Twój pupil śpi o wiele więcej od Ciebie – przeciętnie między 12 a 14 godzin na dobę. Czas spędzony w legowisku jest jednak o wiele dłuższy – to też miejsce relaksu i zabawy. Dlatego ważne jest, by legowisko dla psa było wygodne i wysokiej jakości.

W przypadku legowiska dla dużych psów sprawa staje się nieco poważniejsza – posłanie zajmuje stanowczo o wiele więcej miejsca niż poduszka dla maltańczyka, jest też z uwagi na ilość zużytego materiału zawsze droższe.

Dodatkowo w przypadku dużych psów dochodzą częste problemy zdrowotne, zwłaszcza dotyczące stawów. Jak wybrać idealne legowisko dla psa o większych rozmiarach? Mamy dla Ciebie kilka porad.

Posłanie dla dużych psów – jaki rodzaj legowiska da największy komfort psu XXL?

Legowisko dla dużego psa
Legowisko dla dużego psa

Wbrew pozorom nie ma jednego najlepszego typu posłania, który będzie najlepszy dla każdego dużego pupila. Choć są rodzaje legowisk, które powinny sprawdzić się w większości przypadków – każdy ma swoje plusy i minusy.

Legowiska owalne są najbardziej popularne. Trudno jednak będzie wybrać odpowiedni rozmiar dla dużego psa, np. bernardyna, czy nawet doga niemieckiego, które będzie pozwalało na swobodne rozłożenie łap -wyraźnie podwyższenie boków utrudnia swobodne wyciągnięcie się. Jeżeli jednak uda Ci się znaleźć wystarczająco duże legowisko – jest szansa, że Twój pies je pokocha.

Kanapy – od legowisk owalnych różnią się przede wszystkim kształtem. Ich największa wada? Przy większym rozmiarze ich wielkość jest już zauważalna. Są to po prostu bardzo duże legowiska, które wizualnie mogą przytłoczyć małe mieszkanie. Plusy? Jest większe prawdopodobieństwo, że pies będzie w stanie swobodnie się wyciągnąć – każdy tego potrzebuje od czasu do czasu, prawda?

Materac lub mata – są to prawdopodobnie najczęściej spotykane legowiska dla dużych psów. Zalety? Choć mogą być naprawdę duże, to nie przytłaczają wizualnie domu. Potrafią też być bardzo eleganckie – to wszystko zasługa minimalistycznej formy.

Z punktu widzenia psa – nawet nowofundland spokojnie będzie mógł się rozciągnąć albo wyciągnąć łapy bez żadnych przeszkód. Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Brak oparcia sprawia, że łatwiej jest o ubrudzenie ściany, zwłaszcza w przypadku zwierząt żyjących w domu z ogrodem, które mają większą możliwość zabłocenia łap i sierści.

Poduszki – tego typu legowisko dla psa może być także legowiskiem dla kota. Wszystko dlatego, że są bardziej popularne w mniejszych rozmiarach. Poduszki są miękkie, jednak wybierając produkty tego typu, pamiętaj, że Twój pies jest cięższy niż większość ras, więc wypełnienie musi być naprawdę dobrej jakości.

Legowiska dla dużych psów – wybieramy odpowiedni rozmiar

Jak wybrać odpowiedni rozmiar legowiska dla psa? Zacznij od zmierzenia pupila. Weź do ręki miarkę i zmierz psa od głowy do nasady ogona. Do otrzymanego wyniku dodaj ok. 30 cm.

Pamiętaj, że legowiska dla szczeniaka dużej rasy lepiej nie kupować na wyrost. Mały urwis, choć szybko podrośnie, lubi poczucie bezpieczeństwa, które daje idealnie dopasowane legowisko.

Legowisko dla psa – co jest ważne dla opiekuna

Przy wyborze legowiska ważne są nie tylko potrzeby psa, ale tez Twoje. Zwróć uwagę na trwałość materiałów – większy pies o dużej wadze może szybciej zniszczyć legowisko (przynajmniej w porównaniu z małym mopsikiem). Na pewno zaletą będzie wodoodporny materiał i możliwość prania.

Jeżeli producent zastosował rozwiązanie, które pozwala na szybkie ściągnięcie obicia i wyprania go samodzielnie, takie legowisko będzie dobrym wyborem – to rozwiązanie jest bardzo przydatne.

Kolor też odgrywa dużą rolę. Możesz zdecydować się na posłanie w żywych barwach (np. Amiplay) lub postawić na stonowane barwy. Pamiętaj, że legowisko w kolorze sierści sprawia wrażenie bardziej schludnego – nie widać na nim włosków.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.