Umocnienie związku

Gdy dochodzi do pocałunku, w ciele partnerów dochodzi do podniesienia poziomu oksytocyny, jest to hormon, dzięki któremu budujemy wzajemne przywiązanie do siebie oraz przyjemność z przybywania w swoim towarzystwie.

Dlatego całowanie się sprzyja długotrwałości związków między partnerami. Do takich wniosków doszli naukowcy z Kinsey Institute w Bloomington w 2011 roku.

Całowanie się spala kalorie!

Gdy całujesz się, spalasz około 2 kcal/na minutę. Nie jest to dużo, ale kto się dziś całuję 1-2 minuty? 10-15 minut co najmniej :) poza tym całowanie to gra wstępna i wynikiem całowania jest pewna aktywność fizyczna, dzięki której spalisz o wiele więcej kalorii.

Mniejsze ciśnienie krwi dzięki całowaniu

jak-sie-calowac-z-dziewczyna
Całowanie zmniejsza ciśnienie krwi!

To bardzo prosty wniosek, podczas całowania się dochodzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych i tym samym do obniżenia ciśnienia krwi, które często jest powodem bólu głowy, całuj się jak najwięcej, a pozbędziesz się migreny!

Pocałunek obniża poziom kortyzolu

Hormon stresu kortyzol jest przez ludzki organizm automatycznie obniżany, gdy dochodzi do całowania i jednocześnie, zwiększa się poziom dopaminy, która odpowiedzialna jest za nasze poczucie spełnienia i zadowolenia. Jak widać, same plusy!

Pocałunek wzmaga odporność

Podczas gdy całujesz się z partnerem, dochodzi do wymiany różnych płynów oraz flory bakteryjnej, samych bakterii jest około 250 rodzajów w łącznej ilości aż 80 milionów! Ślina jest jak szczepionka, odpowiednik naturalnego antybiotyku, dobrych bakterii nigdy nie za wiele.

Jak się całować, aby zapobiegać próchnicy?!

Ślina zawiera tzw. mucyny, które naturalizują szkodliwe bakterie Streptococcus mutans, które są odpowiedzialne za tworzenie się próchnicy w jamie ustnej.

Niestety jest też ciemna strona pocałunków, jeśli nasz partner ma zęby w kiepskim stanie, to możesz poprzez wymianę śliny nabawić się więcej wspomnianych złych bakterii, co oczywiście źle wpłynie na Twoje ząbki! ostrożnie dobierajcie partnera!

Mięśnie twarzy podczas pocałunku

Całowanie angażuje do pracy aż 127 różnych mięśni, z których aż 33 to mięśnie Twojej twarzy! Niektóre spośród tych 33 mięśni twarzy to mięśnie, które uaktywniają się jedynie podczas całowania i to właśnie kolejny plus i wymówka na możliwie najczęstsze całowanie się z partnerem! do dzieła!

Mam nadzieję, że wiesz już jak się całować, aby skraść partnerowi rąbek jego serca i zabrać go w podróż namiętności!

Pamiętaj, że jeśli staniesz się arcymistrzem całowania, otworzysz sobie drogę do dalszego zgłębiania ciała, jak i duszy Twojego partnera…

Wykwintny pocałunek to klucz do serca Twojej partnerki lub Twojego partnera!

pocałunek
Uściski i słodki pocałunek dla Was! UDOSTĘPNIJCIE artykuł w social mediach ;)
0 Udostępnień
1
2
3
Witam was! Nazywam się Liza Taste. Jak wynika z nazwiska, to dla mnie wszystko jest smaczne, tak naprawdę cały świat:) Jednak najbardziej mi smakuje świat kuchni oraz mody. W pewnym momencie, nie widziałam co mam wybrać i stwierdziłam połączyć te pełne kolorów, smaków oraz inspiracji światy. Tak powstał mój autorski lifestyle "Fashion&Food". Telefon: 0048605646461, e-mail: Liza@op.pl Pozdrawiam. Liza Taste.

35 KOMENTARZE

 1. Jeśli zachowacie czystość przed ślubemkościelnym, to małżeństwo będzie szczęśliwe. Warto się
  pomęczyc 3 lata, żeby 30 być szczęśliwym. Ale pamiętajcie, że nawet całowanie jest grzechem.
  Nawet pocałować chłopaka w usta to wstyd. A jak wstyd, to to coś złego. Czyli grzech. Czułość można
  okazać całując w policzek, czułko. I po ślubie dalej trzeba walczyć o czystość. Do końca życia. Nie
  odmawiać małżonkowi współżycia, bo to grzech przeciwko jego miłości, który naraża go na
  cudzołóstwo, mastrubację, nieczyste myśli. Trzeba się czasem poświęcić, ale nie można być egoistą i
  zostawić małżonka narażając go na cudzołóstwo. Była taka historia, że żona nie współżycia z mężem
  tak często jak chciał i stojąc za dziewczętami w kościele miał nieczyste myśli. Jeśli małżonek będzie
  syty, to łatwiej mu będzie zachować czystość. A decyzje trzeba podejmować razem. I hierarchia
  ważności: Pan Bóg, małżonek, dzieci, rodzice, cała reszta. Małżonka czynić ważniejszym od siebie.
  Jeśli chodzi rzeczy dozwolone i niedozwolone w sypialni polecam o. Knotza. W skrócie niepełnym:
  wszystkie pozycje są dozwolone, wytrysk ma być w pochwie, a jeśli niechcący jest wcześniej , to nie
  grzech, bo niechcący. Nie można się nawzajem onanizować i seksu do tyłka. No i grzechem jest też
  antykoncepcja. Można stosować metodę kalendarzykowa, w której oboje podejmujecie decyzję o
  wstrzemięźliwości okresowej. Ale i podczas niej mąż może przyjść do żony z potrzebą, ponieważ już
  nie może wytrzymać. Nie można odmówić. Jest takie powiedzenie: Bóg da dzieci, to i da na dzieci.

  • O matko! Ja też jestem stanowczo wierzącą i praktykującą katoliczką, ale doskonale wiem, że to są kompletne bzdury!
   Ludzie, nie wierzcie w te bzdety i lepiej w takich sprawach dowiadujcie się z wiarygodnych źródeł, czyli najlepiej od księdza. Większość porządnych księży, zakonników, czy choćby teologów powie wam, że to brednie.

  • Omg dawno nie czytałam takich bzdur. Też jestem wierząca, ale to co tu jest napisane brzmi jak że średniowiecza XD I to, że nie można odmawiać mężowi, bo on nie może wytrzymać, nie no po prostu HIT

 2. Całowanie drugiej osoby to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy jaka może spotkać dwie kochające się osoby… Szczególnie całowanie z języczkiem i to przeszywające ciało uczucie… Coś pięknego! Na pewno pocałunków trzeba się nauczyć aby partner był zadowolony… Mój pierwszy pocałunek był na studniówce, mówię o takim pocałunku z języczkiem oczwiście :))))

 3. Całowanie to sztuka! A każdej sztuki trzeba się nauczyć… Chętnie trafiłabym pod skrzydła prztstojnego i doświadczonego hiszpana:) i popróbowała różnych wariantów całowania z języczkiem :P

 4. Ja odpływam gdy całuję się z Moim narzeczonym, lekko przymykam oczy i oddaję się w wir namiętności… Całowanie doskonała gra wstępna która wiadomo jak przeważnie się kończy heheh…

 5. Jak często całujecie się w Waszych związkach? Ja jeszcze 9-10 lat temu z moim mężem (wtedy jeszcze chłopakiem) mam wrażenie, że całowaliśmy się częściej…teraz jakby nie ma na to czasu.Generalnie fajny poradnik całowania dla nowicjuszy w tym temacie, nie warto ignorować techniki całowania, wierzcue mi!!

 6. Mój pierwszy pocałunek był w szkole podstawowej ale czy można go zaliczyć do pocałunków? heh nie wiem… Mówie się, że pierwszy pocałunek zawsze się pamięta, ja swój pamiętam bo był bardzo kiepski :( sorry Mariuszku :) myślę, że technike całowania człowiek opanowuje po kilku razach… Z każdym następnym pocałunkiem jest już coraz lepiej.

 7. Piękne i namiętne całowanie może szybko przekreślić nieprzyjemny zapach z buzi :-) zdarzyło mię raz calowac z takim chłopakiem, hmmm nie trwało to długo – ucuekłam..

 8. A wy nic tylko calowanie i calowanie, do ksiazek lepiej zajrzyjcie :-))) poradnik całowania całkiem spoko, nie wiedziałam, że jest tyle rodzajów pocałunku heh

 9. Całowanie na pierwszej randce? można z chłopakiem całować się na pierwszej randce? nie oceni mnie źle? że jestem łatwa itd?

 10. Mi się jakoś nie wkręca całowanie na pierwszej randce, wyszłabym w oczach mężczyzny na zdzir..kę :( nie ma absolutnie nic złego w całowaniu gdy czujecie do siebie niesamowitą miętę, nic Was nie powstrzyma od całowania :) nawet jeśli będzie to pierwsza randka…

 11. Nauka całowania nie jest trudna trzeba tylko mieć do tego odpowiedniego partnera który poprowadzi krok po kroku :P Najgorzej jeśli Twoje pierwsze całowanie wypadnie z osobą którą baaardzo “lubisz” i Ci nie wyjdzie…możesz wtedy wiele stracić, dlatego lepiej nauczyć się całować na kimś kto się zna :P

 12. Pierwsze pocałunki są najlepsze i najbardziej zapadają w pamięć, pierwsze pocałunki z partnerem (nie z misiem) są jak lądowanie na nieznanej planecie na której wiesz, że będziesz tylko chwilę więc daj się ponieść w wir namiętności i nie trać cennych sekund na rozmyślanie czy czasem nie jest za wcześnie na całowanie!

 13. Mój pierwszy pocałunek był dość późno bo dopiero w liceum, ale wiecie co?? warto było czekać tak długo, pierwszy dotyk czyichś ust i języka niezapomniany, pierwszy pocałunek się pamięta wiecie? no chyba , że był bardzo kiepski, nie każdemu wychodzi całowanie, zwłaszcza ten pierwszy raz :P :P :P

 14. Co jeśli chodzi o całowanie w rękę? czy jest jakiś przedział wiekowy kobiet które przy powitaniu powinno całować się w ręce? czy zawsze wypada pocałować starszą kobietę w rękę? czy ktoś mógłby poczuć się niezręcznie?

 15. Czy nauka całowania jest dostępna jako kurs internetowy? niestety nie mam na kim przetestować i chciałabym obejrzeć techniki całowania jako wideo :P

 16. Całowanie dziewczyn jest super! nie ma nic lepszego od namiętnego całowania z piękną dziewczyną hihi

 17. Mnie najbardziej podkręca całowanie dolnej wargi, można się tym delektować jak najlepszym w świecie deserem. Całując dolną wargę partnera warto przymknąć oczy i oddać się wirowi super doświadczeń…

 18. Najlepszymi wrażeniami jakie przywiozłam z wakacji było całowanie się z dwoma chłopakami (nie, nie razem) hehe. Krótki kilkuminutowy pocałunek z jednym starszym chłopakiem a później (kilka dni później) pocałunek krótszy jednak równie miły jak ten pierwszy!

 19. Czy możecie redakcjo wyjaśnić co oznacza całowanie pod jemiołą? skąd się to wzięło?

 20. czy całowanie jest zdrowe? nie zam żadnych przeciwwskazań ale wolę się upewnić… a co jeśli chłopak którego całuję ma próchnicę?

 21. Nuda i zmarnowany czas. Ze tez ludzie nie macie co robić tylko wsysac lub zbliżając drobnoustroje i płyny stosowane do trawienia od innej osoby heh…

 22. Pamiętam swój pierwszy nieśmiały pocałunek z przepiękną kobietą, kolejne były już zdecydowanie lepsze…

 23. Nie wiem dlaczego całowanie się z chłopakami nie wychodzi mi :/ nie potrafię oddychać gdy dochodzi do kontaktu usta usta, coś jak by bała się oddychać powietrzem które wdycha chłopak z którym się całuję hihi. Wiem wiem, dziwna jestem, czuję że sama sobie z tym nie poradzę i chyba będę musiała poszukać jakąś szkołę całowania krok po kroku. Faceci nie są w ogóle pomocni, oni chcieliby tu i teraz super laskę z cudną techniką całowania. Niektóre moje koleżanki nie mają problemu z całowaniem się, jakby przychodziło im to naturalnie bez potrzeby nauki. Ja z natury jestem perfekcjonistką i być może za bardzo chcę dobrze całować? Pierwszy pocałunek mam już dawno za sobą i mimo upływu 2lat? wciąż mam problemy z całowaniem :/ Nie wiem jak to dalej będzie, zawsze dbam o higienę i ładny zapach z ust a mimo to jakoś mi to całowanie nie wychodzi… pozdrawiam

 24. Nie jesteś jedyna @Waszka która zadaje sobie pytanie jak się dobrze całować, myślę że to przychodzi z czasem i Twoje rozkminy pójdą na marne. Musisz wyluzować się, zapomnieć o tym że nie wiesz jak całować i dać ponieść się miłym chwilom z chłopakiem którego uważasz za godne Twoich pocałunków :)) Nikt tak naprawdę Cię nie nauczy jak się całuje, to prawdopodobnie wyjdzie “w praniu” gdy poznasz tego jedynego chłopaka :) Być może z nim poczujesz się tak wyjątkowo, że zapomnisz o technice całowania i przestaniesz o tym myśleć! Być może teraz nie wiesz jak całować chłopaka namiętnie, i to nie jest nic złego! pamiętaj!

 25. UPSS nie wiedziałem że jest coś takiego jak nauka całowania. Chętnie zostanę instruktorem :P A tak na poważnie to technikę całowania nabywa się z czasem i żadne nauki oprócz praktyki nie dadzą Ci żadnych rezultatów. Muskanie w usta jest bardzo łatwe, nie trzeba wiele techniki do tego rodzaju pieszczot, schody zaczynają się gdy chodzi o pocałunek z języczkiem! Moje marzenie jest takie żeby znaleźć dziewczynę dla której pocałunek amerykański nie stanowi przeszkody :P:P:P Dla tych którzy nie wiedzą co to jest całowanie po amerykańsku to szybko wyjaśnię: Pocałunek amerykański to technika całowania w której ssiemy górną wargę partnerki a Ona w tym samym czasie pieści nam wargę swoją dolną wargą. Ponoć górna warga kobiety zawiera nery połączone z nerwami łechtaczki, i jest jedna z najczęstszych technik całowania wśród amerykańskiej młodzieży :). Niemniej ciekawy jest również pocałunek singapurski, z tym że nie jest to tak naprawdę pocałunek :P to w sumie technika seksualna. Gdy facet jest w środku, kobieta zaciska mięśnie pochwy czyli w dużej mierze mięśnie Kegla, pocałunek Singapurski znajdziecie też pod nazwą Kabazza.

 26. Pocałunek jest tak bardzo skomplikowaną czynnością, że rzadko kto zdaje sobie z tego sprawę. Warto poczytać czym jest filematologia, nauka zajmująca się badaniem całowania. Im więcej znamy rodzajów pocałunków tym większe szanse na monotonię w związku, pod warunkiem, że praktykujemy te techniki pocałunków hehe. Pocałunki to nieodłączny element gry wstępnej, poza tym pocałunki pomagają w osiągnięciu orgazmu obojgu partnerom. Najbardziej niedoceniony jest pocałunek suchy, dochodzi do niego gdy całujemy się z zamkniętymi ustami. I jak się pewnie domyślacie, suchy pocałunek przeważnie jest wstępem do całowania z języczkiem.

 27. Hej, piszę anonimowo: jak całować dziewczyne z języczkiem? jesteśmy ze sobą 3 miesiące i nie wiem jak zacząć, nie chcę jej ani zranić ani wystraszyć. Wydaje mi się że ma Ona ochotę na całowanie z języczkiem jednak nie daje jednoznacznych sygnałów. Do tej pory całowaliśmy się muskając sobie wargi. Już kilka razy to przerabialiśmy, ze swojej strony czuję że już czas na kolejny krok którym powinno być całowanie z języczkiem. Pytanie brzmi jak całować dziewczynę z języczkiem żeby nie dostać z otwartej :-(

  • Słuchaj kolego, skoro nie czujesz tego i nie wiesz jak pocałować dziewczyne z języczkiem to może jeszcze na to za wcześnie dla Was? Miłosne sprawy najlepiej “smakują” jak się decydujemy na nie gdy przychodzi właściwy czas, tak samo jest z “pierwszym razem” niektórzy chcą to mieć za sobą, inni nie mogą się doczekać a jeszcze inni są do tego zmuszani lub robią to pod wpływem alkoholu?! Tak samo całowanie, mogę Ci zagwarantować, że kiedy przyjdzie czas dla Was obojga na całowanie z języczkiem to oboje będzie o tym wiedzieć :))))))) Nie ma co forsować dziewczyny, daj jej czas. To, że nie wiesz jak pocałować dziewczyne z języczkiem to znak, że Ona nie jest gotowa i nie pozwala Ci zrobić kolejnego kroku, Ty natomiast czujesz się z tym źle i być może winisz siebie za to? just chill….

 28. Skąd mam wiedzieć jak się całować z chłopakiem pierwszy raz skoro nigdy tego nie robiłam? Mój chłopak ma na imię Marcin i jest bardzo wyrozumiały. Mimo to nie chcę go zawieść bo mi na nim zależy. Nie wiem czy on wie jak się całować z dziewczyną ale ja wiem, że nie umiem tego robić. Oglądałam na YouTube jakieś wideo o całowaniu ale i tak nie wiem jak to zrobić hihi. Nie jest to łatwe, a jeszcze sprawić aby taki pocałunek był namiętny? mam wrażenie że to ponad moje siły, mam już 21 lat i nigdy nie byłam z chłopakiem, być może to mnie tak stresuje? Najchętniej zaczęłabym od pocałunków samymi ustami, bez języczka, wiem jednak, że to może być dla niego problem, nie mamy właśnie tak, że zaczynamy od pojedynczego pocałunku w usta, później muskanie wargami itd. W naszym związku chyba od razu przeskoczymy wszystkie bazy i zaczniemy od całowania z języczkiem, a ja tak nie chcę bo nie umiem i nie wiem jak się całować! co teraz? co zrobić? zamiast szukać po internecie jak się całować z języczkiem wolałabym chyba z nim pogadać i ustalić, że zaczniemy całowanie od małych kroczków :(((((((

 29. Zależy. Tak na dobrą sprawę, to nie ma żadnego “przedziału wiekowego” jeśli chodzi o pocałunek w dłoń. Dla kobiet jest to wyraz szacunku, nie ważne czy kierujesz go do pięknej 18-nastki czy starszej pani. Oczywiście ważne jest Twoje podejście, uśmiech i kultura osobista mają wielkie znaczenie, bo żadne pocałunki nie pomogą jeśli brakuje ogólnej ogłady.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.