Jeśli nie wiesz: jak zbić cholesterol domowym sposobem to znajdujesz się we właściwym miejscu! Prawidłowy poziom cholesterolu jest niezwykle ważny, aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować.

Jego nadmierna ilość może powodować takie dolegliwości jak miażdżycę, a w efekcie końcowym również zawał serca. Z niezrozumiałych przyczyn o nasz poziom cholesterolu zaczynamy się martwić dopiero wówczas, gdy jego poziom jest już znacznie przekraczający normę.

Dopiero wtedy decydujemy się na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, próbując obniżyć jego poziom za sprawą metod naturalnych. Warto więc się zastanowić, jakie zioła i produkty naturalne sprawią, że poziom złego cholesterolu zacznie stopniowo spadać. Oto wskazówki jak zbić cholesterol domowymi sposobami:

Sprawy ściśle związane z właściwym odżywianiem należy koniecznie przedyskutować z dietetykiem i kardiologiem. Dodatkowo jeśli cierpisz na inne schorzenia, jak cukrzyca, czy niedoczynność tarczycy powinnaś również porozumieć się z właściwym lekarzem prowadzącym.

Jednak ja mogę Ci zalecić wprowadzenie do swojej diety zdrowych produktów, które z pewnością wpłyną korzystnie na stan Twojego organizmu.

Tak zwiększasz poziom cholesterolu we krwi!

W dalszym ciągu naukowcy nie podjęli ostatecznej decyzji na temat tego, czy poziom cholesterolu zwiększa się na skutek spożywania tłuszczy (jak twierdzi większość naukowców), czy jednak jest on spowodowany nadmiernym spożywaniem węglowodanów.

niezdrowe-jedzenie

Warto jednak pamiętać, że i pierwszy, jak i drugi składnik w nadmiernej ilości może być szkodliwy.

Zwolennicy diety optymalnej uważają, że najlepsze efekty osiągnie się, spożywając wszystkie produkty, również te zawierające cholesterol, ponieważ zostanie on rozłożony do innych związków, jednak wiele osób jest przekonanych, że to właśnie całkowite jego wykluczenie pozwoli szybko i skutecznie obniżyć poziom cholesterolu.

Jak zbić cholesterol? przejdź na dietę śródziemnomorską!

Zdaniem naukowców najzdrowsza jest dieta śródziemnomorska, która zawiera duże ilości oliwy z oliwek, ryb, warzyw, a bardzo mało mięsa czerwonego.

Dodatkowo w diecie tej zalecane jest, by czasem pozwolić sobie na lampkę czerwonego wina, które jest bogatym źródłem antyoksydantów.

dieta-srodziemnomorska-2
Tak wygląda dieta śródziemnomorska

Tradycyjne tłuszcze roślinne zaleca się zastąpić znacznie zdrowszym olejem lnianym, w szczególności olejem Budwigowym. Olej ten zawiera wysokie stężenie kwasów omega 3 (dochodzi nawet do 50%).

Jeśli jednak nie jesteś w stanie przekonać się do regularnego zażywania oleju lnianego, możesz się zdecydować na jego suplementację w postaci kapsułek dostępnych w aptece.

Na cholesterol – karczochy

Najnowsze badania wykazują, że wyciąg z karczocha charakteryzuje się silnym działaniem obniżającym poziom złego cholesterolu. Jego regularne stosowanie jest najskuteczniejsze zwłaszcza w chwili, gdy poziom cholesterolu nie wykracza jeszcze poza górną granicę normy.

Wyciąg ten mimo leczniczych właściwości nie sprawdzi się, jeśli poziom cholesterolu jest już za wysoki.

karczochy-na-cholesterol
Karczochy dobre na cholesterol!

Karczochy mają dla niektórych niezwykle odpychający wygląd. Jest to ziele, pokryte drobnymi „niteczkami”, przez co wygląda, jakby było pokryte pajęczyną.

Dodatkowo sok z karczocha ma gorzki smak, który nie każdemu przypadnie do gustu. Prawdopodobnie dlatego najczęściej decydujemy się na zakup wyciągu z karczocha w formie tabletek, jednak decydując się na naturalny wyciąg z karczocha, z pewnością osiągniesz lepsze rezultaty.

Jak zbić cholesterol ? zwiększ ilość przyjmowanego błonnika!

Wprowadzenie do diety produktów zawierających wysokie stężenie błonnika również może się okazać pomocne w początkowych stadiach choroby. Błonnik zmniejsza poziom wchłanianego cholesterolu i trójglicerydów z pożywienia.

Dodatkowo, jeśli planujesz pozbyć się kilku kilogramów, również błonnik okaże się pomocny. Musisz jednak pamiętać, że jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, powinnaś skonsultować z lekarzem zwiększenie ilości przyjmowanego błonnika, gdyż może on powodować trudności z wchłanianiem leków.

Zielona herbata

Nie od dziś wiadomo, że zielona herbata znacząco obniża poziom cholesterolu. W tym celu stosowana była już w medycynie ludowej. Jednak aby leczenie okazało się skuteczne, należy pić ją kilka razy dziennie.

Skuteczne może się okazać zastąpienie herbaty czarnej, zieloną. Obecnie herbata ta zyskała dużą popularność, dlatego jeśli nie smakuje Ci zwykła herbata, możesz sięgnąć po różne wersje smakowe, choć musisz pamiętać, że najskuteczniejsza jest herbata zielona zaparzana w sposób tradycyjny, z suszonego zioła.

Naturalna moc czosnku

czosnek
Jak zbić cholesterol? włącz do diety czosnek!

Jeśli nie wiesz: jak zbić poziom cholesterolu to sięgnij po czosnek. Ten naturalny antybiotyk rozrzedza krew i poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, przez co znacząco redukuje ryzyko wystąpienia miażdżycy.

Aby obniżyć poziom cholesterolu, powinnaś wprowadzić do swojej diety czosnek, najlepiej surowy, ponieważ gotowany, smażony i pieczony ma znacznie słabsze działanie lecznicze.

Mimo iż czosnek jest ciekawym dodatkiem do potraw, dla niektórych odpychający może być jego specyficzny smak i aromat, który potrafi się utrzymywać na długo po spożyciu.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby ostrożnie stosować czosnek w przypadku osób starszych i cierpiących na nadciśnienie, ponieważ czosnek przyspiesza bicie serca, co u tych osób może być naprawdę niebezpieczne.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień

1 KOMENTARZ

  1. Jak moja lekarka zobaczyłam moje ostatnie wyniki, to od razu mi kazała zmienić dietę na śródziemnomorską, bo podobno skuteczna jest w obniżaniu cholesterolu. Poradziła też, żebym zaczęła brać regularnie sterole roślinne, bo też się sprawdzają w walce z za wysokim cholesterolem. W aptece mi polecono suplement herbaya ze sterolami roślinnymi. Biorę go już kilka miesięcy i mam nadzieję, że kolejne badania wyjdą znacznie lepiej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.