Kasza manna – kalorie. Kasza manna to popularne danie na śniadanie, szczególnie dla dzieci. Wiele z nich jest karmionych kaszą manną z butelki. Warto jednak, by rodzice byli świadomi, iż zbyt częste jedzenie tej kaszy nie jest korzystne dla ich potomstwa.

Kasza manna wartości odżywcze

Kasza manna powstaje jako skutek uboczny oczyszczania zbóż, przede wszystkim pszenicy. Zatem nie jest wskazana dla osób, które jej nie tolerują i nie mogą jeść glutenu. Nie jest także wskazana dla osób, które są cukrzykami, ze względu, iż zawiera w większości skrobię i ma wysoki indeks glikemiczny.

Kasza jest tradycyjnie przyrządzana z mlekiem, co jeszcze powiększa ten indeks. Niemniej jednak w kaszy mannie znajduje się również dość sporo pożytecznych składników takich jak witaminy z grupy B, witamina E, cynk, potas, krzem, mangan, żelazo, a także jod.

Jednakże pierwiastki te warto czerpać częściej z innych źródeł, choćby płatków owsianych, czy innych zbóż. Kasza manna ze względu na swój skład zaburza układ hormonalny u osób z nadwrażliwą tarczycą oraz insulino opornością, przyczynia się do zaostrzenia zmian trądzikowych, a u wrażliwych osób jest przyczyną uczuleń, niestrawności i wzdęć.

Kasza manna – kalorie

Kasza przyrządzona na mleku jest popularnym daniem, którym karmione są niektóre niemowlęta i młodsze dzieci. Rodzice chętnie wybierają to danie, bo jest łatwe w przygotowaniu oraz prędko zaspokaja głód.

Zawiera węglowodany, które uspokajają dzieci. Jednak nadużywana kasza manna  to kiepski wybór ze względu na wysoką kaloryczność.

Szklanka kaszy manny, czyli standardowa ilość dodawana do mleka, by przygotować jedną porcję to nawet 500 kalorii. Dlatego dzieci karmione często tym przysmakiem będą bardzo szybko przybierały na wadze.

Aby uniknąć problemów z nadwagą, lepiej w ogóle wyeliminować kaszę mannę z diety, lub podawać ją nieco rzadziej. Warto wybierać również kaszę mannę nie z pszenicy, lecz z innych zbóż, najlepiej razową. Ma więcej wartości i niższy indeks glikemiczny, zaspokaja również głód na dłużej.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.