Jeśli zauważasz, że dokucza Ci nadmierne wypadanie włosów, czupryna staje się coraz rzadsza – to szybko zrób sobie odpowiednia badania, aby zdiagnozować przyczynę ich wypadania! Nie ma co czekać, najlepiej zrobić badania od ręki, bo im szybsza diagnoza wypadania włosów, tym lepiej dla Twojego zdrowia i wyglądu.

Ponadto nie jest łatwo odwrócić skutki wypadania włosów i często są one nieodwracalne. Dlatego musisz jak najszybciej zdiagnozować przyczynę, zanim będzie za późno!

Koniecznie sprawdź:

Zbadaj poziom hormonów

Głównie chodzi o funkcjonowanie Twojej tarczycy, jest to dość niewielki gruczoł, ale gdy pracuje niewłaściwie, jest w stanie wyrządzić sporo szkód. To właśnie wypadanie włosów sygnalizuje niedoczynność tarczycy. Wykonaj badania TSH, a także FT3 i FT4. Możesz także poprosić o USG tarczycy.

Zrób morfologię krwi

Badania morfologiczne, tak czy inaczej, powinniśmy wykonywać systematycznie np. dwa razy do roku. Dzięki pobraniu krwi możesz sporo się dowiedzieć o swoim ciele, czy zachodzą w nim jakieś niepożądane zdarzenia.

Zbadaj poziom żelaza

wypadanie-wlosow

Żelazo jest bardzo ważnym elementem zdrowotnej układanki, wypadanie włosów może świadczyć o jego niedoborze. Żelazo ma bardzo duży wpływ na wygląd włosów i ich stan, dlatego podczas nadmiernego ich wypadania można nawet to badanie zrobić jako pierwsze.

Ginekologiczne USG

Wypadanie włosów może być zwiastunem policystycznych jajników. Aby wykluczyć to schorzenie, wykonaj USG ginekologiczne oraz badania hormonalne.

Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele, aby wykluczyć najczarniejsze scenariusze, warto zrobić powyższe badania. Przerzedzanie czupryny potrafi dodać nam kilka lat do wyglądu [tego nie chcemy] dlatego czym prędzej skonsultuj się z lekarzem! i zadbaj o swoje włosy!

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
(7głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl

3 KOMENTARZE

  1. U mnie powodem wypadania włosów był niedobór biotyny w organizmie, dlatego zdecydowałam się na kilkumiesięczną kurację tabletkami biotebal z duża ilością biotyny w składzie. Lek sprawdził sie świetnie, wypadanie się zahamowało i włosy mam teraz znacznie mocniejsze

  2. Moim zdaniem to jest najlepsze rozwiązanie dla włosów. Pamiętam swoje kłopoty, kiedy po porodzie włosy naprawdę nadmiernie mi wypadały. Biotebal brałam przez dwa miesiące. Chciałam, żeby mój organizm wrócił do formy, w końcu ciągły widok włosów na ubraniu jest mało przyjemny.

  3. Teraz jest biotebal men z myślą o facetach, którzy tez mają kłopoty z włosami i naprawdę mocno przeżywają ich wypadanie.

Comments are closed.