Piękny, lśniący i gładki wygląd nóg, o które tak dbasz, mogą popsuć krostki na nogach po goleniu. Szczególnie latem gdzie na każdym kroku jest okazja pokazać swoje nogi, nosząc krótką spódniczkę lub spodenki.

Niemal co 2-3 dni decydujesz się na ich depilację, aby wyglądały uderzająco gładko. Niewiele jest maszynek do depilacji nóg, które nie pozostawiają krostek, czerwone krostki na nogach to koszmar niemal każdych świeżo wydepilowanych nóg. Krostki dość często są na tyle poważne, że wypełniają się ropą lub płynem.

Koniecznie sprawdź:

Nogi nie wyglądają już tak, jak byś chciała i noszenie krótkiej spódniczki lub szortów musisz odłożyć do czasu wygojenia się ran powstałych przy depilacji. Zdarza się nawet, że po goleniu nóg pozostają trwałe blizny.

krostki-na-nogach-po-goleniu
Krostki na nogach po goleniu

W tym artykule zdradzimy kilka sprawdzonych przez nasze czytelniczki sposobów na krostki na nogach oraz podpowiemy, jak można zapobiec ich powstawaniu…

Sposób na krostki na nogach po goleniu

Maść z hydrokortyzonem

Maść z hydrokortyzonem z jest ogólnie dostępna w aptekach, krostki, które powstały po goleniu posmaruj tą właśnie maścią. Jest ona pewną odmianą sterydu, który skutecznie redukuje stan zapalny, maść należy nakładać 2 razy/dzień.

Wacik nasączony alkoholem

Miejsca na nogach, w których powstały czerwone krostki przetrzyj wacikiem nasączonym alkoholem. Wysuszające właściwości alkoholu stymulują proces skórny zastępowania wierzchniej warstwy naskórka – nową, pobudzisz skórę do szybszej regeneracji.

Owinięcie nóg gorącym ręcznikiem (parówka)

Przygotuj wilgotny i jednocześnie gorący ręcznik i owiń nim nogi na całej długości, na której powstały krostki po goleniu. Dzięki temu zabiegowi pory skóry otworzą się, a krostki przemieszczą się tuż zaraz pod powierzchnię skóry nóg, w tym momencie możesz delikatnie zacząć je wyciskać, a następnie zdezynfekować.

Nadtlenek benzoilu

Jest to główny ze składników kosmetyków do walki z trądzikiem. To właśnie krostki upodabniają się do trądziku i dlatego warto je potraktować właśnie nadtlenkiem benzoilu. Krostki na nogach tak jak pryszcze zatrzymują sebum w mieszkach włosowych, co obfituje wydzielaniem się ropy. Poszukaj leków dostępnych bez recepty zawierających nadtlenek benzoilu, mogą to być np.:

  • Lubexyl
  • Benzapur
  • Brevoxyl
  • Akneroxid 5
  • Akneroxid L
  • Aknefug-Oxid

5. Aloesowy kosmetyk

Aloes jak wiadomo, łagodzi stany zapalne, stosowany bezpośrednio na czerwone krostki na nogach załagodzi rany powstałe przy depilacji. Najefektywniej sprawdza się, żel z aloesem, kupcie taki żel, który będzie miał najwyższą zawartość aloesu.

Krostki po goleniu nie znikną od razu (wiadomo), ale stan zapalny, którego są przyczyną, zostanie złagodzony i szybciej nastąpi gojenie ran.

Krostki po goleniu nóg? jak przeciwdziałać?

co-na-krostki-po-goleniu-nog

[1] Zanim zaczniesz golić nogi, odczekaj 7-8 minut. Jest to bardzo ważny czas dla Twoich nóg, aby po goleniu nie występowały czerwone krostki, skóra przed goleniem nóg musi być zmiękczona. Także mieszki włosowe potrzebują czasu, aby nasiąknąć, dobrze nasiąknięte zminimalizują podrażnienie po goleniu.

[2] Stosuj maszynki do golenia nóg, które zaopatrzone są w więcej niż jedno ostrze, mniej podrażniają skórę i są efektywniejsze w goleniu. Są nawet maszynki do golenia z paskiem nawilżającym. Warto ich używać, żeby później nie mieć problemów z krostkami po goleniu.

[3] Zadbaj o nową maszynkę do golenia co 5-te golenie.

[4] Aby zminimalizować podrażnienia skóry nóg podczas depilacji, warto używać pianek i olejków do golenia, możesz też użyć odżywki do włosów.

[5] ważne, abyś pierwsze pociągnięcia maszynką do golenia wykonywała z włosem, nie pod włos!

[6] Polecam krem Romblasam, który zawiera aż 30% mocznika i oliwę z oliwek, krem świetnie zmiękczy skórę nóg i wyreguluje rogowacenie się naskórka.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.