Dbając o swoje dziecko w pierwszych miesiącach jego życia, dużą uwagę należy zwrócić na czynności pielęgnacyjne. Ważna jest zwłaszcza regularna zmiana pieluch.

Maluszek jest bowiem bardzo narażony na wystąpienie pieluszkowego zapalenia skóry.

Niestety, czasem nawet troskliwa opieka nie może ustrzec go przed pojawieniem się objawów tej choroby. Dlatego warto być przygotowanym na jej wystąpienie.

Najszybszą i najskuteczniejszą formą działania jest sięgnięcie po dobrej jakości krem. Jak jednak wybrać odpowiedni produkt spośród wielu dostępnych na runku propozycji?

Krem na odparzenia – jak wybrać odpowiedni?

Spis treści

kremy-dla-dzieci-na-oparzenia

Kremy na odparzenia dla dzieci mają różną skuteczność i jakość. Nie jest łatwo wybrać ten najlepszy. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, którymi warto się kierować. Wówczas zakupiona maść z pewnością okaże się pomocna. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze jej skład.

Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza, by go trafnie ocenić. Dobry krem musi zawierać składnik o właściwościach ściągających i wyciszających stany zapalne. Jest nim przykładowo tlenek cynku. Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry w celu utrzymania jej odpowiedniej kondycji. Również w przypadku oparzeń trzeba o tym pamiętać.

Dlatego dobry krem będzie zawierał emolienty, które zapobiegają wysuszeniu skóry. Takimi składnikami są m.in. wazelina i lanolina. Na koniec, należy się także upewnić czy dany produkt jest hipoalergiczny i odpowiedni dla delikatnej skóry dziecka.

Jaki krem na odparzenia można polecić?

Na szczęście na polskim rynku bez trudu znaleźć można dobre kremy na odparzenia dla dzieci. Jednym z najlepszych jest Sudocrem. Spełnia on wszystkie wyżej wymienione warunki.

W jego składzie znaleźć można nie tylko tlenek cynku i lanolinę, ale też alkohol benzylowy (ma właściwości znieczulające i dezynfekujące), benzoesan benzylu (działa roztoczobójczo i odstrasza owady) oraz cynamonian benzylu (ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne).

Mieszanka tych składników sprawia, że podrażniona skóra ulega regeneracji i przestaje sprawiać dyskomfort. Pierwsze efekty widać już kilka godzin po aplikacji kremu. Nie tylko redukuje on zaczerwienienie czy wysypkę, ale łagodzi też takie objawy jak swędzenie czy pieczenie.

Dziecko przestaje więc odczuwać dyskomfort i uspokaja się. Co ciekawe, krem można stosować w dowolnej ilości i tak często, jak jest to potrzebne. Nie ma żadnych limitów czy skutków ubocznych związanych z wielorazowym użyciem kremu.

Jak nakładać krem na odparzoną skórę?

Jeśli doszło do odparzenia skóry, należy bezwzględnie dbać o higienę. Nie powinno się dotykać podrażnionego obszaru skóry, a jeśli już występuje taka konieczność – trzeba mieć czyste ręce. Przed aplikacją kremu, dobrze jest także oczyścić fragment skóry, na który maść zostanie nałożona. Należy to jednak zrobić maksymalnie delikatnie, tak, aby nie uszkodzić dodatkowo skóry.

W tym celu można skorzystać np. z chusteczek nawilżających. Następnie niewielką ilość kremu umieszczonego na koniuszku palca należy delikatnie wmasować kulistymi ruchami, aż do powstania przezroczystej warstwy.

Warto odczekać z zakładaniem pieluszki nim krem się wchłonie. Możliwość odpoczynku od pieluchy jest w tym przypadku na wagę złota. Więcej porad znaleźć można na stronie http://sudocrempolska.pl/poradnik-rodzica/

Każdy rodzic wolałby uniknąć pieluszkowego zapalenia skóry. Niestety, trzeba się liczyć z możliwością, że do niego dojdzie. Może się ono pojawić nie tylko na skutek nieodpowiedniej higieny, ale także z powodu przyjmowania antybiotyków, częstych biegunek czy wysokiej temperatury otoczenia (np. w lecie).

Dlatego dobrze zaopatrzyć się w krem, który można od razu zastosować w momencie zauważenia objawów odparzeń. Wspominany Sudocrem jest dobrą inwestycją, bo można go użyć także w celach profilaktycznych. Skóra niemowlaka jest niezwykle delikatna, trzeba więc o nią uważnie dbać, a także sięgać po odpowiednie kremy, które będą ją wzmacniać.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.