Mycie twarzy wodą gazowaną to nie mit i nie drwina… ta technika mycia twarzy pochodzi z Japonii i właśnie dlatego postanowiłam się jej przyjrzeć.

Sposobów na lecznicze mycie twarzy są dziesiątki, jesteśmy przecież tak zdeterminowane szukaniem sposobów na jeszcze piękniejszą twarz, że wymyśliłyśmy nawet zabieg nakładania na cerę śluzu ślimaka… nie pytajcie, czy to także działa, nie wiem, nie próbowałam (jeszcze).

Wracając do tematu, mycie twarzy wodą gazowaną rzeczywiście poprawia cerę, oto najważniejsze atuty kąpieli w bąbelkach!

mycie-twarzy-woda-gazowana
Mycie twarzy wodą gazowaną

Mycie twarzy wodą gazowaną – zalety!

  • Jędrność i sprężystość cery uzyskasz, myjąc twarz wodą gazowaną, która ma pozytywne działanie na komórki znajdujące się między włóknami kolagenowymi.
  • Wodą gazowaną usuniesz znacznie więcej zanieczyszczeń ze skóry niż tradycyjną ciepłą wodą. Woda gazowana dosłownie wżera się w pory skóry, oczyszczając je niesamowicie skutecznie.
  • Umycie twarzy wodą gazowaną dostarczy skórze sporej dawki tlenu, który jest tak ważny w jej pielęgnacji.
  • Właściwości wody gazowanej sprawią, że w kontakcie ze skórą polepszą jej krążenie!
  • Efekt wypoczętej  i promiennej cery to efekt gazowanej kąpieli, mycie twarzy w wodzie gazowanej odświeży jej stan i wygląd.
  • Nie ma ograniczeń co do rodzaju cery, którą można potraktować wodą gazowaną, każdy rodzaj cery wyciągnie coś dobrego z takiej kąpieli.

Jak umyć twarz w wodzie gazowanej?

  1. Zmieszaj ze sobą wodę gazowaną i wodę mineralną w proporcji 1:1
  2. Zanurz twarz w roztworze na 20 sekund
  3. Osusz skórę twarzy ręcznikiem
  4. Zabieg mycia twarzy w wodzie gazowanej możesz powtórzyć 2-3 razy, lecz nie więcej!

Mycie twarzy w gazowanej wodzie wykonuj nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Jeśli masz wrażenie, że wodą jest jeszcze zbyt nagazowana, to zmień proporcje i dodaj nieco więcej wody mineralnej.

Uważaj również z długością zanurzania twarzy jeśli masz wrażliwą cerę.

Zabieg mycia twarzy w wodzie gazowanej przeprowadzaj stopniowo, aby nie wyrządzić sobie żadnych szkód.

Musujące pudry w saszetkach

Wychodząc naprzeciw rosnącym trendom w kosmetyce, producenci wypuszczają na rynek specjalne saszetki, które pod dodaniu do zwykłej wody wytwarzają bąbelki i dodatkowo wzbogacają wodę o składniki mineralne i witaminy dobrze działające na cerę.

Kąpiel twarzy w musującej wodzie to lepsze nawilżenie, dogłębne złuszczenie i wyrównanie kolorytu skóry. Czy miałaś już okazję korzystać z takiej kąpieli?

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl