Sudocrem to popularna maść na odparzenia. Jej uznanie bierze się przede wszystkim ze skuteczności działania i wydajności. Co ciekawe, krem dedykowany jest nie tylko dzieciom. Może być również stosowany przez osoby dorosłe.

Ma on hipoalergiczną formułę i nawilża skórę. Z pewnością warto mieć go pod ręką, zwłaszcza że jego cena jest niewygórowana, a jednocześnie może być on pomocny w wielu sytuacjach. Jakich dokładnie? Warto bliżej poznać zastosowanie kremu Sudocrem.


Sudocrem – co to za krem?

masc-sudkrem-opinie

Sudocrem to krem najczęściej wybierany po to, by leczyć odparzenia pieluszkowe. Ma on właściwości lecznicze, barierowo-ochronne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne, dzięki czemu jest pomocny przy różnego rodzaju uszkodzeniach skóry. Jego podstawową zaletą jest skład.

Tlenek cynku ma działanie łagodzące i ochronne, skutecznie zmniejsza on także utratę płynu tkankowego. Alkohol benzylowy ma właściwości znieczulające i odkażające. Z kolei benzoesan benzylu to środek roztoczobójczy i wszobójczy.

Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne ma obecny w składzie cynamonian benzylu, a ostatni składnik – lanolina, przede wszystkim natłuszcza i nawilża skórę. Krem nie tylko leczy skórę, ale także niweluje dyskomfort związany z podrażnieniami jak pieczenie czy swędzenie. Poza tym jest bardzo wydajny.

Wystarczy naprawdę niewielka ilość kremu, by skutecznie zadziałał. Można go także bez limitów nakładać na skórę. Więcej informacji znajdziesz na: http://sudocrempolska.pl/

Sudocrem – zastosowanie

Sudocrem Expert to niezawodna maść na odparzenia u niemowląt. Warto ją stosować przede wszystkim w celach profilaktycznych. Aby uniknąć problemu odparzeń, powinno się przede wszystkim często zmieniać pieluszkę.

W trakcie wykonywania tej czynności należy delikatnie przemyć intymne okolice maluszka, a następnie nałożyć na nie krem, który będzie tworzyć barierę ochronną. Co jednak zrobić, jeśli zauważymy odparzenie pieluszkowe?

Po pierwsze, nie wolno panikować. W takiej sytuacji również pomoże Sudocrem, który ma także działanie lecznicze. Pierwsze efekty widać już po paru godzinach od aplikacji maści.

Co więcej, przynosi ona także ulgę dziecku, które przestaje odczuwać swędzenie czy pieczenie.

Sudocrem to produkt, po który śmiało mogą sięgać również dorośli, przede wszystkim w celu złagodzenia chorobowych stanów skóry.

Przykładowo, wspominane już odparzenia zdarzają się u osób starszych czy przewlekle chorych, które również muszą korzystać z pieluch dla dorosłych, przez co ich skóra narażona jest na podrażnienia. Krem przyda się także w przypadku stanów zapalnych w przebiegu łojotoku czy trądziku młodzieńczego i różowatego.

Pomaga także w przypadku otarć naskórka i zadrapań. Świetnie sprawdzi się także w sytuacji wystąpienia oparzeń słonecznych i podrażnień termicznych, ale też przyniesie ulgę przy niewielkich odmrożeniach. Można sięgnąć po niego także w momencie wystąpienia podrażnień po goleniu.

Niektóre panie stosują go po depilacji bądź po zakończeniu regulacji brwi w celach łagodzących i nawilżających. Przeczytaj nasze porady na: http://sudocrempolska.pl/poradnik-rodzica/

Warto postawić na Sudocrem

Jak widać Sudocrem ma wszechstronne zastosowanie. Będzie on skuteczny w wielu przypadkach i pozwoli szybko uporać się z podrażnieniami skóry. Jest on polecany dzieciom, nastolatkom, osobom dorosłym i starszym.

Aktywny krem, składający się z właściwości przeciwzapalnych, antyseptycznych, kojących i ochronnych jest więc produktem, z którego korzystać może cała rodzina. To właśnie dlatego warto go kupić i mieć na wszelki wypadek pod ręką.

Odparzenia, podrażnienia skóry czy jej stany zapalne często pojawiają się niespodziewanie. W takich przypadkach wystarcza aplikacja maści na dany obszar skóry, by poczuć ulgę i pomóc jej szybciej wrócić do normalnego wyglądu.

Sudocrem to krem łatwo dostępny w sprzedaży. Na ogół jednak rzuca się w oczy to, że jest on dedykowany niemowlakom. Choć maść świetnie radzi sobie z odparzeniami, jej skład pozwala na dużo szersze zastosowanie.

Produkt jest wydajny i prosty w aplikacji. Bardzo ważne jest jednak to, by nakładając krem na skórę, dbać o higienę, czyli mieć umyte ręce i delikatnie przemyć uszkodzoną okolicę. Ulga przyjdzie bardzo szybko.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.