Nie ma nic lepszego niż poranny zapach świeżej kawy. Ten zapach, jak i smak towarzyszy nam w ciągu dnia. Niektórzy lubią ją mocną , inni słabszą. Jedni piją ją z mlekiem i cukrem, inni „czystą”. Ale czy na pewno wiemy wszystko na temat kawy? Kawa pobudza i pomaga nam się skoncentrować, ale ma też skutki uboczne. Jedna filiżanka kawy nie zaszkodzi, ale większa jej ilość może negatywnie wpływać na nasze ciało. Zobacz co powoduje picie kawy w dużych ilościach:

1.Uzależnienie

Wierzysz, czy nie, kawa może uzależniać. Możesz być uzależniona od kawy niekoniecznie pijąc 20 filiżanek dziennie. Jeśli nie możesz wytrzymać jednego dnia bez kawy, to już początek uzależnienia. Ludzie, którzy są bardzo uzależnieni szybko się denerwują, pocą, trzęsą im się ręce.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Co można wyleczyć podczas kąpieli w wannie? KONIECZNIE SPRAWDŹ!

2.Bezsenność

Zbyt duża ilość kawy wpływa na twój sen, zwłaszcza jeśli pijesz ją wieczorem. Możesz mieć problemy z zaśnięciem. Niektórzy twierdzą, że kawa nie ma na nich żadnego wpływu, ale to jeszcze gorsza wiadomość. Oznacza to, że organizm przyzwyczaił się już do dużej ilości kawy i się przed nią broni. Kofeina sprawia, że jesteś pobudzona. Za dużo kofeiny powoduje bezsenność, niepokój lub zły sen.

3.Wysokie ciśnienie krwi

Kofeina podnosi ciśnienie krwi. Jest to wprawdzie tymczasowy efekt, ale zbyt duża ilość kawy powoduje trwałe zwiększenie ciśnienia krwi. Jeśli odczuwasz skoki ciśnienia, powinnaś decydować się na kawę bezkofeinową.

4. Wysoki poziom cholesterolu

Picie niefiltrowanej kawy może zwiększać poziom cholesterolu i trójglicerydów. Z upływem lat, zwiększa się też ryzyko zawału serca. Ogólnie rzecz ujmując, kawa wiąże się z wysokim ryzykiem chorób serca i nie jest zalecana osobom, które mają problemy z sercem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Arnika i olej z arniki NR. 1 na rynku naturalnych lekarstw!

5. Odwodnienie

piękna brunetka pije wodę sexowna fota

Z każdą wypitą filiżanką kawy potrzebujesz dwóch szklanek wody, aby uzupełnić poziom płynów w organizmie. Kawa powoduje odwodnienie. Jeśli więc nie uzupełnisz brakujących płynów, możesz odczuwać nudności i bóle głowy.

6. Cellulit

Mimo, że niektóre produkty anty-cellulitowe zawierają kawę, picie jej może zwiększyć ryzyko powstawania cellulitu. Kofeina zawarta w kawie odwadnia cię i sprawia, że twoje ciało zatrzymuje wodę. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania cellulitu.

7. Osteoporoza

Jeśli pijesz więcej niż 3 filiżanki kawy dziennie, może to grozić zmniejszeniem się gęstości kości. W związku z tym, będziesz w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o osteoporozę. Jest to choroba, na którą cierpią kobiety i powoduje, że kości są bardziej łamliwe. Ogranicz więc picie kawy do 2-3 filiżanek dziennie.

5 Udostępnień
1
2
(34głosów, średnia: 4,44 z 5)
Loading...
Alicja P.
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

10 KOMENTARZE

  1. Jak widać wszystko jest dla ludzi ale z umiarem. Ja bardzo lubię kawę i pita z umiarem ma dużo pozytywnych właściwości.

    • Piłem to gowno namiętnie od kilku lat powiem tyle chcecie żyć zdrowo nawet tego nie dotykaj cie to gorsze od narkotyków i alkoholu bo te dwa substytuty przynajmniej zabijają szybko i w widoczny sposób. Kawa robi to powoli praktycznie niezauwazalnie.przestrzegam

  2. Ja akurat uwielbiam kawę ale piję jedną dziennie i do tego małą. O wiele zdrowsza jest YerbaMate ale dobrze jest posmakować niekiedy i dobrej herbaty i smacznego Kakao :)

    • Wady picia kawy, w zależności od wieku osoby pijącej, różnią się od siebie. Bardzo ciężko jednoznacznie stwierdzić, komu i w jakim wieku picie kawy wyjdzie na złe. Przykładem może być moja mama, która pije kawę codziennie, w ilości 2-3 filiżanek/dzień. Pije kawę odkąd pamiętam, obecnie leczy się na nadciśnienie, którego kawa ponoć była bezpośrednim sprawcom!

  3. Skutki uboczne picia kawy w porównaniu z jej smakiem są dla mnie nieistotne :D kocham picie kawy!

  4. Smaczna kawa i do ciastka i na spotkanie sie nada. Jeśli szukacie super dobrych kaw to polecam kawę od importera kaw ziarnistych Kawa Fogo. Naprawdę smaczne i bogaty smak

  5. Najważniejsze to zachować umiar i dobrze przygotowywać kawę. Ja uważam, że najzdrowszy sposób parzenia kawy pochodzi z ekspresu. Ja sama używam ekspresu ciśnieniowego. Pije głównie mleczne napitki, przez co nie mam tak wielkich problemów z kofeiną, ale znam przypadki osób które przesadzały z ilością jaką przyjmowały w ciągu dnia. Konsekwencje nie są zbyt ciekawe…

Comments are closed.