Wybieranie płytek do łazienki to jeden z etapów podczas remontu mieszkania lub domu. Jednak nie jest to wcale łatwe zadanie, niż by się mogło wydawać. Płytki do łazienki nie tylko powinny dobrze się prezentować, ale przede wszystkim być praktyczne, trwałe i bezpieczne.

Dlatego, zanim zdecydujesz się na ich zakup, zastanów się jaki rozmiar i kolor będzie odpowiedni. W artykule dowiesz się, na co jeszcze należy zwrócić uwagę, wybierając płytki do wymarzonej łazienki.

Rozmiar płytek ma znaczenie

jakie-plytki-lazienkowe-do-lazienki

Może się wydawać, że wielkość płytek nie jest istotna przy ich wyborze. Jednak odgrywa ona bardzo dużą rolę. Każda łazienka wymaga innej wielkości w zależności od jej metrażu. Płytki do łazienki mogą optycznie zwiększyć lub zmniejszyć jej przestrzeń.

Duże płytki możesz położyć w dużej łazience, dzięki temu zmniejszy się ilość fug, a to oznacza, że mniej kurzu i brudu będzie się osadzać. Dodatkowo dbanie o ich czystość będzie trwać o wiele krócej niż w przypadku mniejszych płytek.

Kolor płytek musi pasować do stylu łazienki

Kolor płytek najlepiej jest dopasować do stylu, jaki panuje w łazience. Jeżeli postanowisz zaprojektować łazienkę w stylu skandynawskim, boho, nowoczesnym czy nawet retro, musisz pamiętać, aby płytki pasowały do całego wnętrza. Jeżeli postawisz na wzory, zadbaj o to, aby były spójne z całą resztą.

Ostatnio modne są płytki do łazienki imitujące beton, jak Town Soft Grey, które pomogą Ci stworzyć oryginalne wnętrze i wizualnie je powiększyć. Możesz również zdecydować się na łazienkę w stylu królewskim i postawić na płytki marmurowe – na przykład z kolekcji płytek podłogowych Pietrasanta Poler. Tworzą one niepowtarzalny i elegancki klimat.

Płytki w łazience – na podłodze czy na ścianie?

Podczas remontu łazienki wiele osób zastanawia się, czy położyć płytki na podłodze czy na ścianie. Najlepszym rozwiązaniem są płytki do łazienki zarówno na ścianie, jak i na podłodze. W przypadku zachlapania wystarczy je przetrzeć i nie musisz się martwić zabrudzeniami i zaciekami. To zdecydowanie wygodna opcja.

Jeżeli marzysz o podłodze, która będzie imitować drewno, a wiadomo, że zwykłe panele w tej sytuacji się nie sprawdzą. Wybierz płytki drewnopodobne Bosque Beige, które mają wszystkie estetyczne cechy prawdziwego drewna. Pasują do różnych wnętrz i dodają im ciepłego, przytulnego klimatu.

Antypoślizgowość płytek

Podczas korzystania z łazienki, ważne jest, aby była ona bezpieczna dla każdego, kto w niej przebywa. Wychodząc z wanny czy spod prysznica spływa z Ciebie woda, na której łatwo można się poślizgnąć.

Dlatego tak istotne jest wybieranie płytek antypoślizgowych, które mają zapobiec takim sytuacjom. Płytki do łazienki antypoślizgowe zapewnią odpowiednią ochronę oraz charakteryzują się niezwykłą trwałością.

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość

Wybierając płytki do łazienki, nie tylko ważny jest ich wygląd, lecz także użyteczność oraz trwałość. Powinny być funkcjonale i łatwe w utrzymaniu w czystości. Im lepsza jakość płytek, tym większa odporność na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

W łazienkach panuje również wysoka wilgotność, dlatego płytki powinny mieć niski poziom nasiąkliwości wody. To pomoże uniknąć powstawania pleśni oraz grzybów. Warto zwrócić uwagę na to, aby płytki na podłodze miały jak najwyższy poziom ścieralności.

Pamiętaj o tym, aby płytki do łazienki, które wybierasz, spełniały wszystkie najważniejsze cechy. Dlatego przed ich wyborem, zwróć uwagę na ich parametry. Dobrze dobrane płytki pozwolą Ci w stworzeniu estetycznej i trwałej łazienki, z której będziesz mógł cieszyć się przez lata.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.