne rozchlapywanie wody po całej łazience. Odpowiednio długa ściana i właściwie zamontowany odpływ liniowy uchronią ją przed zalaniem.

Nie zastanawiaj się dłużej! Postaw na łazienkę z kabiną walk in i przekonaj się, jak praktycznym i jednocześnie estetycznym rozwiązaniem może ona być.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.