Zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego niektórzy ludzie zawsze wyglądają dobrze, niezależnie od tego, co na siebie założą? Próbowałeś zainspirować się ich stylizacjami i stworzyć podobny zestaw, jednak efekt był daleki od zamierzonego?

Prawdopodobnie główną przyczyną są markowe ubrania, które przykuły Twoją uwagę swoją prostotą oraz elegancją (nawet, jeśli były wykonane w sportowym stylu!).

Nie przejmuj się, podjęliśmy wyzwanie i sprawdziliśmy, dlaczego oryginalna odzież jest droższa, czym się charakteryzuje oraz czy jej zakup się opłaca. Oto rezultaty.

Dlaczego oryginalne ubrania są zazwyczaj dużo droższe?

meska-markowa-koszulka

Nie jeden sklep z ubraniami online ma w swojej ofercie oryginalne produkty. Przyglądając się ich metkom, można zauważyć, że są one dużo droższe, niż te kupione w popularnych sieciówkach. Z czego wynika ta dysproporcja cenowa? Aby to sprawdzić, postanowiliśmy rozłożyć proces produkcji i sprzedaży na czynniki pierwsze. Efekty są naprawdę zdumiewające.

Odzież oglądana na wieszakach oraz półkach sklepowych to gotowy produkt, na cenę którego składają się różnorodne czynniki. Największy wpływ ma oczywiście materiał oraz zastosowane na wykończenie dodatki.

Oprócz tego istotną kwestią są podatki, jakie należało pokryć, transport ubrania, opracowanie strategii marketingowej i marża producenta. Jednak w dalszym ciągu to nie wszystkie parametry wpływające na końcową kwotę, którą należy zapłacić przy kasie.

Ważny jest także sam etap sprzedaży i związany z nim koszt pracowników danego sklepu, wynajmu lokalu oraz wykorzystanych maszyn i sprzętów. W przypadku oryginalnej odzieży ogromny wpływ na cenę mają przede wszystkim czynniki wymienione na samym początku, czyli marketing, marża producenta oraz transport.

Dlaczego? Głównym powodem jest z pewnością fakt, że dobre gatunkowo markowe ubrania męskie oraz damskie produkowane są poza granicami naszego kraju przez firmy, które co roku wyznaczają nowe trendy na największych na świecie pokazach mody.

Co wyróżnia sklep z ubraniami znanych marek?

Ubrania znanych i cenionych producentów można znaleźć w niektórych sklepach stacjonarnych, a także przez internet. Czym różnią się te dwie ścieżki zakupowe? To proste.

Markowa odzież online często charakteryzuje się niższą ceną, gdyż z kosztów usuwane są kwoty, niezbędne do opłacenia pracowników sklepu oraz składające się na wynajem lokalu. Pozostałe kwestie nie ulegają zmianie. Czym więc charakteryzuje się markowa odzież i jak ją rozpoznać?

Wysoka jakość sprzedawanych produktów

Markowa odzież, jeśli naprawdę jest oryginalna, wyróżnia się wysokiej jakości materiałem, użytym do produkcji oraz starannym wykończeniem.

Ponadto tkanina, z której wykonany został dany produkt, jest niezwykle miękka w dotyku i odporna zmechacenia oraz szybką stratę koloru. Dzięki czemu może być noszona często i wyglądać prawie tak samo, jak podczas zakupu, nawet po upływie kilku lat.

Klasyka i uniwersalność

Cechą wyróżniającą markowe ubrania jest ich ponadczasowość. Oryginalna odzież ma zazwyczaj proste fasony, dzięki czemu może stanowić zarówno bazę stylizacji, jak i jedynie jej dodatek.

Ze względu na klasyczny i jednocześnie uniwersalny krój, eksponuje walory sylwetki oraz sprytnie kamufluje wszelkie niedoskonałości, dając złudzenie perfekcyjnego wyglądu.

Czy zakup markowej odzieży się opłaca?

Wbrew pozorom, nie trzeba przepłacać, by nabyć wysokogatunkową odzież znanego producenta. W wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych, szczególnie podczas wyprzedaży lub innych promocji, można kupić tanie markowe ubrania.

Jednak mimo atrakcyjnych rabatów, należy mieć świadomość, że ostateczna kwota do zapłaty prawdopodobnie będzie wyższa niż w przypadku zakupu podobnego produktu w sieciówce.

Z czego to wynika? Przede wszystkim z wysokiej jakości wykonania, trwałości i ponadczasowości produktu. Dlatego, my nie mamy wątpliwości, że inwestycja w dobre gatunkowo ubrania jest opłacalna i bardzo szybko się zwróci.

Podsumowując, markowa odzież to nie tylko metka z logiem producenta. To coś więcej. To ubranie, które wraz z upływem czasu nie straci swojego pierwotnego wyglądu. Dzięki temu posłuży nam przez wiele lat, podnosząc nie tylko pewność siebie, ale także wpływając na lepsze samopoczucie każdego dnia.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.