Czy nadal ukrywasz się za swoimi okularami? Czas abyś poznała kilka przydatnych trików dotyczących makijażu, dzięki którym przestaniesz chować swoje cudowne oczy! Zastanawiasz się czy ktoś zwróci uwagę na makijaż oczu, gdy masz okulary? Nic bardziej mylnego! Pomyśl o swoich oczach jak o obrazie, którego rama to właśnie twoje okulary. Dziś nauczysz się jaki makijaż będzie najbardziej odpowiedni dla twoich oczu. Poniższe wskazówki pomogą ci lśnić zza okularów.

1.Grube oprawki, wyraźne usta

Kluczowa zasada to zachowanie balansu. Jeśli jesteś fanką grubych oprawek, wybierz jasny, neutralny kolor cieni do powiek, ale wyraźny odcień szminki.kobieta w okularach z grubymi oprawkami i czerwonymi ustami

Na letnie popołudnia zdecyduj się na różowe lub koralowe usta, wieczorem zdecydowana czerwień.

2.Wodoodporny tusz do rzęs

Nauka makijażu odpowiedniego dla dziewczyn noszących okulary wcale nie oznacza zmian dotychczasowych przyzwyczajeń. Jeśli masz problem z rzęsami, które przyklejają ci się do okularów, wybierz wodoodporny tusz. Zauważysz zdecydowaną poprawę.

3.Podkręć rzęsy

zalotka do rzęs okulary makijażKolejny problem z rzęsami? Aby poradzić sobie z nieposłusznymi rzęsami, które przyklejają ci się do okularów, należy je podkręcić. Zanim użyjesz tuszu do rzęs, wykorzystaj zalotkę.

Podkręcone rzęsy nie tylko optycznie otworzą oko, ale także po użyciu maskary twoje rzęsy będą wydawały się dłuższe. Koniec z przyklejaniem się rzęs do szkieł w twoich okularach.

4.Używaj korektora

Okulary przyciągają uwagę na okolice twoich oczu i o to właśnie chodzi. Z drugiej strony przykuwają uwagę na każde zaczerwienienie, sińce pod oczami czy zmarszczki. Aby to zwalczyć, należy zainwestować w dobrej jakości korektor pod oczy, który ukryje to, co niepożądane. Wybierz lekki, kremowy i dobrze kryjący. Pamiętaj, korektory w delikatnym odcieniu różu są idealne na zakrycie sińców i worków pod oczami.

5.Podkreśl brwi

kobieta w okularach pięknaNajlepszy sposób na makijaż idealnie pasujący do okularów to wyraźnie podkreślone brwi. Upewnij się, że będą widoczne znad oprawek. Zadbaj aby miały idealny kształt oraz podkreśl ich kolor przy pomocy kredki do brwi w ciemno brązowym kolorze.

6.Kolor nie przekracza granic

Nakładając makijaż zadbaj o to, aby kosmetyki nie rozmazywały się. Szczególnie ostrożnie maluj powieki. Cienie powinny być dokładnie rozprowadzone, jednak nie mogą wykraczać poza oprawki okularów, ponieważ spowoduje to niekorzystny efekt.

7.Podkład na oprawkach

stylowa dziewczyna w olularach w promieniach słońcaJeśli spotykasz się często z problemem podkładu, który pozostaje na wewnętrznej stronie oprawek, nie jesteś sama. Można sobie z tym poradzić. Weź wilgotną gąbkę do makijażu i usuń nadmiar podkładu, poczekaj aż reszta się wchłonie i użyj pudru sypkiego.

8.Odpowiednie kreski

W wyglądzie bardzo ważne są akcesoria. Pomyśl o swoich okularach jak o jednym z nich. Masz czarne oprawki? Możesz zaszaleć z turkusowymi kreskami. Oprawki brązowe? Wybierz kreski czarne dla mocniejszego makijażu lub brązowe, aby był on delikatniejszy.

9.Neutralne cienie do powiek

Zbyt ciężki lub za ciemny makijaż może przytłoczyć twarz, która będzie wyglądała nienaturalnie. Jeśli twoje okulary powiększają ci oczy, za ciemny makijaż może je przytłoczyć. Efekt może być też odwrotny. Jeśli twoje okulary zmniejszają ci oczy, ciemny makijaż jeszcze bardziej je zminimalizuje.

Zatem decyduj się na neutralne cienie do powiek, które rozświetlą ci oczy. Sprawdzi się kolor szampański lub złoto-różowy. Jeśli chcesz mocniejszy akcent w makijażu, postaw na eyeliner w intensywnym kolorze.

10.Kocie oko

Kobieta w okularach i z kocim okiem różowymi ustamiOkulary mogą rozmyć kształt twoich oczu. Aby były pełne wyrazu, zdecyduj się na seksowną kocią kreskę. Zapamiętaj: im grubsze oprawki, tym grubsza może być kreska. Eksperymentuj z różnymi wielkościami i kształtami kresek, aż uzyskasz efekt idealnie pasujący do twoich okularów.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl