Problem wypadających włosów może nasilać się w sezonie jesienno-zimowym ze względu na ogólne osłabienie organizmu i pogorszenie jakości codziennej diety, coraz uboższej w świeże warzywa i owoce.

Na kondycję naszej fryzury wpływa bowiem wiele czynników, w tym przede wszystkim to, czym odżywiamy je od środka oraz w jaki sposób pielęgnujemy je od zewnątrz.

Jeśli włosy zaczynają wypadać w ilości większej niż zwykle, warto zadbać o ich dogłębną regenerację. Na początek proponujemy jedną z najlepszych naturalnych metod, czyli olejowanie.

Oliwa z oliwek na włosy

maseczka-do-wlosow-oliwa-z-oliwek

Olejowanie włosów polega na wtarciu w nie wybranego oleju zimnotłoczonego, nierafinowanego. Produkty tego typu nie zostały oczyszczone w celu zastosowania spożywczego, dlatego są znacznie bogatsze w cenne substancje odżywcze.

Jednym z takich olejów jest dobrze znana oliwa z oliwek, która wspiera zdrowie włosów od środka i od zewnątrz. Oczywiście, oliwę można dodawać do potraw, aby dostarczyć całemu organizmowi wartościowych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Produkt ten doskonale sprawdzi się także w domowym zabiegu pielęgnacyjnym olejowania.

Wystarczy rozprowadzić go na zwilżonych lub suchych włosach i pozostawić na około pół godziny. Dla wzmocnienia efektu dobrze jest zawinąć fryzurę w czepek i ciepły ręcznik. Po tym czasie oliwę zmywamy szamponem i nakładamy odżywkę. Jeśli włosy nie domyją się z pozostałości oliwy za pierwszym razem, konieczne będzie powtórzenie zabiegu.

Jak działa oliwa z oliwek na włosy? Produkt ten przede wszystkim wzmacnia cebulki włosowe i poprawia kondycję skóry głowy, co zmniejsza problem wypadających kosmyków.

Dzięki swojej tłustej konsystencji oliwa w naturalny sposób zabezpiecza pasma włosów przed utratą wilgoci, poprawiając tym samym ich nawilżenie. Jednocześnie, oliwa z oliwek doskonale regeneruje i odżywia włosy, co pozwala wzmocnić je i poprawić ich ogólny wygląd.

Produkt działa przeciwłupieżowo, eliminuje przesuszenia i podrażnienia, pielęgnuje skalp i ogranicza łojotok. Dzięki zabiegom z wykorzystaniu oliwy włosy stają się nabłyszczone i sprężyste. Przy pasmach farbowanych, oliwa z oliwek przedłuża również efekt głębi koloru.

Olej sezamowy na włosy

Podobnie jak oliwa z oliwek, olej sezamowy znany jest ze swoich właściwości odżywczych i wzmacniających. Doskonale sprawdza się więc w pielęgnacji włosów wypadających.

Stosujemy go tak samo, czyli jako wcierkę i maseczkę, które możemy rozprowadzać na fryzurze po uprzednim delikatnym rozgrzaniu oleju lub na zimno. Produkt sprawdzi się także jako dodatek do kosmetyków drogeryjnych lub domowych.

Co zawiera olej z sezamu? W nasionach sezamowych ukryte są takie substancje, jak witamina E, cynk, żelazo, fosfor czy magnez – są to składniki niezwykle ważne dla zdrowia i dobrej kondycji włosa.

Poza tym, jak każdy olej roślinny, olejek sezamowy zawiera bogactwo kwasów tłuszczowych, które koją stany zapalne i podrażnienia, a tym samym poprawiają kondycję skóry głowy dotkniętej między innymi problemem łupieżu.

Olej sezamowy polecany jest także na siwienie włosów ze względu na właściwości przyciemniające i przeciwutleniające. Działa również nawilżająco i ochronnie poprzez filtrowanie promieniowania UV. Produkt stanowi wreszcie remedium na wypadające włosy, bowiem koi podrażnienia skóry głowy i utrzymuje cebulki w doskonałej kondycji.

Szampon do włosów wypadających

Stosowanie szamponu do wypadających włosów to najbardziej kompleksowa pielęgnacja, ze względu na fakt, że takie produkty jednocześnie delikatnie myją i pielęgnują skórę głowy, a także dbają o kondycję włosów i cebulek włosowych.

Zadaniem takich preparatów jest wzmocnienie kosmyków i ograniczenie ich wypadania, dzięki czemu fryzura może odzyskać swoją gęstość. Szampon do włosów wypadających należy wybierać jednak rozważnie, zwracając uwagę na jego skład, który powinien być jak najbardziej naturalny.

Czego szukać na liście składników takiego szamponu? Oto najważniejsze substancje wspierające terapię przeciw wypadaniu włosów:

  • witamina E – stymuluje cebulki włosów do wzrostu,
  • pantenol – nawilża i koi podrażnienia,
  • olejek z mięty pieprzowej – poprawia odżywienie i dotlenienie cebulek włosów, pobudzając je do wzrostu,
  • mleczko pszczele – regeneruje włosy i działa przeciwłojotokowo,
  • ekstrakt z nagietka – odżywia i nawilża włosy, nadaje połysk i elastyczność,
  • betaina – stymuluje porost włosów i poprawia objętość fryzury,
  • ekstrakt z zielonej herbaty – działa antyoksydacyjnie i wzmacnia mieszki włosowe.

Czy sam szampon wystarczy? Produktem zdecydowanie warto zastąpić swój zwykły szampon do codziennego stosowania. Poza tym, kosmetyki tego typu tworzą zazwyczaj całe serie pielęgnacyjne, stąd bez trudu znajdziemy dopasowaną do problemu odżywkę, maskę, wcierkę czy ampułki.

Korzystając z pełnego zestawu mamy znacznie większe szanse na szybkie opanowanie utraty włosów, ich skuteczne odżywienie i regenerację. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby drogeryjne kosmetyki przeciw wypadaniu włosów łączyć z naturalnymi metodami pielęgnacyjnymi, czyli między innymi z olejowaniem.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.