Jeśli jesteście rodzicami siedmiolatka czeka Was nie lada wyzwanie w postaci zakupów wyprawki szkolnej. Dla dziecka wyprawa do sklepu po zeszyty, piórniki i inne przybory zapewne będzie podniecającą chwilą, ale dla mamy i taty raczej niełatwą.

Bo jak wybrać najlepszy tornister? Co brać pod uwagę? Cenę, wygląd, a może inne ważne elementy. Podpowiadamy

Tornister lepszy od plecaka

Najlepszy-tornister-dla-pierwszoklasisty

Chociaż tornister i plecak szkolny wyglądają podobnie i mają niemal identyczne zastosowanie warto wybrać to pierwsze. Tornister ma bowiem bardziej ergonomiczny kształt, dzięki czemu dziecko będzie miało znacznie łatwiej podczas noszenia do szkoły ciężkich podręczników, zeszytów i ćwiczeń.

Ponieważ jest bardziej sztywny pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała co ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie kręgosłupa.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru

Bardzo ważny jest ciężar tornistra. Oczywiście im mniejszy, tym lepiej. Jeżeli znajdziecie w sklepie taki który waży mniej niż jeden kilogram już warto się nad takim zastanowić. Nie mniej ważna jest pojemność.

Tornister nie może być zbyt mały, bo przecież musi się w nim zmieścić i drugie śniadanie i strój na gimnastykę i akcesoria na zajęcia plastyczne, ale nie powinien być też za duży, aby jego noszenie dla dziecka nie było za bardzo niewygodne.

Ważne jest wykonanie z materiału nieprzemakalnego, ale przepuszczającego powietrze, wyposażenie w szerokie regulowane szelki, sztywne dno, które pozwoli postawić tornister na podłodze bez jego przewrócenia.

Jeszcze lepiej będzie, jeżeli dodatkowo na podstawie znajdą się małe plastikowe nóżki, co zapobiegać będzie zbyt szybkiemu zabrudzeniu, wszak podłoga nie zawsze jest idealnie czysta.

Co jeszcze warto wiedzieć

Nie bez znaczenia jest ilość przegródek, które pomogą w utrzymaniu porządku. Dzięki nim łatwiej będzie znaleźć potrzebny zeszyt, a strój do zajęć wf nie zabrudzi się od kanapek z wędliną. Przyda się osobna wąska kieszeń na butelkę z piciem.

Kolejną niebagatelną sprawą są kwestie bezpieczeństwa. A wśród nich na przykład elementy odblaskowe, które pomogą wrócić do domu po zmroku. Jest to ważne zwłaszcza wtedy kiedy dziecko będzie musiało iść wzdłuż ruchliwej drogi albo przechodzić przez jezdnię w mieście.

Kwestię wyglądu zostawiamy na koniec, ale ona też nie jest bez znaczenia. Przede wszystkim tornister musi podobać się dziecku, żeby chciało go nosić. A z atrakcyjnym produktem będzie się również dobrze czuło w grupie rówieśniczej. Dobre firmy dają do wyboru sporo różnych wzorów dla chłopców i dla dziewczynek.

Tornistry Herlitz – dobry wybór

Jeżeli macie kłopot z wyborem najlepszego produktu podpowiadamy, że bardzo dobre są tornistry Herlitz znanej niemieckiej firmy, która od wielu lat specjalizuje się w produkcji artykułów szkolnych.

Można kupić w jednym wzorze komplety razem z piórnikami, workami na strój gimnastyczny i innymi akcesoriami. Dzięki zatrzaskowej klamrze łatwo się otwierają i zamykają.

Oprócz szelek mają zamontowany specjalny pas piersiowy pozwalający jeszcze lepiej dopasować tornister do wzrostu dziecka. Bogactwo wzorów i kolorów pozwoli wybrać coś najbardziej pasującego do gustu naszych pociech.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.