Pozornie prosty zakup portfela może zmienić się w prawdziwe wyzwanie. Idąc do sklepu, szybko odkryjemy, że wybór jest ogromny. Portfele różnią się między sobą kolorem, wielkością, materiałem wykonania, ceną. Jak wybrać ten, z którego będziemy korzystać przez lata?

Kiedy przymierzamy się do zakupu portfela, to robimy to z myślą, że będziemy z niego korzystać przez długi czas. Zastanówmy się w takim razie, na jakie cechy portfela musimy spojrzeć, by zyskać pewność, że kupujemy model, z jakiego będziemy zadowolone.

Trwałe i solidne wykonanie

Portfel damski jaki kupić

O tym, czy portfel posłuży nam na długo, decyduje trwałość wykonania. Musimy zweryfikować, czy wszystkie szwy są równe, czy zapięcie dobrze działa. Nie bez znaczenia jest też materiał, z jakiego zrobiono portfel damski. W sklepach najczęściej do wyboru są modele z tworzywa przypominającego skórę i te z naturalnej skóry.

Portfele z tworzywa są tańsze, ale nie znaczy, że bardziej ekonomiczne. Taki portfel może dość szybko stracić swój atrakcyjny wygląd. Pojawią się na nim zadrapania, a zewnętrzna warstwa zacznie odchodzić lub się łuszczyć. Zatem portfelom z tworzywa mówimy stanowczo nie.

Kupując portfel, skupiamy się tylko na propozycjach skórzanych. Do wyboru mamy modele ze skóry licowej, i to one niezmiennie cieszą się największą popularnością oraz portfele pokryte lakierem. Trwalsze są modele z pierwszej grupy, portfele lakierowane mają piękny połysk, ale z czasem mogą pojawić się na nich zarysowania.

Weryfikujemy swoje potrzeby

Drugą istotną kwestią, o jakiej musimy pamiętać, jest wybór portfela pod kątem indywidualnych potrzeb. Niekoniecznie portfel, jaki posiada siostra lub koleżanka, będzie równie funkcjonalny dla nas.

Musimy zastanowić się, co będziemy w nim nosić. Ile mamy dokumentów, ile potrzebujemy miejsca na gotówkę itd. Jednym paniom wygodniej korzysta się z większego portfela, inne wolą coś mniejszego i poręcznego. Tak samo każda osoba preferuje inny rodzaj zapięcia.

Stawiamy na portfele z ochroną przed skimmingiem

Ponieważ dane są bardzo cenne, musimy zadbać o to, by do naszych danych osobowych nie dostał się żaden złodziej. Mając do nich dostęp, mógłby wykraść i wykorzystać informacje zapisane na dowodzie lub karcie kredytowej. Łatwo wtedy na nasze nazwisko m.in. zaciągnąć kredyt.

Teraz złodziej nie musi dostać naszej karty do ręki, ani zajrzeć nam przez ramię, kiedy okazujemy dokument urzędnikowi. Wystarczy, że posiada urządzenie wykorzystujące RFID. To technologia pozwalająca na identyfikację radiową.

Wykorzystuje się ten sam mechanizm, co podczas płacenia zbliżeniowego. Aby się przed tym chronić, możemy zainwestować w portfel z blokadą RFID. Teoretycznie pod względem wizualnym wcale nie różni się od innych dostępnych na rynku portfeli.

W praktyce jednak w jego wnętrzu wykorzystano technologię, która blokuje RFID, dzięki czemu możemy czuć się bezpieczni, na przykład stojąc w kolejce w sklepie. Nawet jeśli za nami stoi złodziej, to kiedy zbliży urządzenie do naszej torebki, nie będzie w stanie naszych danych pobrać.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.