Dla niektórych to połączenie może być szokiem! ale jak tak można?! Kawa z masłem to absolutna bomba energetyczna, która da Ci sporo godzin pracy na podwyższonych obrotach. Wulkan energii, który musisz koniecznie spróbować!

Przy okazji sprawdź: ranking kaw ziarnistych na ten rok!

Kawa z masłem to opcja dla tych z Was, którzy nie wyobrażają sobie przed pójściem do pracy bądź do szkoły – filiżanki kawy. Często po kawie nie mamy ochoty na nic więcej i jest to jedyny nasz poranny „posiłek”.

Skąd pochodzi bulletproof coffee?

kawa-z-maslem
Kawa z masłem zwana BulletProof Coffee!

Bulletproof coffee wywodzi się z Tybetu, pomysł na kawę z masłem przywiózł do europy pewien bloger żywieniowy, który podczas pobytu właśnie tam na wakacjach, natknął się na nią i rozpowszechnił u nas na zachodzie. A czy znasz zdrowotne skutki picia kawy? (kliknij w link)

W czym tkwi sekret kawy z masłem?

Masło zawiera tłuszcze, które sprawiają wrażenie sytości i najedzenia oraz dodatkowo dostarczają do organizmu ogromną ilość energii, która pomoże Ci się obudzić. Kawa z masłem jest także polecana dla osób odchudzających się, ponieważ picie kawy między posiłkami, będzie trzymać Cię z dala od podjadania.

Jak smakuje kawa z masłem?

kawa-z-maslem-przepis

Ponoć jest na tyle dobra, że warto spróbować. Kawa z masłem została pokochana przez miliony osób na całym świecie, stąd wrażenie, że musi smakować nawet całkiem całkiem ;-)

Przepis na kawę z masłem

Zaparz swoją ulubioną kawę i dodaj do niej 1/4 kostki masła. Najlepiej sprawdza się masło ghee, które pochodzi od krowy, która karmiona jest trawą. Jeśli słodzisz kawę, to dodaj stewie lub ksylitol. Smacznego! Dajcie znać czy taka kawa Wam zasmakowała!

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.