Dziś o tym, czym jest przedłużanie metodą kanapkową. Wiele kobiet marzy o długich i gęstych włosach. Piękne, lśniące kosmyki to niestety ten element wyglądu, którym natura nie obdarzyła wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Mogłoby się wydawać, że nie istnieje nic łatwiejszego niż zapuszczenie włosów, jednak rzeczywistość wygląda inaczej.

Sam proces zmierzający do wyhodowania długich włosów jest bardzo długotrwały, a efekt nie zawsze odpowiada naszym wyobrażeniom. W wielu przypadkach końcówki włosów zaczynają się rozdwajać, stają się suche i łamliwe tracąc swoją atrakcyjność.

Dlatego też tak modne stają się różne metody przedłużania włosów. Należy być jednak szczególnie ostrożną podczas wybierania jednej z metod przedłużania, bowiem wiele z nich jest nietrwałych, a w innych wyraźnie widać pozostałości po zabiegu przedłużania.

W odpowiedzi na potrzeby kobiet chcących zwiększyć objętość i długość swoich włosów powstała nowa metoda przedłużania włosów – metoda kanapkowa.

Na czym polega metoda kanapkowa?

Spis treści

metoda-kanapkowa-przedluzanie-wlosow
Przedłużanie włosów – metoda kanapkowa

Zagęszczanie włosów metodą kanapkową – jak sama nazwa wskazuje, opiera się na tworzeniu czegoś w formie przekładki. A więc pomiędzy pasma naturalnych włosów wczepia się pasma włosów sztucznych. Natomiast samo mocowanie tych włosów odbywa się dzięki taśmie, której długość nie przekracza kilku centymetrów.

Do tych taśm, fabrycznie przymocowane są sztuczne włosy. Metoda kanapkowa nie powoduje ciągnięcia ani dyskomfortu podczas zabiegu, bowiem taśmy są elastyczne. Co więcej, taśmy mocowane do włosów, są tuż przy skórze głowy. Dzięki temu doczepione włosy można dowolnie układać i modelować.

Przezroczyste taśmy gwarantują, że nikt nie zauważy, iż część włosów została doczepiona, a mocny klej taśmy gwarantuje brak ryzyka odklejenia się włosów.

Z uwagi na to, że pasma mocowane są tuż przy skórze głowy, ważne jest, by regularnie zgłaszać się do fryzjera na podciąganie taśmy, bo tylko to zagwarantuje trwałość metody oraz jej dyskretność.

Metoda kanapkowa – włosy sztuczne czy prawdziwe?

Włosy stosowane w metodzie kanapkowej mogą być sztuczne lub naturalne. Te pierwsze są oczywiście tańsze, jednak nie zapewniają podobnych efektów, szczególnie w zakresie późniejszego modelowania fryzury. Dlatego warto dopłacić i znaleźć klinikę, w której stosuje się do przedłużania włosów wyłącznie naturalne włosy pozyskane od innych kobiet.

W zagęszczaniu włosów metodą kanapkową znaczenie ma również pochodzenie włosów. Zdecydowanie najbardziej rekomendowane są włosy indyjskie, bowiem są najlepsze gatunkowo, a przy tym najbardziej wytrzymałe.

W ofercie klinik fryzjerskich znajdują się również taśmy z włosami słowiańskimi, jednak nie dają one podobnego efektu oraz nie są równie trwałe, co włosy indyjskie.

Powtarzanie zabiegu przedłużania włosów metodą kanapkową

przedluzanie-wlosow-metoda-kanapkowa
Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Sam zabieg przedłużania włosów metodą kanapkową jest długotrwały, jednak z racji tego, że taśmy mocowane są tuż przy skórze głowy, ważne jest, by regularnie je dociągać. Z uwagi na to wskazane jest powtarzanie zabiegu średnio co 4-6 tygodni.

Częstotliwość ta, uzależniona jest przede wszystkim od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Osoby, którym włosy rosną szybciej, wymagają częstych zabiegów podciągających taśmy, natomiast ci, którzy nie mogą poszczycić się równie szybkim wzrostem włosów, mogą ograniczyć się do znacznie rzadszych podciągnięć.

Z uwagi na to, że wraz ze wzrostem włosów, taśma oddala się od głowy, konieczne jest jej zdjęcie, oczyszczenie, a następnie ponowne przyklejenie zaraz przy skórze głowy. Sam zestaw pasemek można ponownie doklejać przynajmniej kilkukrotnie.

W zależności od stopnia pielęgnacji włosów, pasemka można używać 3 do 5 razy. Taśmy można również regenerować po odklejeniu, co umożliwia ich jeszcze dłuższe stosowanie i żywotność. Dzięki temu, że są przebadane dermatologicznie i nie powodują alergii. Są niezauważalne i niewyczuwalne, co wpływa na komfort noszenia.

Na jaką długość można przedłużyć włosy

Zanim zdecydujesz się na przedłużanie włosów metodą kanapkową, konieczne jest spełnienie jednego kryterium do zastosowania tej metody. Jest nim odpowiednia długość własnych włosów, która nie może być mniejsza niż 15 centymetrów. Tylko tyle wystarczy, by móc skorzystać z pasm oferowanych w kilku różnych długościach, mianowicie: 25 cm, 40 cm i 55 cm.

Z jednej strony są to długości, które umożliwiają bardzo subtelne zmiany pod kątem ilości cudzych włosów, a równocześnie gwarantujące bardzo wyraźną metamorfozę. Szczególnie najdłuższe pasma, które niemal pozwalają na spełnienie marzeń o włosach nadających się do reklamy szamponu do włosów!

Najbezpieczniejsza metoda przedłużania włosów

Spośród wszystkich metod przedłużania włosów, metoda kanapkowa jest zdecydowanie najbardziej bezpieczna. Jest najmniej inwazyjna, ponieważ nie wymaga doczepiania do włosów naturalnych na stałe sztucznych pasemek.

Temperatura potrzebna do zgrzewania nie jest konieczna, zatem naturalne włosy nie ulegają termicznemu uszkodzeniu. Co więcej, transparentna taśma z włosami jest łatwa do odklejenia, zatem sama rezygnacja z doczepionych pasemek czy też konieczne odnawianie zabiegu nie są w najmniejszym stopniu bolesne.

Naturalne, doczepione włosy nie plączą się i nie pojawiają się kołtuny. Nie trzeba również obawiać się utraty doczepionych włosów, bowiem taśma jest wytrzymała i sama się nie odklei, stawiając osobę poddaną zabiegowi w niekomfortowej sytuacji.

Pielęgnacja włosów doczepianych

tasmowe-przedłużanie-włosów-tape-in

W metodzie kanapkowej bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Tylko ona umożliwi długotrwałe używanie doczepianych pasemek. Równocześnie pielęgnacja ta nie jest trudna, o ile użyło się naturalnych doczepianych włosów.

Do ich mycia i stylizacji można jak najbardziej używać produktów stosowanych na co dzień. Istotne w pielęgnacji jest jednak szczotkowanie włosów. Nie można używać w tym celu zwyczajnego grzebienia czy tradycyjnej szczotki. Aby nie wyczesać doklejonych pasm, używa się specjalnej szczotki do tego przeznaczonej.

Włosy można podawać wszelkim zabiegom termicznym, mianowicie: suszeniu, prostowaniu prostownicą lub bez prostownicy, czy kręcić na lokówce. Co jednak ważne, doczepiane naturalne włosy niszczą się jak naturalne włosy, dlatego należy stosować kosmetyki chroniące przed wpływem temperatury urządzeń służących do modelowania. Warto w tym miejscu sprawdzić: jak wygląda suszenie włosów bez suszarki – poradnik!

W przypadku metody kanapkowej bardzo istotne jest nawilżanie włosów, któremu trzeba poświęcić bardzo wiele uwagi. Włosy doczepione nie otrzymują naturalnego nawilżenia, dlatego, aby się nie odróżniały od włosów naturalnych, należy nawilżać je zewnętrznymi środkami do włosów.

Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Cena metody kanapkowej zależy od kilku czynników:

 • rodzaju włosów,
 • długości włosów,
 • ilości pasm wykorzystanych podczas przedłużania.

Trudno zatem dokładnie oszacować cenę zabiegu, który wahają się w zależności od miejsca wykonania oraz samego materiału użytego do przedłużenia włosów. Możliwe jest jedynie oszacowanie w przybliżeniu średniej ceny zabiegu i waha się ona w przypadku włosów naturalnych od 1700 do 2500 złotych.

Dla kogo metoda kanapkowa?

Metoda kanapkowa, czyli TAPE ON AND OFF, to idealny sposób na przedłużenie włosów nie tylko na specjalne okazje. Zapewnia natychmiastowy naturalny efekt, ale też charakteryzuje się trwałością, jaką może poszczycić się niewiele innych metod.

Wczepiane pasma włosów nie obciążają naturalnych włosów, a także pozwalają kobietom na samodzielną decyzję co do długości oraz gęstości nowej fryzury. Nie są one przy tym ograniczone do dostarczonego materiału, a jedynie do własnego poczucia estetyki.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż jest to jedna z metod rekomendowanych dla osób o cienkich i słabych włosach, które do tej pory mogły jedynie marzyć o bardziej gęstej fryzurze…

Zagęszczanie włosów metodą kanapkową to naprawdę świetny wybór!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

25 KOMENTARZE

 1. Przedłużanie włosów jest częstym sposobem na to, aby zmienić swój wygląd i uzyskać oszałamiający efekt. Jest to też metoda, którą wybierają kobiety po nieudanym strzyżeniu włosów, którego wyglądu nie naprawi stylizacja włosów, ani ponowne ich obcięcie. Jest wiele sposobów na to, aby przedłużyć włosy. Niektóre z nich sprawiają, iż przedłużone końcówki wypadają i wychodzą podczas wyczesywania. Na rynku obecna jest nowoczesna i niezwykle skuteczna metoda, zwana kanapkową. Na czym polega?

 2. Włosy przedłużone metodą kanapkową do złudzenia przypominają naturalne, stąd też efekt WOW. Można je układać w dowolny sposób i dostosowywać do indywidualnych potrzeb stylizacyjnych. Linia przedłużenia nie jest w żaden sposób widoczna, ponieważ wykorzystuje się specjalne taśmy. To idealny sposób na to, aby odmienić swój wygląd, czy też stworzyć nowy image na potrzeby jakiegoś wydarzenia, urodzin, wesela, sylwestra i wielu innych.

 3. Metoda kanapkowa staje się coraz bardziej popularna wśród polek, gwiazdy i celebrytki promują ten właśnie sposób. Ten sposób nie niszczy włosów, tak jak inne zabiegi, których celem jest osiągnięcie tego samego efektu. Nie powinno się jednak przedłużać włosów tą metodą samodzielnie. Konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy na ten temat. W innym przypadku można zrobić to nieumiejętnie, efekt będzie o wiele gorszy, w dodatku można uszkodzić zakupione włosy. Koszt takiego przedłużania jest wysoki głównie ze względu na cenę kupowanych włosów, dlatego nie warto oszczędzać i lepiej udać się do fryzjera.

 4. Przedłużanie krok po kroku –
  Na włosy mocowane są pasemka, których zakończenia stanowią kilkucentymetrowe, niezwykle lekkie taśmy. Nie są one w żaden sposób widoczne, nie można ich również wyczuć. Nie obciążają one włosów, ponieważ są lekkie. Plusem jest to, iż można je wykorzystywać wielokrotnie, wystarczy tylko je uzupełnić. Długość oraz gęstość doczepianych włosów jest wybierana indywidualnie. Pozwala to na osiągnięcie niesamowitego efektu. Dostosowanie “przedłużek” do naturalnej gęstości sprawia, że po przedłużaniu nie da się dostrzec tego, że doczepiane włosy nie należą do klientki.

 5. Zabieg przedłużania włosów metodą kanapkową trwa od 45 minut do 3 godzin, taśmy można odklejać i doklejać w wybranych momentach, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle polecana, szczególnie dla kobiet, które lubią ciągłe zmiany. Doczepiane włosy można stylizować w dowolny sposób, nie ma także problemu z ich farbowaniem. Ważne, aby do przedłużania kanapkowego wybierać włosy naturalne, nie będzie wtedy sztucznego efektu. Taśma nie ulegnie samodzielnemu odklejeniu, a włosy nie będą się plątały. Ta metoda to rewolucja na rynku fryzjerskim! Można w błyskawiczny sposób odkleić taśmy i wrócić do własnej fryzury wedle upodobań.

 6. Ważne, aby włosy, które mają być poddane zabiegowi przedłużania, miały odpowiednią długość. Optymalną wartością będzie przynajmniej 15-17 centymetrów. W zależności od tego, jaki efekt chce się otrzymać wykorzystywane są odpowiednio długie włosy, które doczepia się przy czubku głowy.

 7. Większość metod służących przedłużaniu włosów wymaga wykorzystania do tego wysokiej temperatury. Niestety w znacznym stopniu uszkadza ona włosy. Dlatego też kobietom, które z natury posiadają łamliwe, słabe włosy, odradza się przedłużania włosów standardowymi metodami. Przy kanapkowym przedłużaniu, włosy nie są narażane na działanie szkodliwych substancji, czy wysokiej temperatury. Mogą być nią poddawane wszystkie rodzaje włosów. Dodatkowo, taśmy wykorzystywane do tej metody zostały dokładnie przebadane i posiadają odpowiednie atesty. Nie podrażniają skóry głowy, ani też nie powodują reakcji alergicznych.

 8. Jeśli chodzi o to jak długo utrzymuje się efekt, to włosy, które ulegają przedłużaniu ciągle rosną i z tego względu konieczna jest wizyta u fryzjera w celu powtórki zabiegu. Wraz ze wzrostem włosów, taśmy przesuwają się ku dołowi. Zaleca się, aby dokonywać poprawek co cztery tygodnie, jednak w zależności od szybkości wzrostu włosa, ten okres może się przedłużyć do sześciu-siedmiu tygodni. Ponowny zabieg jest wykonywany z użyciem tych samych taśm, wystarczy ich oczyszczanie. Pasma włosów również mogą być wykorzystywane kilkukrotnie, ilość zabiegów, jakie można wykonać z wykorzystaniem tych samych pasm zależy od ich jakości oraz tego, czy dba się o nie w odpowiedni sposób.

 9. Jak dbać o przedłużone włosy? Jeśli przy przedłużeniu używano włosów naturalnych, to można o nie dbać dokładnie tak, jak o własne. Warto jednak skupić się na ich nawilżeniu. Włosy doczepiane są martwe, a więc mogą się łatwo przesuszać. Aby zachowały gładkość i piękny wygląd, zaleca się stosowanie produktów z linii regeneracyjnych. Takie kosmetyki odpowiednio nawilżą doczepione włosy. Nie ma przeciwwskazań do stosowania odżywek, czy masek na włosy. Jedynym wyjątkiem w traktowaniu włosów doczepianych metodą kanapkową, jest metoda czesania oraz narzędzie do tego wykorzystywane. Nie można używać standardowej szczotki, czy grzebienia. Wymagane jest stosowanie do tego szczotki, która nie uszkodzi taśmy, ani też nie wyczesze doczepionych włosów. Odpowiednią szczotkę można kupić w internecie, w sklepach drogeryjnych, jak również u fryzjerów, którzy wykonują tego typu zabiegi. Jeśli chodzi o stylizację, można do niej używać dowolnych kosmetyków. Nie ma także problemu z tym, aby poddawać przedłużane włosy zabiegom wymagającym wysokiej temperatury. Należą do nich: suszenie, lokowanie i prostowanie.

 10. Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą taśmową? hmmm, na koszt zabiegu składa się wiele istotnych czynników. Na cenę przedłużania włosów metodą kanapkową wpływa przede wszystkim rodzaj włosów użytych do zabiegu. Włosy naturalne są o wiele droższe, ale gwarantują oszałamiający efekt i naturalny wygląd. Włosy można zakupić osobno, a niekoniecznie w salonie, w którym będzie odbywało się przedłużanie włosów. Warto jednak wspomnieć o tym fryzjerce podczas umawiania się na zabieg. W wielu sklepach internetowych można zakupić naturalne włosy o wiele taniej, niż w salonie podczas zabiegu. Takich zakupów należy jednak dokonywać w sposób rozważny i odpowiedzialny. Zaleca się kupować włosy dopiero po konsultacji z fryzjerem, który doradzi jaka długość pasm będzie najlepsza oraz jaki odcień wybrać. Często gdy dany kolor nie jest dostępny, można pofarbować w salonie zakupione pasma. W przypadku zakupów online należy wybierać wyłącznie sprawdzonych sprzedawców, którzy posiadają dobre opinie. Bywają bowiem sytuacje, iż zamiast naturalnych włosów, do klientów docierają włosy syntetyczne. Dlatego też zakupy przez internet powinno wyprzedzać znalezienie rzetelnego sklepu. Cena zależna jest również od długości doczepianych włosów. Całość (zabieg+włosy) kosztuje około 2000 zł. Nie jest to jednak kwota, którą wydaje się z każdą poprawką, bowiem po kilku tygodniach wystarczy przemieścić te same włosy znów w okolicę czubka głowy. A więc wyeliminowany zostaje koszt kupna włosów.

 11. Chyba zdecyduje się jednak na przedłużanie włosów metoda kanapkowa, po prostu takie rozwiązanie wydaje mi się najsensowniejsze i najzdrowsze dla moich kosmyków.

  • lepsze od kanapkowej są ultradźwięki, zobaczcie sobie w autoryzowanych salonach great lengths – włosy tam są przedłużane i zagęszczane w sposób, który im nie szkodzi, ani ich nie obciąża. pasma bardzo naturalnie dopasowują się do naturalnych włosów i efekt utrzymuje się nawet do 6 miesięcy jeśli odpowiednio włosy pielęgnujemy i stosujemy dedykowane takim włosom kosmetyki.

 12. Metoda kanapkowa jak wspomniano w artykule ma też swoje wady, trzeba co parę tygodni dociągać doczepiane włosy do podstawy włosa w okolicy skóry głowy bo przecież włosy rosną… jednym włosy rosną szybciej, innym mniej, raczej uzależniłabym metodę doczepiania włosów właśnie również od szybkości porostu swoich włosów. Każde dociągnięcie doczepianych włosów z powrotem do nasady włosa kosztuje, co jeśli przy szybko rosnących włosach trzeba by dociągać doczepiane włosy co np. 3 tyg? biorę Vitapil z biotyną i włosy jak by szybciej rosły…

 13. Dzięki za wyjaśnienie na czym polega metoda kanapkowa, zapuszczanie włosów idzie mi bardzo kiepsko a chyba każda z as marzy o długich i gęstych włosach :D na moje włosy także nadaje się najbardziej metoda kanapkowa przedłużania włosów, muszę tylko poszukać sprawdzony salon fryzjerski który podejmie się przedłużeniu włosów. Obecnie mam włosy pół długie, niestety są rzadkie, nie wiem czy nie będzie to kolidować fryzjerowi??

 14. Polecam Remover w płynie do Metody kanapkowej TAPE ON 30 ml. Bardzo prosto się go używa, wystarczy polać nim (kilka kropli) na kanapkę i odczekać około ze 20-30 sekund. Następnie delikatnie odklejasz taśmę od włosów. Później umyj włosy.

 15. Przedłużanie włosów to bardzo dobry zabieg, np. przed ważną uroczystością albo po prostu by zobaczyć jak będziemy wyglądać z dłuższymi pasmami ;) Przedłużyłam włoski w salonie w Poznaniu: Hair Atelier Spa, u Piotra Sierpińśkiego i polecam :) Co prawda na wizytę czekałam dobre dwa miesiące, ale zabieg przebiegł bezproblemowo, profesjonalnie i w miłej atmosferze. Fryzjerka starannie doczepiała pasma, jestem zadowolona z obecnej długości. A w salonie poczułam się trochę jak gwiazda- takie eleganckie miejsce ;)

 16. Nie jest prawdą, że można poddawać je zabiegowi wysokiej temperatury .Dlaczego nikt nie wspomni o tym jak podczas suszenia wypadają całe pasma? Także podczas mycia się zdarza.
  Natomiast po 3 do 4 tyg. taśmy są już bardzo widoczne trzeba zatem koniecznie zdjąć . Może to i dobre dla tych którzy mają parcie na długie włosy, ale wymaga naprawdę dużo pracy i te kobiety które nie lubią poświęcać zbyt dużo czasu niech lepiej zrezygnują. I jeszcze jedno: nie jest też prawdą, ze nie niszczą się i nie wypadają nasze włosy. Wypadają i bardzo się osłabiają.

 17. Właśnie widziałam, że Great Lengths wprowadził do oferty GL Tapes, czyli taśmy. Według ich strony włosy są wysokiej jakości – tej samej, co w przypadku ich standardowych metod i łatwiejsze w założeniu. Chciałabym się skusić, ale trochę się boję – może ktoś ma już jakieś opinie i mógłby się podzielić? Nie chciałabym też zniszczyć zbytnio włosów.

 18. W Great Lengths gdzie przedlużalam zazwyczaj metodą Multisonnic włosy ruszyli z GL Tapes i iteraz właśnie zastanawiam się czy się nie przerzucić. Bardzo podoba mi się to, że włosy po iluś tam tygodniach się ściąga i zaklada na nowo, wyżej. Jak dla mnie mega opcja, a salon profesjonalny o czym się już nie raz przekonalam :) dam znać jak wyszło!

 19. Też chcę spróbować tych taśm GL Tapes Beato! :) wcześniej były ultradźwięki z których również byłam zadowolona, ale stwierdziłam, że ciekawa jestem nowości w great lengths więc jestem umówiona po weekendzie. A jak u Ciebie efekt?

 20. Ja kupiłam włosy tape on, a doklejała mi fryzjerka, mam już je 3 miesiac-2 razy już przyklejałam, najlepsza do ściągania włosów jest nafta kosmetyczna – tania i niezawodna, tylko trzeba dokładnie potem odtłuścić taśmę, włoski rewelacja nie robią się szorstkie, nic nie widać taśma super się trzyma…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.