Wiele osób narzeka, że mimo tego, że próbują, nie mogą schudnąć. Niestety wina leży najczęściej w nich samych – po prostu popełniają błędy.

Efekt jojo, prawdziwe przyczyny

Efekt jojo to coś, dla niektórych jest mitem, dla innych wielką zmorą. Dlaczego właściwie tak jest? Wyjaśnienie wydaje się banalne. Po prostu wszystko zależy od podejścia danej osoby. Większość ludzi podejmując decyzję o zrzuceniu zbędnych kilogramów nie myśli wcale o przyszłości. Najczęściej różnymi sposobami udaje im się uzyskać efekt, taki, jaki chcieli, po czym… wracają do starych nawyków. I nic dziwnego, że wówczas kilogramy natychmiast wędrują w górę. Ci ludzie nie rozumieją jednego, lub mają zbyt mało motywacji by wprowadzić to na dłużej.

Mianowicie zdrowe odżywianie i zdrowie nie zależy od jednorazowych zrywów od czasu do czasu, ale raz wprowadzone powinno zostać już na zawsze! To styl życia, czyli po prostu tak powinniśmy żyć. Jeśli wyjątkowo trudno zerwać z dawnymi nawykami, to nigdy nie uda się trwale i zdrowo schudnąć. Zrezygnowanie nawet z części kiepskich nawyków przynosi już pewne efekty.

Błędy w treningu

Jesteśmy pewni, że na przykład aerobik sprawi, iż zrzucimy zbędne kilogramy. Katujemy się, a efektów nie ma lub są mizerne. To dlatego, że rozłożony w czasie wysiłek, trwający nawet przez godzinę nie spala tłuszczu. Spalane są węglowodany, które najczęściej następnie uzupełniane są poprzez rzucenie się na jedzenie. Najbardziej skutecznym treningiem jest tak zwany trening interwałowy. Nie musi on trwać bardzo długo, ale warto by przez przynajmniej pół godziny zastosować się do pewnych zasad, czyli ćwiczyć naprzemiennie, raz intensywnie, a następnie przez kilka minut krócej.

Taki trening nawet wykonywany codziennie przez siedem minut już przynosi pozytywne efekty. Czasami osoby, które chcą schudnąć wykonują ćwiczenia niepoprawnie, przez co nie przynoszą one żadnych efektów. Warto skorzystać wówczas chociażby z internetowych aplikacji i filmików instruktażowych, gdzie będzie dokładnie zademonstrowane jak powinno wyglądać dane ćwiczenie.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.