Torebka, czyli nieodłączna część kobiecej garderoby. Obok swej praktycznej funkcji pełni też funkcję estetyczną, stanowiąc niezwykle istotny dodatek stylistyczny, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

To dlatego większość kobiet poświęca torebkom sporo uwagi. Zamiłowanie kobiet do torebek i butów sięgające wiele pokoleń wstecz zajmuje już nawet swoje miejsce w światowym kanonie kulturowym.

torebka-na-ramie

Większość kobiet nigdy nie pogardzi nową torebką, a to dlatego, że torebka to coś więcej niż zwykły dodatek – to najczęściej bardzo przemyślany element kreacji.

Kobiety posiadają zazwyczaj co najmniej kilka torebek, niekiedy znacząco różniących się między sobą nie tylko rozmiarowo czy kolorystycznie, ale także stylistycznie.

Zarazem nie każda kobieta pragnie mieć w swojej szafie kolekcję torebek. Podczas gdy jedne uwielbiają zabawę stylem, testują różne kolory, rozmiary i modele, inne dość ściśle trzymają się wybranego modelu czy też stylu.

Nieważne czy wolimy klasyczne, czy sportowe – najważniejsze, żebyśmy wiedziały, na co zwrócić uwagę przy wyborze nowej torebki.

1) Rozmiar

Rozmiar torebki, podobnie jak sama torebka, ma zarówno wymiar praktyczny, jak i estetyczny. Wybierając dla siebie odpowiednią torebkę należy jednak zacząć od tego pierwszego. Niekiedy może nas zwieść atrakcyjny wygląd torebki niedopasowanej rozmiarowo do naszych potrzeb.

Należy jednak pamiętać, że jeśli torebka jest niepraktyczna, prawdopodobnie bardzo szybko wyląduje nieużywana na dnie szafy, aż w końcu o niej zapomnimy. Kobiety, które noszą przy sobie dużo różnych akcesoriów czy sprzętu zdecydowanie powinny szukać dla siebie torebek w większym rozmiarze.

Kiedy jakaś torebka wpadnie nam w oko, zastanówmy się najpierw, w jakich sytuacjach i gdzie będziemy jej używać oraz co będziemy w niej nosić. Warto nawet spróbować ją „przymierzyć”, umieszczając w środku przedmioty, które zawsze chcemy mieć przy sobie.

Jeśli nie należymy do miłośniczek wielkich torebek, kupienie sporych rozmiarów torebki rzecz jasna nie powinno być dla nas celem samym w sobie. Jednak niewątpliwie powinniśmy skupić naszą uwagę na tym, aby upewnić się, że wszystkie potrzebne nam na co dzień rzeczy spokojnie mieszczą się do torebki, którą planujemy kupić.

Oczywiście może być też odwrotna sytuacja – przyzwyczajone do małych torebek, z dużą torbą, której nie mamy czym wypełnić również nie będziemy czuć się komfortowo. Dlatego w przypadku torebek tak bardzo istotną kwestią jest ich rozmiar.

2) Przegródki i kieszenie

Korzystanie z niektórych toreb potrafi być frustrujące. Dzieje się tak z powodu małej ilości przegródek oraz wewnętrznych i zewnętrznych kieszonek, które w znacznym stopniu ułatwiają odnajdywanie w torebce potrzebnych nam rzeczy.

Tymczasem pojedyncza komora sprawia, że najmniejsze, a często najważniejsze przedmioty, takie jak portfel, telefon czy klucze, zawieruszają się na dnie lub pomiędzy większymi przedmiotami.

Z pewnością żadnej z nas nie jest obca sytuacja poszukiwania w stresie dzwoniącego od dłuższego czasu telefonu bądź portfela w kasie.

Właśnie z tego względu w praktyczna torebka powinna zawierać co najmniej jedną przegródkę oraz kieszonkę – najlepiej w środku. Oszczędzi nam to nerwów przy poszukiwaniu najpotrzebniejszych rzeczy, które chcemy mieć zawsze pod ręką.

3) Materiał 

plecak

Równie ważnym czynnikiem jak te dotychczas wymienione jest także materiał, z którego wykonana jest torebka. Im więcej nosimy w torebce, tym bardziej powinien być wytrzymały.

Kluczowe jest również dobranie materiału do pory roku i warunków pogodowych. Choć skóra dzięki swej naturalności uchodzi za uniwersalny materiał, latem w wysokiej temperaturze skórzany pasek torebki może powodować u nas dyskomfort.

Z kolei wszelkie imitacje skóry mogą przyprawić nas nawet o odparzenia. Letnią porą sprawdzą się torebki płócienne bądź słomkowe, z lekkich oddychających materiałów. Z kolei zimą warto nosić torebki z materiałów, które można zaimpregnować przed wilgocią.

4) Kolor

Kolor to oczywiście również istotne kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze torebki. Nasz wybór powinien uwzględniać zarówno nasz gust, jak i potrzeby, przy założeniu, że nie możemy pozwolić sobie na luksus posiadania osobnej torebki na każdą możliwą okazję.

Wybór koloru torebki warto rozpocząć od bliższego przyjrzenia się zawartości naszej szafy, a dokładnie kolorystyce ubrań, które w niej wiszą. Nawet jeśli nie posiadamy jednego ulubionego koloru, który wypełnia 90% naszej garderoby, któryś kolor z pewnością będzie można uznać za dominujący. To on powinien stanowić główny punkt odniesienia przy wyborze koloru torebki.

5) Cena

Wysoka cena torebki wcale nie przesądza o jej jakości. Liczą się takie czynniki jak prezencja, materiał, faktura czy marka. Jeśli tylko pozwala nam na to nasz budżet, warto zainwestować w zakup wysokiej jakości torebkę, która zachowa dobry wygląd nawet przez kilka lat.

W sklepach internetowych i na portalach zakupowych, takich jak Zalando czy Allegro, dzięki widełkom cenowym bez problemu wyszukasz torebki odpowiednie do Twojego budżetu.

W przypadku nieco droższych sklepów, takich jak np. Wittchen, najlepiej poczekać z zakupami na sezonową wyprzedaż. Znakomitym rozwiązaniem są również kody rabatowe, które znajdziesz na portalu Once Coupon A Time.

6) Zapięcie

Torebka, którą zamierzamy nosić ze sobą na co dzień, powinna mieć solidne zapięcie. Łatwo otwierające się bądź też pozbawione jakiegokolwiek zapięcia torby narażą nas tylko na niepotrzebny stres związany z koniecznością nieustannego kontrolowania zawartości naszej torebki. Najlepiej więc zdecydować się na torebkę z suwakiem bądź klapą zapinaną na klamrę.

7) Przy wyborze torebki uwzględnij również swoją sylwetkę

Na koniec warto dodać, że nasze wymiary również powinny się liczyć przy wyborze torebki. Szczególnie osoby niskie i okrąglejsze raczej powinny unikać dużych i masywnych toreb, które optycznie dodatkowo zaniżą wzrost.

Należy również zachować ostrożność, jeśli chodzi o kontrasty – choć niekiedy przesadnie duże bądź małe torebki mogą zapewnić interesujący efekt w połączeniu z naszą sylwetką, mogą również niechcący uwypuklić pewne nasze cechy, z których niekoniecznie jesteśmy zadowolone. Dlatego wybierając dla siebie torebkę powinnyśmy również uwzględniać nasz wzrost i posturę.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.