Mężczyźni raczej nie kwapią się do wizyty u lekarza. Nie można jednak zwlekać z nią, nawet jeśli objawy wydają się niezbyt groźne, ponieważ szybko mogą przekształcić się w zagrażającą zdrowiu i życiu chorobę.

Zawroty głowy i nie tylko

Mężczyźni w średnim wieku zaczynają zauważać, że mają problemy z wstawaniem. Kręci im się w głowie, ciemność występuje przed oczy. Serce bije nazbyt intensywnie w porównaniu do podjętego wysiłku.

Odczuwają kłucie i duszność w klatce piersiowej. Wszystkie te objawy są wynikiem zmian w ciśnieniu krwi, oraz mogą świadczyć o problemach sercowych. Przyczyną jest najprawdopodobniej nieodpowiednia dieta, obfitująca w nadmiar cholesterolu.

kiedy-facet-powinien-isc-do-lekarza

Ważne jest, by jak najszybciej zgłosić się do lekarza, zanim choroba rozwinie się i zacznie powodować poważne, nieodwracalne zmiany. U mężczyzn niepokojące są również wahania wagi, szczególnie jej nagły wzrost w krótkim czasie.

Może to być przyczyną cukrzycy. Warto udać się również do dietetyka, który ułoży odpowiednią dietę. Bardzo pomocna jest umiarkowana aktywność fizyczna.

Problemy układu moczowo płciowego

Mężczyźni również mają problemy z chorobami intymnymi. Z nimi jeszcze trudniej jest udać się do lekarza ze względu na wstyd. Wcale nie tak mały procent mężczyzn, nawet tych całkiem młodych, cierpi na zaburzenia potencji.

Odbierają to jako zagrożenie dla swojej męskości i wolą nikomu się do tego nie przyznawać, nawet własnej partnerce. Zamiast tego unikają intymnych zbliżeń, znajdując jakieś wymówki.

Podczas, gdy obniżona potencja jest wynikiem wielu schorzeń zarówno fizycznych, jak i o podłożu psychicznym, które mogą być przejściowe, to takich objawów ze strony męskiego układu moczowo płciowego jak bolesność przy oddawaniu moczu, krew w moczu, konieczność częstych wizyt w toalecie, nie powinny być ignorowane.

Z pewnością same nie miną i nie ma na co czekać, ani się wahać. To sygnały zapalenia pęcherza lub tak organizm sygnalizuje obecność kamieni nerkowych.

Szybka reakcja i podjęte leczenie są w stanie zaoszczędzić wiele bólu i cierpienia.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.