Czy olejek lniany na twarz to przynoszący efekty zabieg kosmetyczny, czy jakiś wymyślony obrzęd szamański, który nie ma nic wspólnego z pielęgnacją cery? dziś odkrywam całą prawdę na temat olejowania twarzy za pomocą oleju z siemienia lnianego!

Jeśli nie znosisz już kosmetyków, które mają długą listę składników i substancji podrażniających cerę, bądź cierpisz na atopowe zapalenie skóry i z konieczności jesteś zmuszona wyeliminować silne podrażniające preparaty jak np. leki antyhistaminowe czy glikokortykosteroidy, to naturalny olej lniany tłoczony na zimno jest w sam raz dla Ciebie!

… i teraz najważniejsze:

Jak stosować olej lniany na twarz?

Zacznę od tego, że codzienne spożywanie oleju lnianego również przełoży się pozytywnie na stan Twojej skóry – wspomagając ją od środka, ale aby spotęgować działanie oleju lnianego, warto zastosować go również od zewnątrz, czyli nakładając go bezpośrednio na skórę.

olejek-lniany-na-twarz

Aby zaaplikować olej lniany na twarz, postępuj zgodnie ze wskazówkami:

  1. Oczyść skórę twarzy, dekoltu i szyi.
  2. Nałóż na wilgotną skórę po kilka kropel lekko podgrzanego olejku lnianego.
  3. Następnie zacznij owalnymi ruchami wmasowywać i wklepywać olejek w skórę.
  4. Zabieg olejowania twarzy olejkiem lnianym przeprowadzaj codziennie rano zaraz po umyciu twarzy.

Aby spotęgować właściwości oleju lnianego, możesz przed jego aplikacją spryskać twarz wodą termalną lub wodą różaną.

Olejowanie twarzy olejem lnianym możesz przeprowadzić również w inny sposób, a więc mieszając krem do twarzy, który obecnie używasz z odrobiną oleju lnianego i tak przygotowaną mieszkankę wetrzeć w skórę twarzy, szyi, nawet po sam dekolt.

Kompres z oleju lnianego

kompres-z-oleju-lnianego-na-twarz

A co powiesz na lniany kompres na twarz?

Jeśli Twoja cera została podrażniona np. przez warunki atmosferyczne (wiatr, słońce, deszcz, mróz), to podrażnienia te możesz załagodzić przez zastosowanie leczniczego kompresu.

Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Będziesz potrzebować mały ciepły ręcznik.
  2. Na ręcznik zaaplikuj kilka lub kilkanaście kropel oleju lnianego.
  3. Przyłóż ręcznik do twarzy i odczekaj 20 minut.

Wiedz, że olejowanie twarzy olejem lnianym i kompres na twarz to nie jedyne zastosowanie olejku lnianego na cerę, możesz równie dobrze zamiast toniku do oczyszczania twarzy, użyć oleju lnianego i nim przemywać twarz.

Olej z nasion lnu możesz też dodawać jako składnik peelingu czy domowej maseczki na twarz. Jeśli natomiast masz problemy z cellulitem i rozstępami, to zacznij stosować olejek lniany tuż po kąpieli zamiast balsamu.

Jeśli systematycznie będziesz wmasowywać i wklepywać olej lniany w skórę Twojego ciała, to znacznie usprawnisz krążenie krwi, pamiętaj jednak aby wmasowywanie oleju lnianego przeprowadzać od stóp w górę.

Olej lniany na zmarszczki

Olej z siemienia lnianego to świetny sposób na poprawę wyglądu dojrzałej skóry twarzy, jeśli borykasz się z takimi oznakami starzenia jak:

  • zmarszczki,
  • bruzdy,
  • utrata jędrności i elastyczności skóry,

… to dzięki składnikom, jakie zawiera olej lniany, czyli:

  • kwas alfa-linolenowy,
  • i witamina E (najsilniejszy przeciwutleniacz),

… olej lniany jest w stanie zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry i jej gładkość, a także opóźni proces starzenia się komórek skórnych przez likwidację wolnych rodników.

Jeśli zaczniesz stosować olejek lniany na twarz systematycznie, to Twoja cera zyska na sprężystości, stanie się bardziej promienna, a zmarszczki zniweluje napięta skóra, którą z pewnością sama na sobie odczujesz.

Olej lniany na trądzik i tłustą cerę

Olej lniany w kosmetyce ma naprawdę szerokie zastosowanie, olejek ten znakomicie sprawdza się w pielęgnacji skóry mającej problemy z trądzikiem i przetłuszczaniem się.

W tym przypadku zbawienny okazuje się kwas alfa-linolenowy, który dzięki swoim właściwościom normalizuje wydzielanie łoju (sebum), przez co dość łatwo pozbyć się efektu błyszczenia skóry i osiągnąć efekt zmatowienia cery.

Jeśli chodzi o problemy z trądzikiem i krostkami, to olejek lniany przyczyni się do ich niwelowania i już po kilku tygodniach stosowania olejku, zaczniesz cieszyć się gładką i zadbaną cerą.

Dodam jeszcze, że olejek lniany stosowany na cerę nie zatyka porów i bardzo dobrze wchłania się dzięki swojej lekkiej konsystencji.

Egzema, czyli oleje do twarzy zamiast kremu!

Olej lniany to także środek przeciwzapalny, jego kojące działania szczególnie przydaje się podczas pielęgnacji skóry mającej problemy z łuszczeniem się, wypryskami i innymi objawami egzemy.

Tak samo w przypadku twardej i szorstkiej skóry na łokciach, stopach czy kolanach. Tutaj warto stosować olej lniany od wewnątrz (włączając go do codziennej diety) i od zewnątrz (smarować newralgiczne miejsca).

siemie-lniane-na-cere-lokcie-kolana

Najczęstszym powodem rogowacenia skóry na łokciach, kolanach i stopach są kwasy omega, a szczególnie niedobór kwasów omega-6, dlatego suplementacja olejem lnianym może pomóc Ci zażegnać ten problem, szybciej niż myślisz!

Olej lniany – właściwości (podsumowanie)

Lniany olej można stosować na twarz, szyję, dekolt, a dzięki nienasyconym kwasom tłuszczowym zawartym w oleju lnianym nawet na zrogowaciałe łokcie, kolana i stopy. Olej z siemienia lnianego świetnie też nadaje się do stosowania na całe ciało, gdy masz problem z rozstępami lub cellulitem.

A jeśli znudził Ci się już płyn do demakijażu, zastąp go olejem lnianym, który równie skutecznie usunie resztki makijażu z Twojej twarzy (nawet wodoodporny tusz do rzęs). Zmocz lekko wacik kosmetyczny w ciepłej wodzie i nawilż go olejem lnianym.

Olej lniany sprawdza się też jako tonik do twarzy, szczególnie jeśli masz skórę trądzikową. Aby pomóc sobie w pielęgnacji tej wrażliwej cery, przed nałożeniem kremu przetrzyj ją wacikiem nasączonym olejem z lnu – to powinno pomóc w walce z trądzikiem.

Kolejne zastosowanie to olej lniany na włosy, ale temu tematowi poświęcę osobny artykuł.

A więc: czy olejek lniany na twarz to dobry pomysł? oczywiście, że tak, ten naturalny olej roślinny jest w stanie zdziałać cuda z Twoją skórą, dlatego czym prędzej zacznij go stosować, rezultaty jego stosowania zobaczysz bardzo szybko!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

3 KOMENTARZE

  1. Zgadza się, niedobór kwasów OMEGA to główny powód występowania zrogowaciałej skóry na łokciach i kolanach. Przyznam, że mi ten olej roślinny pomógł na łokciach, skóra już nie jest taka sucha i nie pęka tak jak przed stosowaniem olejku, także na plus zasługuje ten olejek.

  2. mam pytanie: jeśli chodzi o zdrowie olej lniany ma jakiś wpływ? czy wykorzystuje się go tylko i wyłącznie do pielęgnacji skóry? jak tutaj wypada olej rzepakowy, olej kokosowy i budwig? których z nich jest lepszy i na który warto postawić? a może urozmaicać i raz stosować jeden a później drogi olej roślinny? proszę o poradę.

  3. Mnie nękają łamliwe końcówki włosów i po miesiącu stosowania go na włosy olej lniany sprawił, że włosy są teraz bardziej sprężyste, nie wypada ich tyle, co wcześniej, więc spokojnie mogę go Wam polecić. A jakby ktoś już stosował olej lniany na odchudzanie, to dajcie proszę znać w komentarzach, czy warto. Pozdrawiam Ania P.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.