Co powiesz na naturalne rozjaśnianie włosów? Wiele kobiet jest niezadowolonych z naturalnego koloru włosów, stąd ciągłe eksperymenty ze zmianą koloru. Farby chemiczne, naturalna henna, delikatne refleksy lub radykalna zmiana obejmująca wszystkie włosy… Chyba każda kobieta ma za sobą takie zabiegi.

Jednym z najbardziej radykalnych zabiegów, jakim poddawane są włosy, jest ich rozjaśnianie. Na czym polega ten zabieg? I czy zawsze musi osłabiać strukturę włosów?

Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: najlepsza farba do włosów blond!

Rozjaśnianie włosów – natura kontra chemia

Rozjaśnianie włosów to nic innego, jak pozbawienie włosów ich naturalnego pigmentu. Rozjaśnianie chemiczne polega na niszczeniu struktury włosa i otwieraniu jego łusek, co umożliwia penetrację w głąb włosa utleniacza- nadtlenku wodoru.

Dzięki niemu dochodzi do utlenienia pigmentu włosa; włos może być rozjaśniany tylko do pewnego stopnia, dalsze poddawanie go działaniu utleniacza powoduje jedynie znaczne zniszczenie jego struktury.

rozjasnianie-wlosow
Naturalne rozjaśnianie włosów czy chemiczne?

Czarny pigment włosa eumelanina dobrze poddaje się rozjaśnieniu, zaś barwnik czerwony- feomelanina, utlenia się tylko częściowo, stąd częste zażółcenie włosów rozjaśnionych. Użyty do rozjaśniania wybielacz niszczy nie tylko pigment, ale także wiązania białkowe włosa – i z tego działania wynika fatalna kondycja włosów po zabiegu rozjaśniania chemicznego.

Włosy o obniżonej odporności mechanicznej są kruche i łamliwe, wzmożone odparowywanie wody powoduje suchość włosów, brak połysku i szorstkość. Czy zatem nie ma sposobu na rozjaśnienie włosów bez takiego osłabienia ich struktury?

Brunetki niestety nie rozjaśnią włosów bez uszczerbku na ich zdrowym, pięknym wyglądzie, natomiast blondynki pragnące nieco jaśniejszego blondu mają ciekawą alternatywę dla rozjaśniania chemicznego- rozjaśnianie naturalne.

Subtelne, jaśniejsze refleksy są bezpieczną alternatywą dla radykalnych zabiegów. Jak natura może pomóc w rozjaśnianiu włosów?

Rumianek na barwę włosów!

Rumianek to zioło o wielu zastosowaniach, a jednym z nich jest oddziaływanie na barwę włosów. Napar z rumianku pięknie podkreśla złoty kolor włosów i dodaje blasku. Po nałożeniu go na włosy nie należy go spłukiwać, tylko pozwolić mu działać przez wiele godzin. Dodatek skrzypu nasili działanie rozjaśniające rumianku.

Rozjaśniające właściwości cytryny zna niemal każdy, jej stosowanie w celu delikatnego odbarwienia włosów jest więc oczywiste.

Dzięki bardzo dużej zawartości kwasu askorbinowego cytryna ma właściwości utleniające. Jej połączenie z miodem pięknie podkreśli złote refleksy, a z rumiankiem- stworzy jeszcze skuteczniejszy duet rozjaśniający.

Bardzo dobre efekty daje także połączenie cytryny, rumianku i rabarbaru; miksturę nakłada się na noc na włosy, a rano, bez jej spłukiwania, poddaje się włosy działaniu słońca.

A może tak rozjaśnianie włosów piwem?

rozjasnianie-wlosow-piwem

Płukanka piwna ma tendencję do rozjaśniania włosów, należy jednak uodpornić się na jej specyficzny zapach. Niektóre kobiety rozjaśniają włosy wodą utlenioną lub działaniem promieni słonecznych. Ta ostatnia metoda polega na naprzemiennym moczeniu włosów i suszeniu ich na słońcu.

Każda z wymienionych metod wykazuje delikatne działanie rozjaśniające, warunkiem wystąpienia zauważalnych efektów jest więc systematyczność. W zamian można cieszyć się jaśniejszymi i przede wszystkim zdrowymi włosami.

Przeczytaj:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Rozjaśnianie włosów to nie byle zabieg. Jeśli się nie uda to tak będziemy chodzić miesiącami

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.