Czy wiesz jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Wiele osób uważa, że okulary nie dodają im uroku. Chociaż od dawna już okulary są w modzie, czasem zdarza się nawet, że zamawiają je ci, którzy nie mają wady wzroku, nadal wiele osób nie wie, jak dobrać okulary do twarzy.

Tymczasem dobrze dobrane, modne oprawki mogą odpowiednio wymodelować twarz i podkreślić jej urodę! Podpowiadamy, jak dopasować oprawki okularów do kształtu twarzy.

Jak dobrać okulary, aby dodać sobie uroku?

Wiele osób nie znosi swoich okularów i czuje się bardzo źle z faktem, że musi je nosić. Uważają, że mają pecha, bo spotkała ich wada wzroku. Tymczasem odpowiednio dobrane okulary mogą stanowić ogromną ozdobę naszej twarzy.

Koniecznie sprawdź wczorajsze nowe zestawienie: Tusz do rzęs wodoodporny – RANKING

jak-dobrac-okulary

Zamiast narzekać, można obrócić ten fakt w nasz atut! Należy jedynie dobrze zastanowić się nad tym, jakie okulary najbardziej będą nam pasować.

Szczęście mają osoby o idealnie owalnej twarzy – im pasują właściwie wszystkie typy oprawek, dlatego mogą z nimi do woli eksperymentować i je zmieniać.

Trudniej jest dobrać okulary dla osób o innych kształtach twarzy, dlatego powinny one uważnie przeczytać nasze porady.

Twarz okrągła

Jeśli Twoja twarz jest okrągła, masz niskie czoło, pełne policzki, zaokrąglony podbródek, za pomocą okularów możesz nieco ją wyszczuplić i wydłużyć.

Z tego powodu do Twoich rysów twarzy najlepiej będą pasować okulary kwadratowe lub prostokątne. Wybierz okulary o prostym kształcie, posiadające grube zauszniki.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa charakteryzuje się taką samą długością i szerokością, szerokim czołem i podbródkiem, ostrymi rysami podbródka, policzków i skroni. Osoby o takiej twarzy dobierając okulary, powinny postarać się złagodzić i wysmuklić rysy.

Okulary kwadratowe czy prostokątne w ich wypadku tylko uwypuklą ostre rysy twarzy. Powinny zdecydować się raczej na okulary okrągłe, owalne lub „kocie”.

Twarz prostokątna

Jeżeli Twoja twarz jest prostokątna, masz wysokie czoło i dłuższy, kanciasty podbródek, konieczne będzie jej optyczne skrócenie. Zapewnią to okulary owalne, „kocie” lub szerokie prostokątne.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna charakteryzuje się wysokim i szerokim czołem, łagodną linią szczęki i bardzo długim, szpiczastym podbródkiem.

Taka twarz bywa czasem dość problematyczna – jeśli mamy twarz okrągłą, można ją nieco wysmuklić, gdy schudniemy lub przy pomocy odpowiedniego makijażu. Z długim, szpiczastym podbródkiem ciężko jest coś zrobić, żeby był mniej widoczny.

Jeżeli jednak założymy odpowiednie okulary, możemy optycznie zmniejszyć szerokość skroni.

Osoby o trójkątnej twarzy powinny wybierać okulary lekko zaokrąglone, patentki lub półpatentki (okulary, które wokół szkieł nie mają oprawki lub mają jedynie częściową oprawką).

Twarz owalna

Jeżeli masz twarz owalną, możemy Ci tylko pogratulować – do Twojego kształtu twarzy pasują niemal wszystkie rodzaje oprawek.

Taka twarz – najszersze miejsce to kości policzkowe, wysokie czoło, lekko zaokrąglony i wydłużony podbródek, zwężająca się ku dołowi linia policzków – nie wymaga żadnych poprawek. Zwróć jedynie uwagę na to, by okulary były przynajmniej tak szerokie, jak najszersze miejsce Twojej twarzy.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.